Ssk Sgk Kurumsal Hekim Şifresi


Sgk Kurumsal Hekim Şifresi alma, Sgk Kurumsal Hekim Şifresi unuttum, Sgk Kurumsal Hekim Şifresi nedir, Sgk Kurumsal Hekim Şifresi nereden alınır, Sgk Kurumsal Hekim Şifresi nasıl kullanılır sayfanın konularıdır.

Sosyal güvenlik alanında reformlar sürerken birçok yenilikle tanışmaya devam ediyoruz. Bu yeniliklerden biriside SGK nın hekimler için oluşturduğu Sgk Kurumsal Hekim Şifresi.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), 1 Temmuz 2012 tarihinden itibaren uygulamaya geçecek olan “e-reçete” sistemi kapsamında 49 bin 653 hekime şifre verdi Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), 1 Temmuz 2012 tarihinden itibaren uygulamaya geçecek olan “e-reçete” sistemi kapsamında 49 bin 653 hekime şifre verdi. Şifre almayan hekimlerin ise, e-reçete düzenleyemeyecekleri gibi hastanın geçmişte kullanmış olduğu ilaçları ve ilaç raporlarını da görme imkanları söz konusu olmayacak.

SGK’dan yapılan duyuruda, 1 Temmuz 2012 tarihinde e-reçete uygulamasına geçileceği anımsatılarak, bu kapsamda SGK tarafından hekimlere, hastasının elinde bulunan raporlu ve raporsuz yazılan ilaçları, e-raporları (ilaç kullanım raporları) görebilmeleri ve e-reçete yazabilmeleri amacıyla 8 Haziran 2012 tarihi itibariyle https: //medeczane.sgk.gov.tr/doktor adresinden “SGK Kurumsal Hekim Şifresi” verilmeye başlandığı belirtildi. Şifre verilme işleminin başladığı tarihten itibaren 49 bin 653 hekime şifre verildiğinin ifade edildiği açıklamada, “Şifre almayan hekimler, e reçete düzenleyemeyecekleri gibi hastanın geçmişte kullanmış olduğu ilaçları ve ilaç raporlarını da görme imkanları söz konusu olmayacaktır.

Bu nedenle şifresini henüz almamış hekimlerin Https: //medeczane. sgk.gov.tr/doktor adresinden şifrelerini almaları büyük önem taşımaktadır. Şifreler istenildiği zaman belirtilen web adresinden hekim tarafından değiştirilebilmektedir” denildi

Kategori: Ssk