e-Devlet Askerlik işlemleri sorgulama


Erler için ; Askerlik Yoklama işlemleri, Celp Dönemleri, Celp Dönemi Tercihi, Askerlik Tecil Erteleme İşlemleri, Askerlik yeri öğrenme sorgulama işlemleri, Nerede askerlik yapacağım gibi soruların cevabı, Askerlik muafiyet işlemleri,
Yedek Subaylar için; Erken Sevk İşlemleri, Sevk İşlemleri, Sevk Tehir İşlemleri, Terhis ve Yedeklik Dönemi, Yedek Subay Aday Adaylığı, Yedek Subay Olma Hakkının Kaybedilmesi, Yoklama ve Bakayalık İşlemleri gibi işlemleri ve ayrıca
Yurt Dışı ve Dövizle Askerlik işlemleri, Şehit ve Gazilerle ilgili işlemleri , Nakdi Tazminat İşlemleri ve Seferberlik işlemleri artık e-Devlet uygulaması kapsamında turkiye.gov.tr internet sitesi üzerinden yapılmakta. Milli Savunma Bakanlığı e-Devlet uygulamasına dahil olarak kendi internet sitesi üzerinden birçok işlemi sona erdirmiştir. Bu nedenle eski uygulamalar sona ermiş ve Askerlik İşlemlerine yeni bir boyut kazandırılmıştır.
e-Devlet bünyesindeki Askerlik işlemlerinin yapılması oldukça basit. İlk yapmanız gereken artık her vatandaşta mutlaka bulunması gereken e-Devlet Şifrenizi edinmek. e-Devlet Şifrenizi Nüfus Cüzdanınızla birlikte en yakın Ptt şubesine giderek temin edebilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra Tc. Kimlik Numaranız ve e-Devlet Şifrenizle www.turkiye.gov.tr adresine girip e-Devlet Şifre Değiştirme işlemini yapıyorsunuz.
Yukarıdaki işlemler bittikten sonra aşağıdaki linke tıklayarak yapmak istediğiniz askerlik işlemine ulaşabilirsiniz.
>> Askerlik sorgulama işleminizi gerçekleştirmek için tıklayınız <<

Askerlik yeri sorgulama, Askerlik yeri öğrenme gibi işlemler internet üzerinden şuan itibariyle sadece Yedek Subaylar için yapılabilmektedir.Yedek Subaylar için Askerlik yeri sorgulamasında sizden istenen şey, sınava girdiğiniz anda size verilmiş olan 5 haneli aday numarasını gerekli yere girip, onun altında bulunan resimdeki harf ve sayıları yine o resmin altındaki yere girmektir. Daha sonra Gönder tuşuna basarak sonuçlarınızın gösterileceği sayfayı beklemeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir