Ankara Kızılcahamam İlçesi Asayiş ve Güvenlik Durumu


Jandarma Teşkilatı: İlçe Jandarma Komutanlığı Hizmetlerini 1 subay ,15 Ast subay ,23 Uzman Çavuş ,3 Onbaşı ve 63 Er ile yürütülmektedir .Jandarma Komutanlığı emrinde ,2 Transit minibüs 1 Kartal , 1 Toros s, 3 Landrover, 1 ford cornet ve 3 Renaut olmak üzere toplam 11 araç bulunmaktadır. Muhabere hizmetleri 6 araç telsizi ve 5 adet sabit telsiz ile yürütülmektedir. Ayrıca 2 abonelik telefon santrali 13 dahili hattı vardır. Jandarma komutanlığına bağlı karakolları arısında muharebe telsiz ve otomatik telefon ile sağlanmaktadır.

Jandarma hizmetleri 1 merkez , 2 ( Pazar ,Güvem ) bucak merkezi ve 1 belde merkezinde (Çeltikçi ) olmak üzere 4 karakol tarafından yürütülmektedir. Mevcut bölük binası ve 2 adet lojmanın şehir merkezinde bulunması nitelik ve nicelik itibariyle hizmetlerin verimliliğini olumsuz yönde etkilemekte bu yüzden hizmet binası ve lojmanlar için yeni bir arsaya ihtiyaç duyulmaktadır.

Polis teşkilatı: İlçemiz Emniyet Müdürlüğünde 1 Emniyet Müdürü , 1 Emniyet Amiri, 1 Komiser, 1 Komiser yardımcısı , 89 Polis Memuru ,3 Çarşı mahalle bekçisi, ve 3 Genel İdare Hizmetler memurundan oluşan toplam 99 personelle Emniyet hizmetleri yürütülmektedir. 4 binek otosu, 1 minibüs aracı bulunmaktadır.

Emniyet Müdürlüğü için yapılan hizmet binası ihtiyaca yeterli olmakla birlikte yeterli sayıda lojman ulunmaktadır. Emniyet müdürlüğü bünyesinde 1987 yılı içerisinde Trafik Tescil Denetleme Büro Amirliği ve 24.02.1995 tarihinde ise Pasaport Bürosu kurulmuştur. TMK?ya göre Emniyet Müdürlüğünde 1 Emniyet Müdürü, 2 Emniyet Amiri, 8 Başkomiser 27 Komiser, 44 Komiser Yardımıcısı, 271 Polis Memuru, 12 G.İ.H. Memuru, 2 Teknisyen ve 16 Teknisyen Yardımcısı olmak üzere toplam 383 personel bulunması gerekir.

Kaynak: Kizilcahamam.gov.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir