Tag Archives: başvuru

Ptt Şube Sorgulama en yakın ptt postane öğrenme

Bu hizmet girilen adrese en yakın PTT işyerlerini görüntülenmesini sağlayan bir hizmettir. Sayfada il ve ilçe seçimini mutlaka yapmanız gerekmektedir aksi taktirde sonuç çıkmayabilir. Size en yakın Ptt şubesini görmek için aşağıdaki linki tıklayınız: http://www.etoplum.com/wp-admin/post-new.php?posted=11588

PTT Yurt İçi Kayıtlı Gönderi Takibi Kontrol Takip

Vatandaşların göndermiş oldukları postaları takip edebilecekleri bir hizmettir. Postanın üzerindeki barkod numarasını girerek posta hareketlerinizi sorgulayabilirsiniz. Takip kontrolü için aşağıdaki linke tıklayınız: https://www.turkiye.gov.tr/portal/dt?channel=hizmet215

Başbakanlık İletişim Merkezi Yeni Başvuru Bimer başvurusu

Bu hizmet ile her türlü bilgi talebinde bulunulabilir; istek, şikayet, görüş ve öneri, ihbar bildirilebilir; Kamu Görevlileri Etik Kurulu’na başvurular yapılabilir. Başvuru için aşağıdaki linki tıklamalısınız: https://www.turkiye.gov.tr/portal/dt?channel=hizmet146

Süt izni emzirme yardımı yardımları hakkında bilgi

Sigortalı kadına veya sigortalı olmayan karısının doğum yapması dolayısıyla sigortalı erkeğe, çocuğun ölü doğmaması şartıyla, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca onanacak tarifeye göre her çocuk için bir emzirme yardımı yapılır. Analık sağlık yardımları ile emzirme yardımlarından veya maktu gebelik ve doğum para yardımlarından yararlanabilmek için: Sigortalı kadın için, doğumdan önceki bir yıl içinde en az… Devamını Oku »

Doğum izni Geçici İş Göremezlik Ödeneği hakkında bilgi

Kendisi için doğumdan önceki bir yıl içinde en az 120 gün analık sigortası primi ödenmiş bulunan sigortalı kadının analığı halinde, doğumdan önceki ve sonraki sekizer haftalık sürede, çoğul gebelik halinde ise, doğumdan önceki sekiz haftaya iki haftalık süre ilave edilerek çalışmadığı her gün için geçici iş göremezlik ödeneği verilir. Kadın sigortalının isteği ve doktorun onayı… Devamını Oku »

Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Merkezleri

Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Merkezleri (Faal Olanlar) (15.05.2007 tarihi itibari ile)   S.N KURULUŞUN ADI S.N KURULUŞUN ADI S.N KURULUŞUN ADI 1 ADANA 1 NOLU 57 YENİŞEHİR 113 PENDİK 2 ADANA 2 NOLU 58 ÇANAKKALE 114 RAMİ 3 CEYHAN 59 ÇANKIRI 115 SARIYER –TARABYA 4 ADIYAMAN 60 ÇORUM 116 SULTANBEYLİ- KARTAL 5 AFYON… Devamını Oku »

Doğum Tutanaklarının Düzenlenmesi Hazırlanması

İlçe nüfus müdürlüklerine doğum olaylarına ait bildirim yapıldığında, memur tarafından üç örnek doğum tutanağı düzenlenir. Bildirimde bulunanın adı, soyadı, doğum tarihi ve adresi ilgili alanlara yazıldıktan sonra, doğum tutanağı bildirimde bulunana okunur. Bir yanlışlık olmadığı takdirde bildirimde bulunan ve tutanağı düzenleyen memur ile onaylayan nüfus şefi veya ilçe nüfus müdürü tarafından doğum tutanakları imza edilir.… Devamını Oku »

Doğum bildirimi beyanı yükümlülüğü zorunluluğu

Doğum olaylarına ilişkin beyanlar nüfus memurları tarafından doğum tutanaklarına geçirilir. Bildirim; veli (ana, baba), vasi, kayyım, bunların bulunmaması halinde, çocuğun büyük ana, büyük baba veya ergin kardeşleri ya da çocuğu yanında bulunduranlar tarafından, doğumu gösteren resmi belgeye dayanarak yapılabileceği gibi sözlü beyana dayalı olarak da yapılabilir.

Doğum Bildirim Şekli nasıl yapılır

Doğum bildirimi, doğumu gösteren resmî belgeye dayanarak yapılabileceği gibi sözlü beyana dayalı olarak da yapılabilir. Yurt dışındaki doğum bildirimleri, yabancı makamlardan alınmış resmî belge veya raporun dış temsilciliğe verilmesi veya doğumla ilgili resmi belge veya raporların aslı ile Türkçe’ye tercüme edilmiş örneklerinin, ilgililerin nüfus kaydını içeren kimlik bilgileri veya aile kütüklerinde kayıtlı oldukları yeri gösteren… Devamını Oku »

Doğum Bildirim Zorunluluğu ve Süresi hakkında bilgi

Sağ olarak dünyaya gelen her çocuğun, doğumdan itibaren Türkiye’de otuz gün içinde Nüfus Müdürlüğüne, yurt dışında ise altmış gün içinde dış temsilciliğe bildirilmesi zorunludur.