13 MART YGS SINAVI

Lise son sınıf öğrencilerinin dönem başından sınav gününe kadar sınava iyi çalıştıkları ortada olmaktadır. Üniversite adaylarının merakla beklediği YGS giriş belgeleri ÖSYM tarafından yayınlandı. Milyonlarca aday 2016 YGS sınavı için hazırlık yaparken, ÖSYM YGS hakkında bir kaç önemli duyuru yayınladı. 2016 YGS GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA 13 Mart 2016 tarihinde, saat 10.00’da uygulanacak olan 2016 Yükseköğretime… Detay »

2016 Yılı Ehliyet Sınav Tarihleri

2016 yılında 6 defa Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı yapılacak. Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavına her kursiyer en fazla 4 (dört) yazılı, 4 (dört) uygulama sınavına girme hakkına sahip. Yazılı sınavlardan geçip sürüş sınavı yani direksiyon sınavlarında 4 kez başarısız olan sürücü adayları ek ücret ödemek koşulu ile kurslardan ders alıp tekrardan uygulama sınavlarına girmeye hak… Detay »

Tıbbi Cihaz Eğitim Sistemi Sınavları

Sağlık Bakanlığı sağlık alanında yaptığı reformlara sağlık sektöründe faaliyet gösteren firmalara yeni standart getirerek devam ediyor. 15 Mayıs 2014  tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren  yeni uygulama ile Tıbbi Cihaz Satış Reklam ve Tanıtımı yapan firmaların faaliyetlerini sürdürebilmeleri için yetki belgesi almaları zorunlu hale getirildi.  Tıbbi cihaz sektöründe faaliyet gösteren firmalarda iş yeri yönetimi için… Detay »

2016 Yılı Kpss Sınav ve Başvuru Tarihleri

ÖSYM Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi  tarafından Kamu Personeli Seçme Sınavlarının 2016 da yapılacak olanlarının sınav takvimleri açıklandı. Herhangi bir değişiklik olmadığı taktirde sınavlar aşağıdaki tarihlerde yapılacak. Bütün öğretim düzeylerine ait sınavlar 2016 yılı içerisinde yapılacak. Milyonlarca kişi kamu personeli olabilmek için bu sınavlarda ter dökecek. Aşağıdaki listede Kamu Personeli Seçme Sınavı sınav tarihlerini, başvuru… Detay »

e-YGS Elektronik Yabancı Dil Sınavı

 2015 e-YGS Elektronik Yabancı Dil Sınavı Başvurusu, soruları, haberleri, sınav hakkında bilgi, duyurular, sınav yerleri, sınav tarihleri, sınav soruları ve sınav sonuçları gibi 2015 e-YGS Elektronik Yabancı Dil Sınavı ile ilgili birçok içeriğe sayfamızdan ulaşabilirsiniz. e-YGS Elektronik Yabancı Dil Sınavı 2014 yılında uygulanmaya başlayıp 2015 yılında da tekrarlanacak bir sınavdır. e-YDS’nin 2015 yılı için ilk… Detay »

2013 YGS SINAVI TARİHİ

2013 Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı Tarihi Belli oldu. YGS ne zaman, YGS sınav takvimi belli oldumu şeklindeki sorular cevabını buldu. Ösym tarafından 10.08.2012 tarihinde güncellenen sınav takvimine göre 2013 YGS sınavı (Üniversite Sınav Tarihi) tarihi  24.03.2013 olarak belirlendi. Değiştirilmesi düşünülen YGS sınavı 2013 tede önceki yıllardaki gibi yapılacak ve değiştirilmeyecek. Şimdilik YGS ve LYS olarak… Detay »

2013 ÖSYM SINAV TARİHLERİ

2013 yılında planlanan Öğrenci Seçme Yerleştirme Merkezi yapılacak sınav isimleri ve tarihlerine ait tabloya aşağıdan ulaşabilirsiniz.  Seviye Tespit Sınavı, Lisans Yerleştirme Sınavı, Kamu Personeli Seçme Sınavı gibi birçok sınavın tarihi sayfamızda. Sıra Sınavın Adı Sınav Tarihi 1 Yükseköğretim   Kurulu Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı   (1. Aşama) 02.03.2013 2013-STS 1. Aşama… Detay »

KPSS SONUÇ AÇIKLANMA TARİHİ

Kpss sonuçları ne zaman açıklanacak, kpss ne zaman açıklanıyor, kpss sonuçları ne zaman belli olacak, kpss sınav sonuçları açıklanma tarihi sayfamızın konularıdır. Öğrenci seçme ve yerleştirme kurumu tarafından gerçekleştirilen sınavlar, 81 il merkezinde ve Lefkoşa’da yapıldı. Sınava yüzbinlerce aday katıldı ve önceki sınavlarda olduğu gibi yoğun güvenlik önlemleri altında yapıldı. Sınava giren adaylar zorlu sınavın… Detay »

2012 YGS SONUÇLARI

2012 YGS SONUÇLARI AÇIKLANDI, 2012 ÖSYM YGS SONUÇLARI, YGS SONUCU SORGULAMA, 2012 YGS SONUÇLARIÖĞRENME, 2012 YGS SINAVI SONUÇLARI, YÜKSEK ÖĞRETİME GEÇİŞ SINAVI SONUÇLARI, 2012 ÜNİVERSİTE SINAV SONUÇLARI. Merakla beklenen günlerdir açıklanamayan milyonlarca öğrenci ve ailelerini ilgilendiren YGS sonuçları nihayet açıklandı. Üniversiteli olmak için ilk adım olan sınav sonucu ösym nin resmi internet sitesinde açıklandı. Sonuçları Tc… Detay »

2011 YGS ADAY SORU KİTAPÇIKLARI

2011 YGS Soru Kitapçıkları, 2011 Ygs Aday Kitapçıkları, Ygs Aday Kitapçığım, 2011 Ygs Soru Kitapları, Ygs soru kitapları ve cevap anahtarları, Üniversite sınavı soru kitapçıkları, Ygs Soruları ve Cevapları, Ygs Soru kağıtları, Ygs Soru kitapçığım, Ygs Soru kitabım 03.04.2011 tarihinde saat 12:30 itibariyle açıklanmaya başlanacaktır. Bütün adayların soru kitapçıkları internet üzerinden ÖSYM nin internet sitesinden… Detay »