Bütçenize göre kendi işinizi kurabilir yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Özellikle yurtdışında meşhur olan ve o işleri yapanlara büyük paralar kazandıran meslekler yavaş yavaş ülkemizdede yerini almakta. Sizde bu iş imkanlarından birtanesini kendiniz kurup kendi işinizin patronu olabilir ve Türkiye`de ilklerden birisi olup yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Kendi işimi kurmak istiyorum, ne iş yapsam, kazançlı işler nelerdir diye sorduğunuz soruların cevapları burada.

YOLDA KALAN ARAÇLARA HIZLI HİZMET
Amerika orijinli ‘Coming Through’ şirketi yolda kalan araçlara çok hızlı bir taşıma hizmeti veriyor. Taşıma aracı olarak yolda gördüğümüz kamyonet tipi araçları kullanmıyorlar. Arkasına çekecek istemi konumlandırılmış motosiklet kullanılıyor. Şirket, ülkenin her köşesinde hizmet vermek isteyen taşımacılık şirketleri, sigorta ve otomobil firmaları ile anlaşarak hizmet veriyor. Yolda kalan sürücülerden gelen telefonlara da yanıt veriyor. Kurtarma aracının motosiklet olması, kısa sürede çağrılan yere ulaşılmasını ve çekecek sisteminin iki dakikada hazır hale gelmesinden dolayı hasarlı araç kısa sürede çekiliyor.

OYUNCAK KİRALAMA
Küçük çocuk sahibi anne ve babaların büyük problemlerinden biri de oyuncaklardır. Çocuğunuz beğenir oyuncağı alırısınız, aradan kısa bir zaman geçer sıkılır yeni bir tane ister ve diğeri unutulur. Kaliteli, çocuğun gelişimine yardımcı olacak oyuncakların ise fiyatları oldukça yüksek. Çocukların bu oyuncaklarla oynayabilecekleri zaman da kısıtlı. Örneğin, oyuncak kiralama hizmeti veren bir web sitesi yapabilirsiniz. Bu fikir dünyanın birçok ülkesinde başarıyla uygulanıyor.

KAKTÜS YETİŞTİRİCİLİĞİ
Bugünlerde insan trafiğinin yoğun olduğu yerlerde hoş tasarımıyla dikkat çeken standlar kuruluyor ve süs çiçekler satılıyor. Satılan bitkiler arasında dikkat çekenlerin başında da kaktüsler çekiyor. Fakat bu bitkilerin ithal ediliyor olması, Türk girişimcisi için yeni bir iş fikrini kaktüs yetiştiriciliğini gündeme getirebilir. Kaktüsler yurt dışında oldukça popüler. Başta Almanya, Hollanda, İtalya olmak üzere Avrupa ülkelerinde ve ABD’de ilgi duyulan ve girişimcisi için de önemli bir kazanç kapısı. Kaktüslerin çiçekli olanları evde süs amaçlı kullanılıyor.

EVDE BAKIM HİZMETLERİ
Evde bakım pazarı, her yıl katlanarak büyüyor. Henüz yıllık cirosu 50 milyon dolar civarında olsa da bu işin cazibesi birçok kesimin iştahını kabartıyor. Bu gelişim de bu alanda sürekli yeni iş fikirlerinin ortaya çıkmasını sağlıyor. Avrupa’da yaygın bir hizmet olan evde bakım hizmeti, Türkiye’de son yıllarda kendini göstermeye başladı ve ilgi hızlı bir şekilde artıyor. Hemşire, doktor veya sağlık personeli evde bakım hizmeti adı altında hasta ve yaşlılar için solunum terapisinden ameliyat sonrası bakıma, laboratuvar testine kadar her türlü hizmeti verebiliyor.

DUVAR YAPIŞTIRMALARIYLA İŞ FIRSATI
Son dönemde moda haline gelen duvar stickerları (yapışkan) evlerde yeni dekorasyon olarak duvarları süslerken, bu alanda 2.5 milyon liralık bir sektörün oluştuğu belirtiliyor. Mickey, Barbie gibi çocuklara hitap eden duvar sticklerları yanında büyüklere yönelik stickerlarda da talep artışı yaşanıyor. Evlerde genelde koridor, duvar çıkıntıları, salon köşelerinde kullanımı tercih edilen sticker’larda daha çok dal formunda ürünler retro daire ve akrilikten ayna etiketler kullanılıyor. Artık gelir düzeyinin yüksek olmadığı ailelerin de duvar sticker’larını evlerinde dekorasyon amaçlı kullandığı görülüyor.

DOĞAL MUCİZELERDE FIRSATLAR VAR
Günümüzde alternatif tedavi olarak nitelendirebileceğimiz tamamen bitkilerle yapılan doğal ilaçlar günden güne popüler hale geliyor. Bu tedavilerden biri de aromaterapi. Aromaterapi, bitkilerin kök, çiçek, yaprak gibi bölümlerinden elde edilen yağlarla uygulanan bir terapi yöntemi. Aromaterapi, stres, alerji, saç dökülmesi, solunum yolları sorunları gibi pek çok tedavi için uygulanıyor. Çeşitli bitkilerden elde edilen bu yağları karıştırarak veya bitkinin özelliklerine göre tek tek şişeleyerek aktarlara, doğal, bitkisel sabun ve şampuanların satıldığı işletmelere, banyo malzemeleri satan şirketlere, büyük perakende zincirlerine veya internetten konsepte uygun bir web sitesi aracılığıyla satarak iş fikrini hayata geçirebilirsiniz.

ÇANTA KİRALAMA SERVİSİ
Özel gecelere, davetlere, mezuniyet törenlerine giderken bayanların en büyük telaşı giyim kuşam ve aksesuar yüzünden yaşanır. Kıyafete uygun takı, çanta ve aksesuar bulmaya çalışan bayanlar için bunların hepsi zaman alır ve masrafı yüksektir. Dünyaca ünlü markalar tarafından üretilen ve yine dünyaca ünlü kişilerin kullandığı bu çantalara en azından kısa bir süreliğine sahip olmayı sağlayacak bir sistem ortaya koymak mümkün.

BILDIRCIN YETİŞTİRİCİLİĞİ
Bıldırcınlar hem etinden hem de yumurtasından faydalanılabilen hayvanlar. Özellikle Japon bıldırcınların dişileri kısa sürede yumurtlamaya başlamasından dolayı bu yönde fayda sağlanırken, erkeklerin kısa sürede olgunluğa erişmesi nedeniyle etinden faydalanılıyor. Küçük ölçekli işletmeler için kazançlı bir iş fikri olan bıldırcın yetiştiriciliği için kuluçka ve inkobasyon makineleri satın alarak yumurtaların suni yolla civciv meydana getirmesi sağlanabiliyor. Bu yolla istediğiniz zaman istenildiği kadar civciv elde edilebiliyor. Böylece bu olgunluktaki bıldırcın satışı gerçekleştiren şirketlere bağlı kalınmamış olunuyor.

İYİ BİR BLOG İYİ BİR REKLAM DEMEK
İnternet hızlı bir gelişim içerisinde. Önceleri belirli büyük şirketlere ait web siteleri mevcutken artık durum değişti. Özellikle internete hızlı bir erişimin sağlanması, kişilerin istedikleri bilgiye anında ulaşabilecek duruma gelmesiyle bu alanda faaliyet gösteren web sitelerinin yayında kişisel günce olarak adlandırabileceklerimiz bloglar ortaya çıktı. Blogların yapısını incelediğimizde hemen hemen her konuda bilgi ve yazı bulmak mümkün. Kişilerin günlük hayatında yaşadıklarından tutun da bilgi birikimlerini aktardıkları geniş çaplı bir platform olabiliyorlar.

BARDAKTA REKLAMLA YENİ İŞ FİKİRLERİ
Ofisler elektronik eşyalardan mobilyalara kadar birçok ekipmana ihtiyaç duyulduğu için buraların büyük şirketler için etkili bir reklam alanı olduğu kesin. Karton bardakların üzerine ürün veya hizmetlerinin reklamını basarak ofislerde kahve ve çay bardağı ihtiyacı böylece ücretsiz karşılanıyor. Karşılında ise reklam veren bardakları reklam mecrası olarak kullanabiliyor. Öncelikle karton bardak üreten şirketlerden biriyle anlaşıp bardaklara baskı yapacak bir şirket bulmalı sonrasında yapılacak fizibilite çalışmasıyla, reklam fiyatları, pazarlama stratejileri hedef pazarları belirleyerek hareket edilmesi gerekiyor.

Benzer Yazılar:

  1. Adıyaman ili konaklama imkanları hakkında bilgi
  2. Yeni Ötv Kdv indirim oranları
  3. Yeni Agi Asgari geçim indirimi tutarları ödemeleri miktarları
  4. Hoşgeldin Yeni Yıl
  5. Happy New Year 2009 Yeni Yıl Yılbaşı
  6. Boyun ve bel fıtığı tedavisinde yeni yöntem

Etiketler: , , , , , , , , , , ,