Etiket: adalet bakanlığı


Adalet Bakanlığı hakkında bilgi

Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı Türk halkının adalet kavramı ile ilgili her türlü ihtiyacını karşılamak üzere görevlerini en iyi şekilde yerine getirmektedir. Adalet Bakanlığı bakanlıklar arasında en önemli bakanlıklardan birisi olmakla beraber vatandaşların yaşantılarında meydana gelebilecek hukuki durumlarda adaleti sağlayabilmek üzere çalışmaktadır. Adalet Bakanlığının kuruluş amacı; Adalet kurumlarının açılması, geliştirilmesi ve denetimi, adalet hizmetleri ile ilgili araştırma ve hukuki… Devamını Oku »

Adalet Bakanlığı Vatandaş Bilgi Sistemi

Adalet Bakanlığı Vatandaş Bilgi Sistemi öncelikli olarak 3 ana bölüme ayrılmaktadır. Adli Yargı : Ceza, Hukuk, İş Mahkemesi vb. Adli Yargı dosyalarını kapsamaktadır. İdari Yargı : İdare, Vergi ve Bölge İdare Mahkemeleri dosyalarını kapsamaktadır. İcra : İcra Daireleri dosyalarını kapsamaktadır. Adalet Bakanlığı Vatandaş Bilgi Sistemi için tıklayınız

Adalet Bakanlığı Vatandaş Bilgi Sistemi hakkında bilgi

Adalet Bakanlığı Vatandaş Bilgi Sistemi Bu hizmet, kişilerin taraf oldukları dosyalar hakkında temel bilgilere ulaşmasını sağlar. Adalet Bakanlığı Vatandaş Bilgi Sistemi öncelikli olarak 3 ana bölüme ayrılmaktadır. Adli Yargı : Ceza, Hukuk, İş Mahkemesi vb. Adli Yargı dosyalarını kapsamaktadır. İdari Yargı : İdare, Vergi ve Bölge İdare Mahkemeleri dosyalarını kapsamaktadır. İcra : İcra Daireleri dosyalarını… Devamını Oku »