Youtube saldırı


 YouTube, video barındırma ve izleme web sitesidir. 15 Şubat 2005’te 3 eski PayPal çalışanı tarafından kurulmuş ve Ekim 2006’da Google tarafından satın alınmıştır bir platformdur.

Megaupload’ın kapatılmasının ardından gün yüzüne çıkan bilgilerden bir tanesi şöyle;

FBI’ın Megaupload firmasına açtığı davada; Skype’daki görüşme kayıtlarını talep etmesi üzerine göze çarpan çok büyük diyaloglara rastlandı.

Megaupload ekibi Bran Van Der Kolk konuşmasında;

– Youtube videolarını indirmeye devam edecek kapasitede sunucuya sahip miyiz? Kim, bu konuyu tekrar açmıyorum ama bu gerçekten öncelikli bir iş, diyerek sözlerini tamamlayan Kork, yazışmada geçen “Kim” Megaupload’ın kurucusu Kim Dotcom’dan başkası değil!

 

Kolk, yazışmanın devamında şunları söylüyor: “Şu an için Youtube videolarının yüzde 30’u bizde. Tüm içeriğe sahip olduğumuzda bundan nasıl faydalanacağımız üzerine ayrıca düşüneceğiz.”

 

Megaupload’ın avukatlarından Ira Rothken ise News.com’ a konuyla ilgili yaptığı açıklamada yorum yapmak istemediğini ve davanın lehlerine sonuçlanacağını dile getirdi.

 

Megaupload Youtube video platformundaki tüm videoları kayıt etmeyi planlamış ve bununla ilgili internet üzerinde bir platform kurmayı belki de YouTube’u alt etmeyi düşünüyordu. İlginç rastlama açılan davada pek çok farklı yöne dağılmışa benziyor!