Kış Sporları Branşlar

  Kar yağdığı zaman birçoğumuz kış sporu yapmak için sabırsızlanırız. Ülkemizde karın bol yağdığı şehirlere tatile gidip bol bol kış sporları yapmak için planlar kurmaktayız. Peki, kış sporlarının dalları arasında neler bulunmaktadır? Bilmeyenler için yazmaktayım. Karlı zemin ya da kapalı salonlarda buzlu zeminde takımlar halinde ya da gösteri amaçlı yapılan spor çeşididir. İnsanların eskiden beri… Detay »

Değişik Pratik Kolay Dürüm Rulo Omlet Tarifi

Omlet sevenlere yeni bir tarif sunmaktayım. Kahvaltı da olmazsa olmazımızdır yumurta. Ülkemizde yumurtanın tüm çeşidini kahvaltılarımızda pişirmekteyiz. Çocuklarınıza da yedirebileceğiniz bol sebzeli omlet tarifini denemek isteyenlere bir tarif de benden. Malzemeler 3 adet yumurta 1 yemek kaşığı süt 1 yemek kaşığı havuç 1 yemek kaşığı soğan 1 yemek kaşığı yeşil soğan Göz kararı tuz ve… Detay »

Yatırım Yapanlara Türk Vatandaşlığı Şartları

Türk vatandaşı olmak isteyenlere yeni bir çözüm geldi. Resmi gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan Türk vatandaşlığı kanunu uygulama yönetmeliğinde değişiklik yapan yönetmeliğe göre; – En az 1 milyon dolar tutarında  taşınmazı üç yıl satılmaması şerhiyle satın alan, – En az 2 milyon dolar tutarında sabit sermaye yatırımı yapan, – En az 3 milyon dolar tutarında mevduatı… Detay »

Rokanın Faydaları Yararları

Rokayı çoğu kişiler sevmektedir. Hele ki balığın yanında iyi gittiği de söylenmektedir. Ya rokayı tek başına bol limonla ya da karışık salatanın içinde de iyi gitmektedir. Roka, yeşil yapraklı, acımsı bir tada sahip roka C vitamini açısından zengin bir içeriğe sahiptir. 100 gram roka bir kişinin neredeyse günlük K vitamini ihtiyacının tamamını karşılamaya yeterlidir. Peki,… Detay »

2017 Hac Kontenjanı

Hacca gitmek isteyenlere bir müjde daha geldi. Geçen yıl 59 bin 200 olan hacı adayı kontenjanı, 2017 Yılı Hac Protokolü sebebiyle 80 bine çıkarıldı. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez heyetler arası gerçekleşen toplantıda, Türkiye’nin nüfusunun 80 milyon olduğunu, Türkiye’ye tanınan kontenjanın binde 1 kota uygulamasına göre güncellenmesini gerektiğini gündeme getirdi. Suudi yetkililer, Görmez’ in talebi… Detay »

Patatesin Faydaları Yararları

Patates, her evde olmazsa olmaz sebzeler arasında gelmektedir. Patatesin her türlü yemeğini Türk hanımları yapmaktadır. Patateste en başta nişastanın bol olduğunu bilmekteyiz. Başka özelliklerini bilmeden, sağlığımıza ne gibi faydası var haberimiz olmadan tüketmekteyiz. Patates bütün yıl boyunca bulunabilen ve her ay hasat edilir. Patates, pirinç, buğday ve mısır sonra dünyada en çok tüketilen dördüncü gıda… Detay »

Yağlanan Saçlara Çözümler

Saçları çabuk yağlanan bay ve bayanlar bu durumdan çok muzdarip olmaktadır. Yağlı saç, bazı saçların özellikleri arasında gelmektedir. Cilt tipi yağlı olan insanlarda daha çok görünmekle birlikte, çok sık yıkanan veya çok sık yıkanmayan saçlarda da görülmekte. Yağlı saçlar, saçı sık yıkamaktan da oluşabilir, saçı sık yıkamamaktan da kaçınılmalıdır. Peki, yağlanmaması için çözüm aradınız mı?… Detay »

2017 Hac Kayıt Başvuru Tarihleri

Hacca gitmek isteyip de ilk defa kayıt yaptırmak isteyenlere, kayıt tarihleri belli oldu. Haccı kayıt tarihi 28 Aralık 2016-6 Ocak 2017 arasında gerçekleştirecek. Önceki yıllarda kayıt yaptıranlar ise kayıt yenileme işlemlerini 9-31 Ocak arasında yapacaktır. Hac için ilk defa kayıt yaptıracaklar ilgili bankalara 20 lira ön kayıt ücreti yatırmaları istenilmiştir. Vatandaşlar daha sonra elektronik ortamda… Detay »

Kolay Portakallı Kurabiye Tarifi

Kış döneminde en çok tüketmemiz gereken meyveler arasında portakal gelmektedir. Portakalı tek meyve olarak tüketmek istemeyenler için pratik çözümler ile karşınıza çıkmaktayım. Portakallı kekler, portakallı pastalar, kurabiyeler vs… benim size önereceğim pratik ve çok lezzetli olan portakallı kurabiyelerdir. Evde portakal varsa ya kendinize ya da misafiriniz geldiğinde kolayca yapabileceğiniz kurabiye tarifini sizin için aşağıya yazacağım.… Detay »

Tığ Örgü Patik Modelleri

Kış aylarında bir türlü ısınmayan ayaklarımız için çözüm ararken şöyle sıcacık tutan güzel bir patik örmeye karar verenlere basit örülebilen, birbirinden şık, farklı desenlerde patik modelleri sizler için ekledim.  Kendi el emeği göz nuru tığ ile örmek isteyenlere modellerimizi beğeneceklerinden çok eminim. Hem kendiniz hem eşiniz ve çocuklarınız için örüp soğuk kış aylarında ayaklarınızı sıcacık… Detay »