Kategori İçeriği: Dersler

Dersler konular üniteler ödevler

Hesap Makinesinde Pratik Yüzde Hesaplama

HESAP MAKİNESİNDEN PRATİK YÜZDE HESAPLAMA , HESAP MAKİNASIYLA KOLAY YÜZDE HESAPLAMA yöntemlerini örneklerle videolarla sayfamızda size anlatmaya çalışacağız. Yüzde hesaplamanın çeşitli yöntemleri mevcut. Yeni nesil hesap makinelerinde yüzde hesaplayabilmek için kısayol tuşları konuluyor. Örneğin ; 200 sayısının %18 ini hesap makinesiyle hesaplayabilmek için, 200 x 18 yapıp ardından hesap makinenizde varsa % de işaretine basıyoruz… Devamını Oku »

Pratik Yüzde Hesaplama Yöntemleri

Dört işlemle en kolay yüzde hesaplama yöntemlerini , en basit yüzde hesaplama yöntemlerini ve en pratik yüzde hesaplama yöntemlerini sizlerle sayfamızda paylaşıyoruz. Yüzde hesaplamak için uzun uzun formüller kullanmaya işlemler yapmaya her zaman gerek yoktur. Bilmeniz gereken birkaç basit kuralla sizde pratik bir şekilde yüzde hesaplayabilirsiniz. Excelde pratik yüzde hesaplama yöntemlerini farklı yazımızda bulabilirsiniz. Sayfamızda… Devamını Oku »

Eğitimden El Yazısı Kaldırılıyor

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre 2017 – 2018 eğitim öğretim yılında ilköğretim okullarında derslerde kullanılan el yazısı artık kullanılmayacak. Bir dönem önce yeniden okullarda uygulanmaya başlayan ve veli ile öğrenciler tarafından pek hoş karşılanmayan el yazısının yerine dik yazı denilen bilindik yazı karakterleri ile eğitim başlanacak. Alınan bu kararla hem eğitimciler ve öğrenciler rahat… Devamını Oku »

Kombinasyon permütasyon konu anlatımı

Matematik konuları arasında en zorlarından birisi olarak bilinen kombinasyon permütasyonla ilgili konu anlatımı sorular ve çözümleri formüller gibi birçok dökümanı buradan temin edebilirsiniz. Genel çarpma kuralı: veya kelimesi geçerse toplarız.(1 elma veya 1 armut) ve kelimesi geçerse çarparız.(1 elma ve 1 armut) Permütasyon; birbirinden farklı elemanların değişik şekillerde sıralanışını gösterir. Permütasyon olan ifadelerde: Kaç türlü… Devamını Oku »

Trigonometri konu anlatımı

Matematiğin önemli konularından Trigonometri konu anlatımları, Trigonometri formülleri, Trigonometri soruları ve cevapları ayrıca trigonometri cetveli gibi birçok konuya buradan ulaşabilirsiniz. Trigonometri videolu görüntülü ders notları konu anlatımı videoları aşağıdadır: