Kategori İçeriği: Hayvanlar

Hayvanlar

En Ölümcül Küçük Hayvanlar

08/12/2021

Herkes büyük hayvanların ölümcül olabileceğini düşünür. Örneğin aslanların keskin dişleri ve pençeleri vardır ve avlarını kovalamakta iyidirler. Köpekbalığı her zaman korkulan hayvanların başında gelir. Ancak bazen güvenliğiniz için en büyük tehditler o kadar büyük canlılardan gelmeyebilir. Bazıları ekmek sepetine sığacak kadar küçüktür bazıları dahada küçüktür.İşte en zehirli ve tehlikeli küçük hayvanlar; Gila canavarı Gila canavarı… Devamını Oku »

Mavi Yumurta Hakkında Bilgi

08/12/2021

Mavi yumurta son dönemlerde adını sıklıkla duyduğumuz bir yumurta. Renginden dolayı adına mavi yumurta deniyor ve inanılmaz faydaları var. İşte mavi yumurtanın faydaları… Mavi ve yeşil yumurtaların kolesterolü neredeyse yok denecek kadar azdır. İri boy bir tavuk yumurtası yaklaşık 200-220 mg kolesterol içerir. Ancak “araucana” ırkı tavuklardan elde edilen yumurtalar, diğer tavuk ırklarına göre daha… Devamını Oku »

Çaça balığı özellikleri resimleri hakkında bilgi

08/12/2021

çaça balığı resimleri özellikleri yaşam alanları avcılığı üreme zamanları ve avcılığı ile ilgili bilgiler Resim-ÇAÇA (Sprattus sprattus)   F- Clupeidae L- Sprattus sprattus (Clupea sprattus) İ- Sprat M- Papalina Morfolojik Özellikleri: Y.F.= D 16-17, A 19-20 Vücut yuvarlak füze şeklindedir. İri pulları gövdesine iyici intibak etmemiştir. Ağız küçük alt çene üst çeneye doğru kıvrıktır. Karın… Devamını Oku »

Barbunya balığı özellikleri resimleri hakkında bilgi

08/12/2021

 Barbunya balığı resimleri özellikleri yaşam alanları avcılığı üreme zamanları ve avcılığı ile ilgili bilgiler     Resim-BARBUNYA (Muhllus barbatus)   F- Mullidae L- Mullus barbatus İ- Striped mullet M- Asıl Barbunya, Kepez Barbunyası, Çalı Barbunyası, Sultan Balığı. Morfolojik Özellikleri: Y.F.= D1 VIII-IX, D2I, 8, A 1-6, P 1-7, V 1-5 Vücut yanlardan basık, oval şekilde… Devamını Oku »

Bakalyaro balığı özellikleri resimleri hakkında bilgi

08/12/2021

Bakalyaro balığı resimleri özellikleri yaşam alanları avcılığı üreme zamanları ve avcılığı ile ilgili bilgiler   Resim-BAKALYARO (Merluccius merluccius)   F- Gadidae L- Merluccius merluccius İ- Hake M- Bakalorya, Berlam, Tavuk Morfolojik Özellikleri: Y.F.= D19-11, D235-40, A35-40, P12-14, V7 Vücut uzundur, birinci sırt yüzgeci kısa ve diğerinden yüksektir. İkinci sırt yüzgeci uzun ve kuyruk yüzgecine kadar… Devamını Oku »

Akya balığı özellikleri resimleri hakkında bilgi

08/12/2021

Akya balığı resimleri özellikleri yaşam alanları avcılığı üreme zamanları ve avcılığı ile ilgili bilgiler      Resim-AKYA (Lichia amia)   F- Lichiidae L- Lichia amia İ- Lear fish M- Çıplak balık, pulsuz, hanım balığı Morfolojik Özellikleri: Y.F.= D1I-VII, D2I, 20-21 AIII, 19-20 Vücut oval, yanlardan yassılaşmış, sırt mavi, kısmen yeşilimsi, karın gümüşi renktedir. Vücut ince… Devamını Oku »