Zeytin Yağının Faydaları Yararları

Sağlık açısından en yararlı ürünlerden birisi olan zeytinyağı yaklaşık 5000 yıl önce keşfedildiği düşünülmektedir. Çok yüksek besinler içerdiğinden dolayı yaygın olarak hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Zeytinyağı eski Mısır medeniyetinden itibaren çok yaygın olarak kozmetik ürünlerde kullanılmaktadır. Hem dâhili hem de harici olarak kullanılmaktadır. Cilt ve saç sağlığı dışında sindirim sistemi sağlığını korumak için de eski çağlardan… Detay »

Örgü Cep Telefonu Kılıfları

Telefon kılıfları son zamanlarda oldukça değişti. Rengarenk ve cıvıl cıvıl modelleri piyasada bulunmaktadır. Telefonları için farklı kılıf modeli arayanlar için çok güzel tığ işi telefon kılıfı modeli var sırada. Çok kolay ve çok şık duruyor. Tığ işi modellerini örmek kolay ve zevkli oluyor. Tığ işi örneklerini çok seviyorum. Zincir çekmeyi, trabzan ( dolgu) , sık… Detay »

Örgü Paspas Modelleri

Evimizin hemen her yerinde kullandığımız paspasları daha dekoratif olarak kullanmanız mümkün. Örgü paspaslarımız mutfaktan banyoya kadar oturma odasında çoğunuzun odasına kadar kullanılabilmekteyiz. Genellikle biz hanımların çok beğenip en çok tercih ettiği paspaslar için sakallı iplik paspas modelleri kış mevsimlerinin en gözdesi olup, her zaman ilk planda oluyor. Çünkü sakallı paspas modelleri genellikle soğuğu çok fazla… Detay »

Keçiboynuzu Pekmezinin Yararları Faydaları

Keçiboynuzu, özellikle Akdeniz ülkelerinde yetiştirilen sıra dışı enerji dolu bir bitkidir. Taze tüketildiğinde çok tatlı bir tadı vardır. Keçiboynuzunun içerisinde şeker tadı veren bir sıvı vardır. Görüntüsünden dolayı  keçiboynuzu adı verilmiştir ve Kıbrıs’ta çok iyi yetişmektedir. Yetiştiği ağaçların uzunluğu 4-6 metreye kadar çıkar. Keçiboynuzu, kurutularak da tüketilebilir. Keçiboynuzu, karbonhidrat, yağlar ve sodyum açısından zengindir. Aynı… Detay »

Çocuklarda Cinsel İstismarı Engelleme

Çocuk Cinsel istismarı Çocuğun cinsel istismarı, bir çocukla yetişkin (ya da diğer bir çocuk) arasındaki çocuğun fail ya da gözlemcinin seksüel dürtüyle kullanıldığı her türlü etkileşimdir. Cinsel istismar dokunma davranışları içerebildiği gibi dokunma davranışları içermeden de gerçekleştirilmiş olabilir. Dokunma cinsel organlar, göğüs, kalça, oral-jenital ya da cinsel temas olabilir. Dokunmadan olanı çocuğun çıplak bedenini seyretme,… Detay »

En Güzel Örgü Minder Modelleri

Minder her zaman kullanılacak bir ev eşyasıdır. Aslında sadece ev eşyası olarak sınırlamak yanlış olur. Evde, arabada, bahçede vs… daha birçok yerde kullanım alanı vardır. Bir yerde otururken belimiz ağrıdığında daha rahat edebilmek amacı ile hemen arkamıza minder ararız. Koltuklarımızın üzerinde ya da sandalyelerimizde birbirinden rahat,  şık ve renkli minderler ile evimizin görüntüsünü değiştirip ayrı… Detay »

Üzüm Pekmezinin Yararları Faydaları

Bünyesinde barındırdığı insan vücudu için oldukça gerekli olan değerli ve zengin besin maddelerinden kaynaklanmaktadır. Ülkemiz üzüm çeşitliliği ve yetiştirilmesi bakımından oldukça zenginliğe sahiptir. Bu anlamda yurdumuzda üzümün üretimi ve bu üretim sonrasında üzümden faydalanılarak üretimi sağlanan pekmezin üretimi de çok başarılı seviyelere ulaşmıştır. Aslında pekmez Türkler tarafından asırlar öncesinden şifa kaynağı olarak bilinen pekmezin üretimini yapmaya başlamışlardır.… Detay »

2017 Örgü Eldiven Modelleri

Soğuk havalarda örgü bere ve örgü eldivenler, örgü atkılar, örgü şapkalar tercih edilmekte. Örgü eldiven modelleri rengârenk hem estetik açıdan hoş duruyor hem soğuk kış günlerinde ellerinizi sıcacık tutuyor. Parmaksız eldiven modelleri aksesuar olarak kıyafetlerinizle bütünlük sağlayacaktır.  Örgü bilenler için basit ve çok şık olan örgü eldiven modellerini çok beğeneceksiniz. Fikir vermesi açısından umarım bu… Detay »

Örgü Küpe Modelleri

Bayanlar artık el işlerinde, iğne oyalarında, mekik oyalarında, daha değişik bir sürü örgülerde kendilerine sınır tanımıyor. Bayanların olmazsa olmazlarından olan takılarından küpe, kolye, bileklik ve yüzük gibi birçok örgülerle el işleriyle muhteşem tasarım harikaları yaratıyorlar. Örgü tutkunu olan kişileri ziyadesiyle mutlu edecek birbirinden değerli örgü küpe modelleri ile karşınızdayız. Örgü işi yapan maharetli eller tarafından… Detay »

Kestanenin Sağlığa Yararları Faydaları

Kış geldi, havalar iyice soğumaya başladı. Gelen soğuklarla birlikte hasadına sonbahar ortalarında başlanan kestane de çarşı ve pazarlardaki yerini aldı. Kışın, sokaklarda caddelerde gezerken çıtır çıtır görüntüsüyle, pişirme tezgâhlarından mis gibi burnumuza gelen kokusuyla içimizi ısıtan veya manavlardan alıp da sobalı evlerde hala sobanın üstünde pişirilen kestanenin faydalarını sağlığımıza nasıl etkileri var hiç düşündünüz mü?… Detay »