Etiket: E-devlet


E-devlet kullanımı

E-devlet kullanımı her geçen gün hızla artıyor. Vatandaşlar birçok devlet kurumuna ait işlemleri internetin olduğu her yerden rahatlıkla yapabilir hale geldi. İnternet ortamında e-devlet uygulaması bunca rağbet görünce emekli vatandaşlarında buna duyarsız kalması beklenemezdi. Birçok emeklilik işlemini , takip ve sorgulama işlemlerini e-devlet kapısı üzerinden yapma imkanı olan emekliler yoğun bir  şekilde e-devlet şifresi edinip… Devamını Oku »

E-devlet ilaç yazdırma zamanı sorgulama

Sürekli ilaç kullananlar, iki veya daha fazla kere ilaç kullanmak zorunda olanlar ilaçları bittikten sonra ne zaman tekrardan ilaç yazdırabileceklerini takip etmekte zorlanıyor. Hemen her ilacın kullanım süresi birbirinden farklı. İlaçları yazdırma zamanını vatandaşlar genellikle eczanelerden öğreniyordu. Artık e-devlet kapısına dahil edilen uygulamayla ilaç yazdırma zamanları e-devlet kapısından öğrenilebilecek.  İlacın dozu ve reçeteleme tarihinin yer… Devamını Oku »

E-devlet şifre fiyatı

Devlete sanal kapıdan giriş ücretine zam geldi. Uzun yıllardır e-devlet uygulaması yürürlükte olmasına karşı hala şifresini almayanlar var. E-devlet şifresini vaktinde alanlar karlı çıkarken artık şifre almak daha pahalıya patlıyor. Bunun yanında şifresini unutanlar hiç küçümsenmeyecek kadar çok hal böyle olunca şifresini unutanlar içinde indirim getirildi. Yeni E-Devlet fiyatları şöyle belirlendi: PTT tarafından Türkiye Cumhuriyeti… Devamını Oku »

E-devlet şifresini unutmanın faydaları

Kamu hizmetlerinden yararlanabilmek için e-devlet sistemine kaydolmak mecburi. Üye olup ptt den e-devlet şifresi alırken 1 tl vererek şifre sahibi olanlar şifresini unuttup tekrar şifre almak için ptt ye gittiklerinde yeni şifre için 10 tl gibi fiyatla karşılaştılar. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ikinci şifre fiyatının 10 lira olması nedenini güvenlik önlemi olarak açıkladı.… Devamını Oku »

e-Devlet Kapısı

e-Devlet Kapısı uygulamasında başta SGK olmak üzere birçok resmi kurum ve kuruluşa ait işlemleri yapabilirsiniz. Ssk işlemleri, Emeklilik işlemleri, Nüfus işlemleri, Adli işlemler, Ehliyet ve Araç işlemleri gibi birçok işlemi e-Devlet Kapısı uygulaması ile turkiye.gov.tr adresi üzerinden yapabilmek mümkün. e-Devlet Kapısı Önemli Uygulamaları: > e-Devlet şifresi nasıl alınır > e-Devlet şifresi değiştirme > e-Devlet şifremi… Devamını Oku »