Türkiye`deki En Popüler Alışveriş Mekanları


kapalı çarşı

Tarih boyunca en önemli ticaret yolları üzerinde bulunmuş olan Türkiye dün olduğu gibi bu günde alışveriş turizminde dünya üzerinde önemli bir yere sahip. Gerek tarihi alışveriş mekanları gerekse yeni modern alışveriş merkezleriyle yerli ve yabancı milyonlarca insanın tercihe ettiği yerler arasında üst sıralarda olmaya devam ediyor.

Dünyanın ilk alışveriş merkezi olarak İstanbul `un fethedildiği dönemde yapılan ve bu günde dünyada en çok tanınan alışveriş merkezimiz olma özelliğini taşıyan Kapalı Çarşı alışveriş mekanlarımız arasında ilk sırada.

Türkiye`ye özgü lezzetlerin özenle sunulduğu hem göz hem de damaklara hitap eden yüzlerce çeşit ürünün bulunduğu tarihi Mısır Çarşısı da popüler alışveriş merkezlerimizden birisi.

Tarihten günümüze kadar uzanan ticaret ağları üzerinde yer alan Doğu Anadolu , Karadeniz , Akdeniz , İç Anadolu ve Marmara bölgelerinde alışveriş yapılması için yapılmış hanlar ve kervansaraylar hala eski popülerliğini korumakta.

Tarihi alışveriş merkezlerinin yanı sıra  ülkemizde 300 den fazla modern alışveriş ve eğlence merkezlerinde yerli ve yabancı çoğu markayı bulabilmek mümkün. Bu alışveriş merkezleri haftanın tüm günlerinde 12 saat boyunca açık kalarak,  sosyal, kültürel aktiviteler düzenleyerek ziyaretçilerine hoşça vakit geçirtmeye devam ediyorlar.

Shopping Fest adlarıyla her yıl İstanbul Shopping Fest, Ankara Shopping Fest, Laleli Shopping Fest, GalataModa Shopping Fest isimlerinde düzenlenen alışveriş festivalleri ile ziyaretçiler yeni ürünlerle tanışıp çok uygun fiyatlardan alışveriş yapma fırsatı yakalayabiliyor.