Kategori İçeriği: Biyografi

Biyografi kimdir hayatı hakkında bilgi

ATATÜRK RESİMLERİ

08/12/2021

Atatürk portresi önden bakış Atatürk portresi yandan bakış Atatürk portresi üniformalı Atatürk sola bakarken Atatürk yakın fotoğraf Atatürk üniformalı Atatürk sakallı Atatürk mevzide Atatürk cephede Atatürk savaşta Atatürk kışın karda Atatürk karizmatik Atatürk selamlama Atatürk Mecliste Atatürk CHP de Atatürk renklendirilmiş fotoğraf Atatürk üniformalı Atatürk dans ederken Atatürk parkalı Atatürk koltukta otururken Atatürk eşiyle birlikte… Devamını Oku »

Eriğin (prune)yararları faydaları zararları

08/12/2021

Erik (prune) : Gülgillerden beyaz çiçekli bir ağacın yemişidir. Erik, çoğu ceviz büyüklüğünde, kabuğu ince, sarıdan kırmızıya ve mora kadar türlü renkte, tadı mayhoş veya tatlı, etli, sulu tek ve sert çekirdekli bir yemiştir. B vitamini bakımından zengindir. Faydası : Sinirleri kuvvetlendirir. Zihin yorgunluğunu giderir. Kabızlığı giderir. İdrar söktürür ve vücudun rahatlamasını sağlar. Karaciğer şişliğini… Devamını Oku »

Eğreltiotunun (nepkrodium filixmas)yararları faydaları zararları

08/12/2021

Eğreltiotu (nepkrodium filixmas) : Eğreltiotugillerden; kumlu yerlerde yetişen bir cins bitkidir. Çok çeşidi vardır. Boyu 120 cm. kadardır. Kökü kalındır. Dışı siyahi, içi beyazdır. Zehirlidir. Tavsiye edilen miktarı aşmamak gerekir. Hekimlikte erkek eğreltiotu kullanılır. Gebeler ve kansızlar kullanamaz. Faydası : Bağırsak solucanları ve tenyaları düşürür. Memeli basur ve variste de faydalıdır.

Çobançantasının (çobankesesi)yararları faydaları zararları

08/12/2021

Çobançantası (çobankesesi) : Turpgillerden, bir çeşit yaban bitkisidir. Meyveleri, torbaya benzer. Yaprakları rozet şeklinde olup, demet görünümündedir. Çiçekleri beyazdır. Yaz aylarında toplanıp, kurutulur. Faydası : Böbrek kum ve taşlarının düşürülmesine yardımcı olur. Ağrıları giderip, vücuda rahatlık verir. Burun kanamalarını durdurur.

Gece Yolcuları Uğur kimdir hayatı hakkında bilgi biyografisi

08/12/2021

UĞUR ARSLANTÜRKOĞLU (Ritm gitar—Back vokal) İstanbul’da doğdu. Trakya Ünv. Makine Mühendisliği mezunu. Müziğe Üniversite öğrenimi sırasında başladı. Klasik, Akustik ve Elektro Gitar çalıyor. Grubun kuruluşundan önce değişik solistlere back vokal yaptı. Profesyonel olarak bar programları yaptı ve çeşitli gruplarda gitar çaldı. 1993 yılında gurubun kuruluşunda yer aldı. O tarihten bu yana GECE YOLCULARI ile müzik… Devamını Oku »

Gece Yolcuları Edis İlhan kimdir hayatı hakkında bilgi biyografisi

08/12/2021

EDİS İLHAN (Solist–Perküsyon) İstanbul’da doğdu. Trakya Ünv. Makine Mühendisliği mezunu. Müziğe Lise öğrenimi sırasında etnik vurmalı çalgılarla başladı.Değişik müzik guruplarında tumba, bongo, djembe, doli, bendir vb. vurmalı sazlar çaldı. 1993 yılında üniversite öğrenimi sırasında GECE YOLCULARI gurubunun kuruluşunda yer aldı. O tarihten bu yana GECE YOLCULARI grubu ile müzik yapmaktadır. Kişisel Özellikler: Güçlü bir fotoğrafik… Devamını Oku »

Gece Yolcuları kimdir hayatı hakkında bilgi biyografisi

08/12/2021

GECE YOLCULARI grubu 1993 yılında kurulmuştur. Grup 5 kişiden oluşmakta ve tamamı İstanbul’da yaşamaktadır. Kurulduğu amatörlük günlerinden beri grubun en temel hedefi; – Samimi – Her yaş grubundan olumlu tepki alabilen – Hem müzikal, hem de grup duruşu açısından kendi kulvarını ve tarzını yaratabilen, Evrensel bir müzik grubu konseptli albümler üreterek bunu kitlelerle paylaşmaktı. Böylece… Devamını Oku »

Gülben Ergen kimdir hayatı hakkında bilgi biyografisi

08/12/2021

25.08.1972 yılında İstanbul’da doğdum. Erenköy Kız Lisesi’nde ortaokulu, Kadıköy Ticaret Lisesi’nde liseyi bitirdim. Üniversite sınavlarını kazanmış olmama rağmen çalışma hayatım ağır bastı. (Hayatımda bir tek “keşke” dediğim şey konservatuar eğitimi almamış olmamdır.) Evimde olmak hayattaki en büyük zevkimdir. Sinemaya gitmeyi severim, ama kışın. Hayatta en değer verdiğim insan ANNEMDİR. CANDIR ANNEM, KANDIR, SUDUR. Sonra mesleğim… Devamını Oku »

4 Yüz Gülnur kimdir hayatı hakkında bilgi biyografisi

08/12/2021

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü son sınıf öğrencisi olan Gülnur Gökçe, daha önce aynı konservatuarın müzikal bölümünde ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin Batı Müziği Bölümü’nde eğitim aldı. Okul hayatı boyunca solistlik yapan Gülnur, temsil ettiği şarkı yarışmalarında okuluna birincilikler kazandırdı. 2002 yılı Eurovision şarkı yarışmasında ülkemizi temsil eden grupta yer alan Gülnur’un güçlü sesine… Devamını Oku »

4 Yüz Onur kimdir hayatı hakkında bilgi biyografisi

08/12/2021

Yıldız Teknik Üniversitesi Modern Dans Bölümü son sınıf öğrencisi olan Onur Kırış, aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzikal Bölümü’nde eğitim aldı. Özellikle çocukların sesine aşina olduğu Onur, Flipper’ dan Dallas’a bir çok dizi ve çizgi filmle yıllardır evlerimize sesiyle konuk oluyor. Reklam oyunculuğu da yapmış olan Onur, ünlü müzikallerde rol aldı. Sesinin yanı sıra… Devamını Oku »

4 yüz Didem kimdir hayatı hakkında bilgi biyografisi

08/12/2021

Müziğe 10 yaşında İsveç’te piyano çalarak başlayan Didem Ergüven, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda fagot eğitimi aldı. Kısa süre sonra okul orkestrasındaki solistlik deneyimlerinin ardından aynı okulun müzikal bölümüne geçiş yaptı. Yeditepe Üniversitesi İtalyanca Sanat ve Tasarım Bölümü ikinci sınıf öğrencisi olan, İsveççe başta olmak üzere İtalyanca ve İngilizce dillerini konuşabilen Didem, sesiyle olduğu kadar zarafeti… Devamını Oku »

4 Yüz İlkay kimdir hayatı hakkında bilgi biyografisi

08/12/2021

Küçük yaşta gitar çalarak müzikle tanışan grubun “harika çocuğu” İlkay Sipahi, yine o dönemlerde Steve Wonder’ ın etkisinde kalarak şarkı söylemeye başladı. Okul yıllarında solistlik deneyimlerinin yanı sıra Ülkerspor, Fenerbahçe, Galatasaray gibi önemli takımlarda profesyonel olarak basketbol oynayan İlkay, solistlik tarafının ağır basması sonucunda basketboldan uzaklaşarak kariyerini müzikle sürdürmeye karar verdi. Müjdat Gezen Sanat Merkezi… Devamını Oku »

Dört 4 Yüz kimdir hayatı hakkında bilgi biyografisi

08/12/2021

Jingle Box Müzik Yapım, yetenekli 4 genç ve taze yüzü bir araya getirerek “4Yüz” projesini oluşturdu. Yer aldıkları özel performanslar ve tv programları ile çoktan hayran edinmiş olan “4Yüz ”, kendileriyle aynı adı taşıyan ilk albümleri ile Türkiye’nin yepyeni grubu olarak müzikseverlere hem görsel hem de işitsel bir keyif sunmak için yola çıktılar. Yaklaşık 6… Devamını Oku »

Hadise Açıkgöz kimdir hayatı hakkında bilgi biyografisi

08/12/2021

Hadise 22 Ekim 1985 günü Belçikada bir Türk ailenin kızı olarak dünyaya geldi. İlk, Belçikadaki Pop Idol, Idool 2003te farkedildi. Yarışmayı birincilikle bitirmese de hemen yeteneği görülerek albüm çıkarmak için kendisine teklif geldi. Daha sonra ilk singleı Sweat (tatlı) çıktı ve hit oldu; televizyona klibi çıktı. İkinci singleı Stir me up tüm Avrupada farkedildi, kıtanın… Devamını Oku »

Ebru Gündeş kimdir hayatı hakkında bilgi biyografisi

08/12/2021

Ebru Gündeş, 12 Ekim 1974 tarihinde İstanbul´da doğdu.Konfeksiyon işçisi olarak çalıştığı yıllarda sesinin güzelliğini duyan bir tanıdık vasıtasıyla Neşe Demirkat´a götürülür. Amaç, Ebru Gündeş´in Allah vergisi güçlü sesini değerlendirmek ve müzik piyasasına kaliteli ve genç bir ses sunmaktır.Neşe Müzik Yapım, o günlerde henüz kurulmadığı için Neşe Demirkat, bu sesi değerlendirmeleri için Marş Müzik Yapım´ın o… Devamını Oku »

Fatma Girik kimdir hayatı hakkında bilgi biyografisi

08/12/2021

12 Aralık 1942’de İstanbul Sultanahmet’te dünyaya gelen Türk Sineması’nın ünlü kadın yıldızlarından Fatma Girik, Cağaloğlu Kız Lisesi’nde okurken orta 2. sınıfta okulu bıraktı. Sanatçının annesi Münevver Hanım, babası da Hayri Bey’dir. Her ne kadar dramatik karakterleri de başarıyla canlandırabileceğini ispatlasa da, mavi gözleri ve canlı kişiliğiyle 60’lı ve 80’li yılların filmlerine damgasını vuran Girik, oyunculuk… Devamını Oku »

Erol Taş kimdir hayatı hakkında bilgi biyografisi

08/12/2021

  Erol Taş (Karaköse, Erzurum 28 Şubat 1928 – İstanbul 8 Kasım 1998) Türk sinema oyuncusu. Türk Sineması’nın kötü adamı olarak ün yapmıştır. Sanatçı, 8 Kasım 1998 günü, Samatya SSK Hastanesi’nde hayata gözlerini yumdu.Henüz iki yaşında iken, babası Hamza Bey’in ölümü üzerine annesi Nazife Hanım ile birlikte İstanbul’a taşındı. Okul çağında olmasına rağmen ailesine yardım… Devamını Oku »

Emel Sayın kimdir hayatı hakkında bilgi biyografisi

08/12/2021

  Emel Sayın Doğum Yeri : Mardin Doğum Tarihi : 20 Kasım 1945 Eğitimi : Lise  13 yaşında Arif Sami Toker’den müzik dersleri almaya başladı. Toker’in yetiştirdiği en ünlü ve yetenekli sanatçı olarak kabul edilmektedir. Üç yıl Münir Nurettin Selçuk’tan ders alarak müzik eğitimine devam etti. Edirne/Uzunköprü Gazi Turhan Bey Ortaokulu ve Çapa Lisesi’nden mezun… Devamını Oku »

Ediz Hun kimdir hayatı hakkında bilgi biyografisi

08/12/2021

Ediz Hun Kimdir, Ediz Hun Biyoğrafisi, Ediz Hun Hayatı, Ediz Hun Hakkında 1941 İstanbul doğumlu. Norveç’te Oslo ve Trondheim Üniversiteleri’nde biyoloji ve çevre bilimleri fakültesinden mezun oldu. Türk sinemasının eski jönlerinden olan Hun, Yeşilçam’a 36 yıl emek verdi. 1985’ten bu yana Marmara Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmalarını sürdürdü. 1991-1993 yılları arasında Çevre Bakanlığı Müşaviri ve… Devamını Oku »

Cüneyt Arkın kimdir hayatı hakkında bilgi biyografisi

08/12/2021

Oyuncu, 8 Eylül 1937 ‘de Eskişehır’de Fahrettin Cüreklibatur olarak doğdu. Türk sinemasının en ünlü oyuncularından olan Cüneyt Arkın, üniversitede tıp öğrenimini almış , askerliğini yaptığı yerde Göksel Arsoyun filmi çekilirken yönetmenin dikkatini çekmiş. Bir süre iş arayan Fahrettin sonra yönetmenin teklifi aklına gelip oyuncu olmaya karar vermiştir. Sinema oyunculuğu yaşamına 1964’te başlamış, ve iki yıl… Devamını Oku »