Kategori İçeriği: Madenler

Madenler ve madencilik

Dünyanın En Pahalı Elması

813 karatlık elmas bir şirket tarafından 63 milyon dolara satıldı. ‘The Constellation’ adlı elmas Kasım 2015’te Botswana’daki bir madenden çıkarıldı. Dubai merkezli Nemesis International DMCC şirketi, dünyanın en pahalı elmasına 63 milyon dolar ödedi. Şirket diğer en pahalı elması da satışa sunmuştur. Fortune Turkey’in haberine göre rekor satış sonrası gözler gelecek hafta açık artırmaya çıkacak… Devamını Oku »

Altın Fiyatlarındaki Yükseliş

ALTININ DEĞERİ FIRLADI Doların değer kaybetmesiyle altın fiyatları fırladı. Altın fiyatları, dolardaki gerileme ve küresel hisse senetlerindeki düşüşten bulduğu destekle beraber 15 ayın zirvesine yaklaşarak neredeyse 1,300 dolar oldu. Spot altının ons fiyatı Cuma günü 1,296.11 dolara kadar yükselmesinin ardından bugün 1,292.27 dolardan işlem gördü.  

EN YÜKSEK ALTIN FİYATI

Mart ayında altın rekor kırmaya devam ediyor. Altının gram fiyatı, 119,50 lira ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. Dolar kurundaki sakin seyre karşın altının ons fiyatındaki yükseliş eğiliminin devam etmesi, altının gram fiyatının tarihi zirvesini 119,50 liraya taşımasına neden oldu. Dün güne 116,68 lira seviyesinden başlayan altının gram fiyatı, uluslararası piyasada altının ons fiyatındaki… Devamını Oku »

Türkiye gümüş madeni haritası

Türkiye gümüş yatakları haritasında Türkiye gümüş rezervleri, gümüş çıkartılan yerler, gümüş madenleri, gümüş yatakları, gümüş bulunan yerleri görebilirsiniz. Haritanın büyük hali için tıklayınız > http://www.etoplum.com/yukleme/altin-gumus-haritasi.jpg

Türkiye altın yatakları haritası

Türkiye altın yatakları haritasında Türkiye altın rezervleri, altın çıkartılan yerler, altın madenleri, altın yatakları, altın bulunan yerleri görebilirsiniz. Haritanın büyük hali için tıklayınız > http://www.etoplum.com/yukleme/altin-gumus-haritasi.jpg