Tag Archives: E-devlet

E-devlet kullanımı

E-devlet kullanımı her geçen gün hızla artıyor. Vatandaşlar birçok devlet kurumuna ait işlemleri internetin olduğu her yerden rahatlıkla yapabilir hale geldi. İnternet ortamında e-devlet uygulaması bunca rağbet görünce emekli vatandaşlarında buna duyarsız kalması beklenemezdi. Birçok emeklilik işlemini , takip ve sorgulama işlemlerini e-devlet kapısı üzerinden yapma imkanı olan emekliler yoğun bir  şekilde e-devlet şifresi edinip… Devamını Oku »

E-devlet ilaç yazdırma zamanı sorgulama

Sürekli ilaç kullananlar, iki veya daha fazla kere ilaç kullanmak zorunda olanlar ilaçları bittikten sonra ne zaman tekrardan ilaç yazdırabileceklerini takip etmekte zorlanıyor. Hemen her ilacın kullanım süresi birbirinden farklı. İlaçları yazdırma zamanını vatandaşlar genellikle eczanelerden öğreniyordu. Artık e-devlet kapısına dahil edilen uygulamayla ilaç yazdırma zamanları e-devlet kapısından öğrenilebilecek.  İlacın dozu ve reçeteleme tarihinin yer… Devamını Oku »

E-devlet şifre fiyatı

Devlete sanal kapıdan giriş ücretine zam geldi. Uzun yıllardır e-devlet uygulaması yürürlükte olmasına karşı hala şifresini almayanlar var. E-devlet şifresini vaktinde alanlar karlı çıkarken artık şifre almak daha pahalıya patlıyor. Bunun yanında şifresini unutanlar hiç küçümsenmeyecek kadar çok hal böyle olunca şifresini unutanlar içinde indirim getirildi. Yeni E-Devlet fiyatları şöyle belirlendi: PTT tarafından Türkiye Cumhuriyeti… Devamını Oku »

E-devlet şifresini unutmanın faydaları

Kamu hizmetlerinden yararlanabilmek için e-devlet sistemine kaydolmak mecburi. Üye olup ptt den e-devlet şifresi alırken 1 tl vererek şifre sahibi olanlar şifresini unuttup tekrar şifre almak için ptt ye gittiklerinde yeni şifre için 10 tl gibi fiyatla karşılaştılar. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ikinci şifre fiyatının 10 lira olması nedenini güvenlik önlemi olarak açıkladı.… Devamını Oku »

e-Devlet Kapısı

e-Devlet Kapısı uygulamasında başta SGK olmak üzere birçok resmi kurum ve kuruluşa ait işlemleri yapabilirsiniz. Ssk işlemleri, Emeklilik işlemleri, Nüfus işlemleri, Adli işlemler, Ehliyet ve Araç işlemleri gibi birçok işlemi e-Devlet Kapısı uygulaması ile turkiye.gov.tr adresi üzerinden yapabilmek mümkün. e-Devlet Kapısı Önemli Uygulamaları: > e-Devlet şifresi nasıl alınır > e-Devlet şifresi değiştirme > e-Devlet şifremi… Devamını Oku »

e-Devlet Bağkur Sorgulama

e-Devlet Kapsamında Bağkur Maaş Sorgulama, Bağkur Borç Sorgulama, Bağkur Hizmet Dökümü Sorgulama, Bağkur Hizmet Listesi  gibi sorgulamalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.  Artık eski Bağkur Sorgulama sistemleri değiştirildi. Önceden bagkur.gov.tr sitesi üzerinden yapılan Bağkur Sorgulamaları artık turkiye.gov.tr sitesi üzerinden e-Devlet Kapısı dahilinde yapılmaktadır. Bağkur Sorgulamaları için artık e-Devlet şifresi gerekmekte. Şifrenizi en yakın Ptt den talep edebilirsiniz.  Aşağıdaki… Devamını Oku »

e-Devlet Araç Sorgulama

e-Devlet Kapısında Araç Sorgulama , Plaka Sorgulama, Araç Bilgileri Sorgulama , Araç Ruhsat Sorgulama ve Araba Sorgulama gibi işlemler için bu sayfayı kullanabilirsiniz. Emniyet Genel Müdürlüğü e-Devlet Kapısı projesine dahil olup kendi sitesi üzerinden yapılan sorgulamaları artık turkiye.gov.tr sitesi üzerinde yaptırmakta.  Araç Sorgulaması yapabilmek için artık e-Devlet şifresi gerekmektedir. e-Devlet şifrenizi en yakın PTT den 1… Devamını Oku »

Tapu Sorgulama

İnternet üzerinden Tapu Bilgileri Sorgulama, Tapu Kayıt Bilgileri Kontrol, Tapu Sicil Kaydı Sorgulama vb. işlemler ve bu işlemler hakkında detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. e-Devlet Kapısı hizmetlerinden birisi olan Tapu Bilgilerini Sorgulama işlemi için e-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. e-Devlet Şifreniz yoksa en yakın PTT den 1 TL karşılığında temin edebilirsiniz. Tapu Bilgileri Sorgulama işlemi için aşağıda … Devamını Oku »

e-Devlet SSK SORGULAMA

e-Devlet Ssk Sorgulama , e-Devlet Ssk Prim Sorgulama, e-Devlet Ssk Hizmet Sorgulama, ve e-Devlet Borç Sorgulama gibi Sosyal Güvenlik Kurumu ( SGK ) işlemlerini sorgulamanız için bu sayfada yapmanız gerekenleri bulabilirsiniz. Değişen sistem sonucunda artık SSK , Bağkur , Emekli Sandığı gibi kurumlara ait işlemler artık e-Devlet Kapısı olarak adlandırılan turkiye.gov.tr sitesi üzerinden yapılmakta. Artık hemen… Devamını Oku »

e-Devlet şifresi değiştirme

e-Devlet Şifremi Nasıl Değiştirebilirim? e-Devlet Şifresi Değiştirme, e-Devlet şifre değiştirme yolları. www.turkiye.gov.tr sitesine yani e-devlet uygulamasına şifre ile ilk defa giriş yapan kullanıcı, güvenlik sebebiyle, otomatik olarak “Şifre Değiştirme” sayfasına yönlendirilir. Kayıt sonrasında sisteme giriş yapmış vatandaşlar dilerse “Kişisel Bilgi ve Ayarlarım” sayfasından şifre değişikliği işlemini gerçekleştirebilir. Ayrıca vatandaşlar PTT şubelerinden tekrar şifre alarak da… Devamını Oku »