Category Archives: Örgü modelleri

Örgü modelleri

Tığ Örgü Patik Modelleri

Kış aylarında bir türlü ısınmayan ayaklarımız için çözüm ararken şöyle sıcacık tutan güzel bir patik örmeye karar verenlere basit örülebilen, birbirinden şık, farklı desenlerde patik modelleri sizler için ekledim.  Kendi el emeği göz nuru tığ ile örmek isteyenlere modellerimizi beğeneceklerinden çok eminim. Hem kendiniz hem eşiniz ve çocuklarınız için örüp soğuk kış aylarında ayaklarınızı sıcacık… Devamını Oku »

2017 Bebek Süveter Modelleri

Evde yarım kalan yünleri değerlendirmek isteyenlere en güzel fikir bebeğinize veya komşularınızın bebeklerine hediye etmek için süveter örmek. Hem az ip harcarsınız. Hem de tüm gönülleri alırsınız. Süveter örmek isteyip de kendine örnek bulamayanlara birbirinden güzel, şirin, şık, renk renk modeller eklemekteyim. Birbirinden basit modeller olup sizinde kolay örebileceğiniz süveterleri siz değerli takipçilerimize sunmaktayım.

Dantel Süveter Modelleri

Her zaman aynı kıyafetleri giymekten sıkılıp kendine farklı bir şeyler bulmak isteyenlere yeni ama çok şık modeller eklemekteyiz. Tarz ve stil sahibi kadınların yeni gözdesi olması kaçınılmazdır. Dantel modellerini sevenlere birbirinden güzel dantel süveter modellerimiz var. Farklılığı sevenler eminim kendilerine dantel süveter örüp giymeye başlayacak.  Hem yazın giyebileceğiniz hem de kışında içine kalın badiler giyip… Devamını Oku »

2017 Örgü Lif Modelleri

Hanımların çoğu lif örmeyi çok seviyordur. Her zaman da aynı lif modellerinden örmek de hanımların sıkılmasına sebep olur sanırım. Ülkemizde 7 den 70 e herkesin banyo lifi kullandığını biliyoruz. Hazır almak yerine kendimizde kolay örgü şeklinde yapabiliriz. Banyo lifi örmesi hem çok basit hem de çok eğlencelidir. Kendi düşüncenize göre her renklerden yapabilirsiniz. Yeni modeller… Devamını Oku »

El Yapımı Kadife Kutular

Kutuları severiz. Kutuları kaplamayı daha da severiz. Günümüzde yeni yeni modeller de bulunmaktadır. Kendinize, hediye ve ya evinize katlı olması amacıyla da yaptığınız kutuları eminim herkes de çok beğenecek. Kutuları yaparken biraz uğraşacaksınız fakat bitince karşınıza çok güzel, şık ve göz alıcı kutu modelleri çıkacaktır. Keyifle yapacağınız bu kutuların içine, takılarınızı, tokalarınızı, makyaj takımlarınızı, tespihlerinizi… Devamını Oku »

Yeni İğne Oyası Masa Örtüsü Modelleri

Her genç kızın çeyizinde olmazsa olmazı dantel masa örtüleridir. Artık masa örtülerinin de dantel yerine iğne oyası modelleri yer almaktadır. Daha şık ve güzel görünüm sağlamaktadır. Vakti bol olup el işi ile uğraşmayı seven hanımlar masa örtülerini sadece iğne oyasından yapabilecekleri gibi, dantelle bazı noktalarını yaparak iğne oyasıyla harika masa örtüsü yapabilirler. İğne oyası işlemesini… Devamını Oku »

2017 Havlu Kenarı Modelleri

Bir kızın çeyizinde olması gereken şeylerden bir tanesi havludur ve havlu kenarı yapımı hakkında biraz olsa bile bilgisi olmalıdır. Havlu çeyizin demirbaşı gibi bir şeydir ve bu bakımdan dolayı da herkesin evinde muhakkak bulunması gerekir. Havlu modelleri ve yapılışı kimilerine biraz zor gelebilir ama baktığımız zaman gerçekten de zahmet verilen şeylerin güzel olduğunu görüyoruz. Aslında söze eskiden… Devamını Oku »

2017 Mekik Oyası Modelleri

El işi örnekleri çok fazla modelden oluşmaktadır. Bu modelleri oluşturabilmek için de yine fazlaca olan örgü teknikleri kullanılmaktadır. Bazı teknikler bir bayanın kolay yapabileceği tekniklerden olsa da, ince uğraş gerektiren ve fazla zahmet verilen zor örgü teknikleri de bulunmaktadır. Mekik oyaları, zor örgü teknikleri arasında yer alan bir örnektir. El yeteneği, örgü ve işleme alanlarında… Devamını Oku »

2017 Boncuklu Oya Modelleri

Tülbent oyaları, marifetli hanımların severek ördükleri örgü modelleridir. Kısa sürede hazırlanıp bitirilmesi yönü ile sabırsız bayanların da severek sıkılmadan yaptıkları bu oyalar, tığ ve şiş işi olarak örülebiliyor. Hem genç kız çeyizleri hem de hemen kullanım için ideal olan bu oyalar, boncuk ve pullar ile süslenerek daha da zengin bir hal almaktadır. Her bayanın kolay… Devamını Oku »

2017 İğne Oyası Modelleri

Tesettürlü bayanların en çok kullandığı ve tercih ettiği yazma modelleri kendi desenleri üzerine iğne oyaları yapıldığı zaman harika bir görünüm kazanıyor. Bayanlar genellikle yazma ve tülbentleri iğne oyaları ile yaparlar. Bunun yanında tığ oyası tercih edenlerde oluyor fakat iğne oyası kadar ilgi görmüyor. Rengârenk yazmalar oya modelleri ile süsleyip tamamlarlar. Yazma kenarı oya modelleri ve… Devamını Oku »