Vodafone numara taşımak taşınabilirliği nasıl yapılır


Cep telefonu numaranı numara taşıma taşınabilirliliği nasıl yapılır hakkında bilgi mevcut numaranla vodafone geçmek mevcut numaranı vodafona taşımak mevcut numarayla vodafonlu olmak. Avea numarası ile vodafonlu geçmek turkcell numarası ile vodafona geçmek. vodofona numara taşımak.

Numara taşınabilirliği uygulaması konusunda kullanıcıları bilgilendirmeyi amaçlayan Vodafone, arama sırasında bir numaranın başka bir operatöre taşındığını bildiren uyarı tonunu internet sitesinde yayınlamaya başladı. Çağrı başlatan kişi, önceden kendi operatöründe olup daha sonra başka operatöre geçen aboneleri aradığında şebeke dışı arama yaptığını ifade eden özel bir ton duyacak.

9 Kasım itibariyle kendi numarasıyla aynı alan koduna (prefiks) sahip başka bir operatörü kullanan aboneleri arayanlar, bu uyarı tonunu duyacaklar. Örneğin bir Vodafone abonesi, 54- alan kodlu olup operatör değiştiren bir aboneyi aradığında bu tonu duyacak. Bu sayede, çağrı yapan abone, numarası taşınan aboneyle ‘şebeke içi görüşme yapmadığını’ anlayabilecek. Aradığı abone eğer 53-, 50-, ve 55- alan koduna sahip bir Vodafone abonesi ise çağrı başlatan kişi bu tonu duymayacak.

Uyarı tonuve vodafone numara taşıma nasıl yapılacağı vodafona mevcut numaranızla nasıl geçeceğiniz ile ilgili bilgileri, www.vodafone.com.tr/numara-tasinabilirligi adresinden edinilebilir.