Clip Arayan numaranın görülmesi


CLIP (Calling Line Identification Presentation – Arayan Numaranın Görülmesi), arayan abonenin telefon numarasının aranan abonenin telefon makinası ekranında görülmesi özelliğidir.
CLIP özelliğinin alınması ile arayan kişinin telefon numarası ekranda görülebilecek, rahatıyz edici çağrılara maruz kalınmayacak, yerinizde olmadığınız zaman gelen çağrıların telefon numarası, saat ve tarih bilgileri kaydedilebilecek ve tek bir tuşla gelen çağrılara ulaşılabilecektir.
Ekransız telefon makinaları kullanmakta olan müşterilerimiz telefon makinalarını değiştirmeden telefon hattına takacakları ek bir cihaz ile bu özelliği kullanabilecekler veya müşterilerimizin telefon makinalarının ekranlı ve bu özelliği ( CALLER ID) kullanmaya elverişli olması gerekmektedir.
Bu özelliğin kullanımı için gerekli olan cihazları müşterilerimiz Telekom Müdürlüklerinden temin edilebileceği gibi, bu cihazların piyasadan alınması halinde müşterilerimizin mağdur olmaması için söz konusu cihazların Türk Telekom onay belgeli olmasına dikkat etmeleri gerekmektedir.
Müşterilerimizin yerinde olmadığı zamanlarda gerçekleşen aramaları zaman ve tarih bilgisi ile saklayan bu cihazlar kısmi olarak tele sekreter görevi de yapmaktadır.
Bazı sayysal santrallarımız üzerinden verilebilen ve yakın zamanda yaygınlaştırılacak olan bu CLIP özelliği için müşterilerimizden herhangi bir ücret alınmamaktadır.
Bu özellikten faydalanmak isteyen Müşterilerimiz başvurularını Telekom Müdürlüklerine gelmeden 444 1 444 Özel Servis Numarasını arayarak da yapabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir