Kategori İçeriği: Vergiler

vergiler

Esnafa Vergi Affı

19/09/2023

25 Şubat’a kadar basit usulde beyanname veren 750 bin esnafın 8 bin liraya kadar olan kazançlarından vergi alınmayacak. 2017 ilk uygulama yılı olacak. Buna göre, 20 bin lira kazanç elde etmiş bir esnafın 8 bin lirası vergilendirme dışında bırakılıyor. Yani bu esnaf 8 bin liranın bin 200 liralık vergisini ödemeyecek. Söz konusu uygulamayla esnafa kazanç istisnası sağlanmış oldu. Beyanname… Devamını Oku »

illerdeki vergi daireleri adresleri telefonları

19/09/2023

Adana Vergi Dairesi Ankara Vergi Dairesi Antalya Vergi Dairesi Balıkesir Vergi Dairesi Bursa Vergi Dairesi Edirne Vergi Dairesi Eskişehir Vergi Dairesi Gaziantep Vergi Dairesi İstanbul Vergi Dairesi İzmir Vergi Dairesi Kahramanmaraş Vergi Dairesi Kayseri Vergi Dairesi Kocaeli Vergi Dairesi Konya Vergi Dairesi Malatya Vergi Dairesi Manisa Vergi Dairesi Mersin Vergi Dairesi Muğla Vergi Dairesi Sakarya… Devamını Oku »

Vergilere Ait Bilgiler Yenilikler Düzenlemeler

19/09/2023

  Asgari Geçim İndirimi Uygulaması Vergi Tahsil Yetkisi Verilen Bankalar Vergi Takvimi Vergi Muafiyeti Tanınan Vakıflar Vergi Türü Kodları Faaliyet Kodu ve Adı Listesi Ücretlilerde Vergi İndirimi Belediye Hesap Numaraları ve Posta Çek Numaraları Yurt Dışına Çıkış Harçları Hakkında Kanun Güncel KDV (Katma Değer Vergisi) Oranları

İnternet Vergi Dairesi online vergi işlemleri

19/09/2023

 GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi’nde, vergiler konusunda her şey bulunuyor. Online olarak vergi borçlarınızı sorgulayabilir, mevzuat, ödemeler, vergi takvimi ve diğer konular hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.İnternetten Sunulan Hizmetler: E-Beyanname E-Vergi Levhası BTRANS (Elektronik Bilgi Transferi) Kurumlar Vergi Dairesi Gelir Vergi Dairesi Vergi Kimlik Numarası Gecikme Zammı / Faizi Hesaplama Gelir Vergisi… Devamını Oku »