>Kategori İçeriği: Hayvanlar

Hayvanlar

Mavi Yumurta Hakkında Bilgi

Mavi yumurta son dönemlerde adını sıklıkla duyduğumuz bir yumurta. Renginden dolayı adına mavi yumurta deniyor ve inanılmaz faydaları var. İşte mavi yumurtanın faydaları… Mavi ve yeşil yumurtaların kolesterolü neredeyse yok denecek kadar azdır. İri boy bir tavuk yumurtası yaklaşık 200-220 mg kolesterol içerir. Ancak “araucana” ırkı tavuklardan elde edilen yumurtalar, diğer tavuk ırklarına göre daha… Devamını Oku »

Çaça balığı özellikleri resimleri hakkında bilgi

çaça balığı resimleri özellikleri yaşam alanları avcılığı üreme zamanları ve avcılığı ile ilgili bilgiler Resim-ÇAÇA (Sprattus sprattus)   F- Clupeidae L- Sprattus sprattus (Clupea sprattus) İ- Sprat M- Papalina Morfolojik Özellikleri: Y.F.= D 16-17, A 19-20 Vücut yuvarlak füze şeklindedir. İri pulları gövdesine iyici intibak etmemiştir. Ağız küçük alt çene üst çeneye doğru kıvrıktır. Karın… Devamını Oku »

Barbunya balığı özellikleri resimleri hakkında bilgi

 Barbunya balığı resimleri özellikleri yaşam alanları avcılığı üreme zamanları ve avcılığı ile ilgili bilgiler     Resim-BARBUNYA (Muhllus barbatus)   F- Mullidae L- Mullus barbatus İ- Striped mullet M- Asıl Barbunya, Kepez Barbunyası, Çalı Barbunyası, Sultan Balığı. Morfolojik Özellikleri: Y.F.= D1 VIII-IX, D2I, 8, A 1-6, P 1-7, V 1-5 Vücut yanlardan basık, oval şekilde… Devamını Oku »

Bakalyaro balığı özellikleri resimleri hakkında bilgi

Bakalyaro balığı resimleri özellikleri yaşam alanları avcılığı üreme zamanları ve avcılığı ile ilgili bilgiler   Resim-BAKALYARO (Merluccius merluccius)   F- Gadidae L- Merluccius merluccius İ- Hake M- Bakalorya, Berlam, Tavuk Morfolojik Özellikleri: Y.F.= D19-11, D235-40, A35-40, P12-14, V7 Vücut uzundur, birinci sırt yüzgeci kısa ve diğerinden yüksektir. İkinci sırt yüzgeci uzun ve kuyruk yüzgecine kadar… Devamını Oku »

Akya balığı özellikleri resimleri hakkında bilgi

Akya balığı resimleri özellikleri yaşam alanları avcılığı üreme zamanları ve avcılığı ile ilgili bilgiler      Resim-AKYA (Lichia amia)   F- Lichiidae L- Lichia amia İ- Lear fish M- Çıplak balık, pulsuz, hanım balığı Morfolojik Özellikleri: Y.F.= D1I-VII, D2I, 20-21 AIII, 19-20 Vücut oval, yanlardan yassılaşmış, sırt mavi, kısmen yeşilimsi, karın gümüşi renktedir. Vücut ince… Devamını Oku »