TRAŞ BIÇAĞI (MAKINESI) HAKKINDA BİLGİ


TRAş BIçAğI (Makinesi) HAKKINDA BİLGİ NEDİR, TRAş BIçAğI (Makinesi) HAKKINDA BİLGİ ANLAMI, TRAş BIçAğI (Makinesi) HAKKINDA BİLGİ HAKKINDA BİLGİ, TRAş BIçAğI (Makinesi) HAKKINDA BİLGİ DERS NOTU, TRAş BIçAğI (Makinesi) HAKKINDA BİLGİ ÖDEVİ sayfanın konularıdır.

Sakal ve diğer kıllar ustura, jilet ve traş makinesiyle alınmaktadır. Bunların içinde kılları kırpması, yüzde fazla tahriş yapmaması sebepleriyle elektrikli makine öncelik almaktadır. Kullanış kolaylığı ve rahatlığı bakımından öncelikli sırada elektrikli traş makinesi, jilet, en son ustura tercih edilmektedir.

Jilet ve usturayla traş olanlar, şu hususlara çok dikkat etmelidir: 1) Traşa başlamadan önce sakalların az yağlı kremle ovulması, rahat traş olmayı sağlar. 2) Traştan sonra yüzü sıcak suyla yıkamak faydalıdır. Derinin gergin kalmasını sağlar. 3) Traş makinesinin ve bıçağının çok temiz olması gerekir. Paslı bıçak ve takımlar yüzde yaralar yaparak cilt bozukluklarına sebep olur. Bunun için traşta kullanılan takım ve bıçakların üzerine traştan önce ve sonra saf ispirto dökmek çok faydalıdır. 4)Yüzlerinde sivilce bulunanlar, traştan önce ciltlerini sıcak suyla iyice yıkamalı, traştan sonra da aynı hareketi yapmalıdır. Yağsız kremle talk pudrasını kullanmak sivilcelere çok iyi gelmektedir.

Kaynak Rehber Ansiklopedisi