Category Archives: Biyografi

Biyografi kimdir hayatı hakkında bilgi

ATATÜRK RESİMLERİ

Atatürk portresi önden bakış Atatürk portresi yandan bakış Atatürk portresi üniformalı Atatürk sola bakarken Atatürk eşiyle birlikte Atatürk Eşi Latife Hanımla Atatürk mayolu Atatürk deniz kenarında Atatürk cephede at üstünde Atatürk ata binerken Atatürk hayvan sevgisi Atatürk kahve içerken Atatürk trende Atatürk salıncakta gülerken Atatürk çocuklarla Atatürk çocuk severken Atatürk ve çocuk Atatürk özel resim

Eriğin (prune)yararları faydaları zararları

Erik (prune) : Gülgillerden beyaz çiçekli bir ağacın yemişidir. Erik, çoğu ceviz büyüklüğünde, kabuğu ince, sarıdan kırmızıya ve mora kadar türlü renkte, tadı mayhoş veya tatlı, etli, sulu tek ve sert çekirdekli bir yemiştir. B vitamini bakımından zengindir. Faydası : Sinirleri kuvvetlendirir. Zihin yorgunluğunu giderir. Kabızlığı giderir. İdrar söktürür ve vücudun rahatlamasını sağlar. Karaciğer şişliğini… Devamını Oku »

Eğreltiotunun (nepkrodium filixmas)yararları faydaları zararları

Eğreltiotu (nepkrodium filixmas) : Eğreltiotugillerden; kumlu yerlerde yetişen bir cins bitkidir. Çok çeşidi vardır. Boyu 120 cm. kadardır. Kökü kalındır. Dışı siyahi, içi beyazdır. Zehirlidir. Tavsiye edilen miktarı aşmamak gerekir. Hekimlikte erkek eğreltiotu kullanılır. Gebeler ve kansızlar kullanamaz. Faydası : Bağırsak solucanları ve tenyaları düşürür. Memeli basur ve variste de faydalıdır.

Çobançantasının (çobankesesi)yararları faydaları zararları

Çobançantası (çobankesesi) : Turpgillerden, bir çeşit yaban bitkisidir. Meyveleri, torbaya benzer. Yaprakları rozet şeklinde olup, demet görünümündedir. Çiçekleri beyazdır. Yaz aylarında toplanıp, kurutulur. Faydası : Böbrek kum ve taşlarının düşürülmesine yardımcı olur. Ağrıları giderip, vücuda rahatlık verir. Burun kanamalarını durdurur.

Gece Yolcuları Uğur kimdir hayatı hakkında bilgi biyografisi

UĞUR ARSLANTÜRKOĞLU (Ritm gitar—Back vokal) İstanbul’da doğdu. Trakya Ünv. Makine Mühendisliği mezunu. Müziğe Üniversite öğrenimi sırasında başladı. Klasik, Akustik ve Elektro Gitar çalıyor. Grubun kuruluşundan önce değişik solistlere back vokal yaptı. Profesyonel olarak bar programları yaptı ve çeşitli gruplarda gitar çaldı. 1993 yılında gurubun kuruluşunda yer aldı. O tarihten bu yana GECE YOLCULARI ile müzik… Devamını Oku »

Gece Yolcuları Edis İlhan kimdir hayatı hakkında bilgi biyografisi

EDİS İLHAN (Solist–Perküsyon) İstanbul’da doğdu. Trakya Ünv. Makine Mühendisliği mezunu. Müziğe Lise öğrenimi sırasında etnik vurmalı çalgılarla başladı.Değişik müzik guruplarında tumba, bongo, djembe, doli, bendir vb. vurmalı sazlar çaldı. 1993 yılında üniversite öğrenimi sırasında GECE YOLCULARI gurubunun kuruluşunda yer aldı. O tarihten bu yana GECE YOLCULARI grubu ile müzik yapmaktadır. Kişisel Özellikler: Güçlü bir fotoğrafik… Devamını Oku »

Gece Yolcuları kimdir hayatı hakkında bilgi biyografisi

GECE YOLCULARI grubu 1993 yılında kurulmuştur. Grup 5 kişiden oluşmakta ve tamamı İstanbul’da yaşamaktadır. Kurulduğu amatörlük günlerinden beri grubun en temel hedefi; – Samimi – Her yaş grubundan olumlu tepki alabilen – Hem müzikal, hem de grup duruşu açısından kendi kulvarını ve tarzını yaratabilen, Evrensel bir müzik grubu konseptli albümler üreterek bunu kitlelerle paylaşmaktı. Böylece… Devamını Oku »

Gülben Ergen kimdir hayatı hakkında bilgi biyografisi

25.08.1972 yılında İstanbul’da doğdum. Erenköy Kız Lisesi’nde ortaokulu, Kadıköy Ticaret Lisesi’nde liseyi bitirdim. Üniversite sınavlarını kazanmış olmama rağmen çalışma hayatım ağır bastı. (Hayatımda bir tek “keşke” dediğim şey konservatuar eğitimi almamış olmamdır.) Evimde olmak hayattaki en büyük zevkimdir. Sinemaya gitmeyi severim, ama kışın. Hayatta en değer verdiğim insan ANNEMDİR. CANDIR ANNEM, KANDIR, SUDUR. Sonra mesleğim… Devamını Oku »

4 Yüz Gülnur kimdir hayatı hakkında bilgi biyografisi

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü son sınıf öğrencisi olan Gülnur Gökçe, daha önce aynı konservatuarın müzikal bölümünde ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin Batı Müziği Bölümü’nde eğitim aldı. Okul hayatı boyunca solistlik yapan Gülnur, temsil ettiği şarkı yarışmalarında okuluna birincilikler kazandırdı. 2002 yılı Eurovision şarkı yarışmasında ülkemizi temsil eden grupta yer alan Gülnur’un güçlü sesine… Devamını Oku »

4 Yüz Onur kimdir hayatı hakkında bilgi biyografisi

Yıldız Teknik Üniversitesi Modern Dans Bölümü son sınıf öğrencisi olan Onur Kırış, aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzikal Bölümü’nde eğitim aldı. Özellikle çocukların sesine aşina olduğu Onur, Flipper’ dan Dallas’a bir çok dizi ve çizgi filmle yıllardır evlerimize sesiyle konuk oluyor. Reklam oyunculuğu da yapmış olan Onur, ünlü müzikallerde rol aldı. Sesinin yanı sıra… Devamını Oku »