Kategori İçeriği: Bilgisayar Terimleri

Bilgisayardaki Fanlar Daha Güçlü Nasıl Çalıştırılır

Çoğu bilgisayar kullanıcısının karşılaştığı sorunlardan biride kasadaki fanların yetersiz güçte dönmesidir. Yetersiz güçte dönen fanlar bilgisayarınızı yeterli seviyede soğutamaz. Bu sebeple bilgisayarınız çabuk ısınır ve sürekli reset atma, donma, kasma… gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.  Yukarıda resim fanların bağlantısına göre hangi güç seviyesinde çalıştığını gösteriyor. En sağdaki(12 volt) resimde ki gibi fanlarınızı bağlarsanız, fanınız güçlü çalışır ve… Devamını Oku »

Google Toolbar çeviri yapmıyor sorunu problemi çözümü

Google Toolbar Araç Çubuğu kullanıcıları yabancı sayfaları çeviri yapamıyorsa, çeviri işlemini başlattıktan sonra çeviriliyor işareti sürekli dönüyor ve çeviri bir türlü başlamıyorsa internet explorer ayarlarınızda sorun oluşmuş demektir. Çözümü ise Explorer sayfasını açıp Araçlar bölümüne giriyorsunuz açılan pencerede en altta bulunan İnternet Seçenekleri seçeneğini tıklıyorsunuz yeniden bir pencere açılacak orada üst taraftaki seçeneklerden Gelişmiş bölümünü… Devamını Oku »

indirimmühendisi.com

Çocuklar duymasın dizisinde evin dedesinin kendisine yakıştırdığı mesleğe ait internette aldıklarını iddaa ettikleri web sitesi adresi. Bu site ile güya senaryo icabı nerede ne indirim var insanlara söyleyecek bilgi verip yardımcı olacak. Hadi bakalım hayırlısı. Fena meslek gibide gözükmüyor. Belki gerçekten bir meslek haline gelebilir indirim mühendisliği veya indirim danışmanlığı.

www nedir manası anlamı hakkında bilgi

WWW: WORLD WİDE WEB in kışaltılmışıtıdır. Browser(web tarayıcısı) World Wide Web uzerinde dökümanların transfer edilip görüntülenmesini sağlayan programlara verilen addır. Web servislerine “Web Browser” (Web Listeleyicisi) adı verilen kullanıcı ara birim programları ile erişilir. 1994’ün sonlarıda en popüler ve yaygın kullanımı olan Web Browser Mosaic idi. Bu yüzden Web denildiğinde Mosaic akla gelirdi. Netscape Navigator.… Devamını Oku »

Yanlış yazılan internet web adresleri ve doğruları

YANLIŞI DOĞRUSU www google com www youtube de www google com tr www kom www hotmail com www yotube www video www youtube www yutube com www carrefour com www face book www turkcell com www haber www tunnel com www anadolu edu www gmail com www metin2 www ntv www you tube www avea… Devamını Oku »