182 RANDEVU AL


Vatandaşların telefon ve internet üzerinden hızlıca randevu alabilmesi için Sağlık Bakanlığı tarafından MHRS ( Merkezi Randevu Sistemi) kurulmuştur.
182 randevu alma işlemi telefondan 182 nolu numarayı çevirerek ve aşağıdaki talimatlarla yapılmaktadır.

ALO 182 ile Doktor Randevusu Nasıl Alınır?

Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından ALO 182 aranır. Çağrıyı karşılayan operatöre hastanın T.C. Kimlik Numarası verilir. Randevu talep edilen hastane, poliklinik ve varsa hekim tercihleri operatöre bildirilir. Operatör uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa bildirir. Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

Kendiniz için randevu alabileceğiniz gibi Alo182 çağrı merkezini arayarak da aile fertleriniz için randevu alabilirisiniz.

ALO 182 üzerinden aldığınız randevu hakkında bilgi almak için
ALO 182 çağrı merkezini arayarak da bilgi güvenliği kapsamında sorulan sorulara doğru cevap vermeniz halinde ileriye dönük randevularınız hakkında bilgi alabilirsiniz.

ALO 182 üzerinden telefonla alınan randevunun iptali

ALO 182 çağrı merkezini arayarak da bilgi güvenliği kapsamında sorulan sorulara doğru cevap vermeniz halinde randevu iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

182 ÇALIŞMA SAATLERİ

182 Merkezi hekim randevu sistemi hattına 7/24 ulaşım sağlanabiliyor.

ALO 182 ÜCRETLİMİ, ÜCRETLERİ NE KADAR

ALO 182 Randevu Hattı acil aramalar kapsamında olmadığından ücretlidir. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ücretlendirmede ana kuralları ve üst sınırı belirlemektedir. Hem sabit hatlardan hem de cep telefonlarından ALO 182’yi aramak sabit bir telefon hattını aramakla eşdeğerdir. BTK’ya göre Türkiye’de sabit hatları aramak dakikası en fazla 46,25 kuruştur. Türk-Telekom dakikası 7-15 kr. arası ücretlendirme yapmakta olup, tarifeler değişebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir