Yozgat valiliği


Yozgat ili, ilçeleri, belde ve köyleri ile ilgili merak ettiğiniz hertürlü bilgiyi Yozgat Valiliğine ait resmi internet sitesinden öğrenebilirsiniz.
Yozgat Valiliği resmi internet sitesinde, Yozgat valiliği telefon munaraları,faksları,adresleri, Yozgat İli ile ilgili her tür aradığınız bilgiyi bulabilirsiniz. Yozgat ili hakkında genel bilgiler, Yozgat geleneklirini ve göreneklerini, kültürü ve yaşamını, Yozgat’daki resmi devlet kurumlarını ve kuruluşlarını, ilçelerini, semtlerini, belediyelerini, köylerini,sayısal istatistiklerini, eğitim imkanlarını, kültür ve turizmi konusunda ayrıntıları,devlet ve özel okullarını, sağlık birimlerini bulabilirsiniz. Yozgat iline ait türküleri dinleyebilirsiniz.

Yozgat Valisi ve il yönetimi, valilik genelgeleri bildirileri, Yozgat’nın nüfusu, hava durumunu, fotoğraf galerisini, yerel gazetelerini, milletvekillerini, önemli telefonlarını, Yozgat’daki sivil toplum kuruluşları ve derneklerinide sitenin içeriğinde yer almakta. Yozgat Valiliğinin resmi internet sitesinin adresi: www.Yozgat.gov.tr

Yozgat valiliği sitesine girmek için tıklayınız > http://www.Yozgat.gov.tr