Kategori İçeriği: Dersler

Dersler konular üniteler ödevler

Hesap Makinesinde Pratik Yüzde Hesaplama

13/09/2023

HESAP MAKİNESİNDEN PRATİK YÜZDE HESAPLAMA , HESAP MAKİNASIYLA KOLAY YÜZDE HESAPLAMA yöntemlerini örneklerle videolarla sayfamızda size anlatmaya çalışacağız. Yüzde hesaplamanın çeşitli yöntemleri mevcut. Yeni nesil hesap makinelerinde yüzde hesaplayabilmek için kısayol tuşları konuluyor. Örneğin ; 200 sayısının %18 ini hesap makinesiyle hesaplayabilmek için, 200 x 18 yapıp ardından hesap makinenizde varsa % de işaretine basıyoruz… Devamını Oku »

Pratik Yüzde Hesaplama Yöntemleri

13/09/2023

Dört işlemle en kolay yüzde hesaplama yöntemlerini , en basit yüzde hesaplama yöntemlerini ve en pratik yüzde hesaplama yöntemlerini sizlerle sayfamızda paylaşıyoruz. Yüzde hesaplamak için uzun uzun formüller kullanmaya işlemler yapmaya her zaman gerek yoktur. Bilmeniz gereken birkaç basit kuralla sizde pratik bir şekilde yüzde hesaplayabilirsiniz. Excelde pratik yüzde hesaplama yöntemlerini farklı yazımızda bulabilirsiniz. Sayfamızda… Devamını Oku »

Eğitimden El Yazısı Kaldırılıyor

13/09/2023

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre 2017 – 2018 eğitim öğretim yılında ilköğretim okullarında derslerde kullanılan el yazısı artık kullanılmayacak. Bir dönem önce yeniden okullarda uygulanmaya başlayan ve veli ile öğrenciler tarafından pek hoş karşılanmayan el yazısının yerine dik yazı denilen bilindik yazı karakterleri ile eğitim başlanacak. Alınan bu kararla hem eğitimciler ve öğrenciler rahat… Devamını Oku »

Kombinasyon permütasyon konu anlatımı

13/09/2023

Matematik konuları arasında en zorlarından birisi olarak bilinen kombinasyon permütasyonla ilgili konu anlatımı sorular ve çözümleri formüller gibi birçok dökümanı buradan temin edebilirsiniz. Genel çarpma kuralı: veya kelimesi geçerse toplarız.(1 elma veya 1 armut) ve kelimesi geçerse çarparız.(1 elma ve 1 armut) Permütasyon; birbirinden farklı elemanların değişik şekillerde sıralanışını gösterir. Permütasyon olan ifadelerde: Kaç türlü… Devamını Oku »

Trigonometri konu anlatımı

13/09/2023

Matematiğin önemli konularından Trigonometri konu anlatımları, Trigonometri formülleri, Trigonometri soruları ve cevapları ayrıca trigonometri cetveli gibi birçok konuya buradan ulaşabilirsiniz. Trigonometri videolu görüntülü ders notları konu anlatımı videoları aşağıdadır:  

Çevre koruma ile ilgili sloganlar

13/09/2023

Çevreyi, tabiatı, yaşamı korumayla ilgili hazırlanmış olan en güzel sloganlar sözler deyimler sizler için sayfamızda bir arada. Bu Çevre İle İlgili Sloganlar ve Çevre Koruma Sloganları hakkındaki ödevlerinizde veya çalışmalarınızda işinize yarayacağını düşünüyoruz. Çevre İle İlgili Sloganlar – Çevre Koruma Sloganları Çevre İle İlgili Sloganlar – Çevre Koruma Sloganları * Biz doğayı korudukça doğa da… Devamını Oku »

Prizmaların özellikleri ve çeşitleri

13/09/2023

Sayfamızda Prizmalar hakkında detaylı bilgiler, ders notları, konu anlatımları, prizmalara ait resimler şekiller, prizmaların özellikleri gibi birçok konuda aradığınız herşeyi kolaylıkla ücretsiz ve üyeliksiz bulabilirsiniz.   PRİZMALARIN ALAN ve HACİMLERİ Alt ve üst tabanları paralel eş şekillerden oluşan cisimlere prizma denir. Yan yüzeyleri taban düzlemine dik olan prizmalara dik prizma adı verilir. Prizmalarda yan yüzeyleri… Devamını Oku »

organik ve inorganik maddeler konu anlatımı

13/09/2023

Biyoloji dersi organik ve inorganik maddeler konu anlatımı videosu ile organik ve inorganik maddeler ile ilgili ders notları alabilir soruları çözebilir konuyu daha iyi öğrenebilirsiniz.

yönetici moleküller ve protein sentezi konu anlatımı

13/09/2023

Biyoloji dersi yönetici moleküller ve protein sentezi konu anlatımı videosu ile yönetici moleküller ve protein sentezi ile ilgili ders notları alabilir soruları çözebilir konuyu daha iyi öğrenebilirsiniz.

Virüsler ve bakteriler konu anlatımı

13/09/2023

Biyoloji dersi Virüsler ve bakteriler konu anlatımı videosu ile Virüsler ve bakteriler ile ilgili ders notları alabilir soruları çözebilir konuyu daha iyi öğrenebilirsiniz.

Canlıların sınıflandırılması konu anlatımı

13/09/2023

Biyoloji dersi Canlıların sınıflandırılması konu anlatımı videosu ile Canlıların sınıflandırılması ile ilgili ders notları alabilir soruları çözebilir konuyu daha iyi öğrenebilirsiniz.