Ankara Kızılcahamam İlçesi Genel Sağlık


Sağlık Hizmetleri 1’i İlçe Merkezinde 3’ü, köylerde olmak üzere toplam 4 sağlık ocağı ile sağlık hizmetleri yürütülmektedir.

ilçemiz Devlet Hastanesi 75 yataklı olup 4 Genel Cerrahi, 1 İç Hastalıkları, 1 Kadın Hastalıkları, 1 Kulak Burun Boğaz, 2 Göz Hastalıkları, 1 Üroloji, 1 Nöroloji, 3 Radyoloji, 1 Biyokimya, 1 Enfeksiyon Hastalıkları, 1 Aile Hekimi, 5 Diş Tabibi, olmak üzere 21 Uzman doktor 8 Pratisyen Hekim görev yapmaktadır. Hastanemizde 25 Hemşire, 7 Ebe, 1 Eczacı, 8 Aneztesi Teknisyeni, 12 Labaratuvar Teknisyeni, 12 Rontgen Teknisyeni, ve diğer yardımcı personel olmak üzere toplam 144 personel ile hizmet vermektedir.

2 Ameliyathane olup Genel Cerrahi KBB, Kadın Doğum, Ortopedi ve Üroloji hastalarının cerrahi müdahaleleri yapılmaktadır. Ayrıca B Tipi 112 Hızır Acil İstasyon ile Acil Servis Uzman Hekim ile birlikte 24 saat hizmet vermektedir.

Sağlık Grup Başkanlığına bağlı İlçemiz Merkez Sağlık Ocağı ve belde sağlık ocaklarında 5 Pratisyen doktor ve 4 hemşire 8 Ebe 18 diğer personel olmak üzere 35 personel vardır.

Kaynak: Kizilcahamam.gov.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir