Vişneli Ekmek tatlısı tarifi

Vişneli Ekmek tatlısı tariflerinden en güzel ve en beğenilen Vişneli Ekmek tatlısı tarifini en kolay bir şekilde ve en ucuz malzemelerle harızlamanız için size bu tarifle yardımcı olacağız. Vişneli Ekmek tatlısı tarifini en güzel ve sağlıklı nasıl yapabileceğinizle ilgili size çeşitli ipuçları ve püf noktaları öğreteceğiz. Sizde evinizdeki malzemelerle kısa sürede kolayca misafirlerinize ikram edebileceğiniz hoş ve değişik bir lezzet olan Vişneli Ekmek tatlısı yapabilecek duruma geleceksiniz.
Vişneli Ekmek tatlısı tarifimizde yapılışını, kullanılan malzemeleri, resimlerini, yapılma süresini gibi bilgileri içerdiği için herkes tarafından kolayca yapılabilmektedir.
visneli_ekmek_tatlisi

Vişneli Ekmek Tatlısı

Malzemeler
½ Kg Vişne veya 1 Paket Dondurulmuş Vişne
3 Su Bardağı Şeker
3 Su Bardağı Su
1.5 Paket Tuzsuz Etimek
½ Paket Krem Şanti
½ Su Bardağı Süt
1 Adet Muz
Süslemek İçin: Antep Fıstığı

Yemeğin Yapılışı
Vişnelerin çekirdeklerini çıkarıp, tencereye alalım. Şeker ve su ilavesi ile kaynatalım. Etimeklerin ilk katını tepsiye dizelim. Üzerine sıcak vişne şerbetini vişne taneleriyle birlikte dökelim. Diğer etimekleri üzerine dizelim. Tekrar vişne şerbetinden dökelim. Şerbetini emene dek bekletelim.
Krem şanti ile sütü karıştıralım. Koyulaştırdığımız krem şanti ile süsleyelim. İnce kesilmiş muz dilimlerini her bir etimek diliminin üzerine dizelim. Üzerine (arzuya göre) dövülmüş antepfıstığı serperek servis yapalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir