Tag Archives: emekli

Emekli Aylık Bilgisi

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun hizmeti olarak  Ssk, Bağkur ve Emekli Sandığı emeklilerinin emekli aylığı  bilgisi sorgulaması işlemlerini turkiye.gov.tr sitesinde, “Emekli  Aylık Bilgisi Görme Ekranı” yoluyla, emekli aylık bilginizi sorgulayabilirsiniz. Emekli  maaşı bilgisi için, öncelikle edevlet şifresine, ihtiyacınız olacaktır.  Emekli aylık bilgisi sorgulamaları artık 4a 4b ve 4c ye mensup olan çalışanlar için ayrı ayrı yapılmakta. Aşağıdan hangi kapsamda çalışmaktaysanız onu tıklayınız:… Devamını Oku »

Emekli İkramiyesinin Hesaplanması

Sosyal Sigartalar Kurumu’nun  resmi internet sitesinde, “Emekli Maaşı ve İkramiye Hesaplama Ekranı” yoluyla, emekli maaşı ve ikramiyenizi açık olarak öğrenebilirsiniz. Emekli Aylığı Hesaplama işlemi için, açılacak ekranda derece, kademe, ek gösterge, hizmet yıl, hizmet ay, kıdem yılı, ikramiye yılı, ünvan ve makam göstergesi bilgilerini belirtmeniz gerekmektedir.  Emekli Maaşı ve İkramiye Hesabı için aşağıdaki  linki tıklayınız. http://uygulama.sgk.gov.tr/IkramiyeMaasHesapla4c/Welcome.do

Emekli Sandığı (Devredilen) Aylık Maaş Tercihi

Emekli sandığının aylık maaş bildiriminin yapıldığı sistemdir. Bu sistemden yararlanmak için emekli sicil no, karne no veya kart seri no gereklidir. Bu bilgileri hazırlayarak sorgulamada bulunabilirsiniz. Aşağıdaki linke tıklayarak srgulamaya başlayabilirsiniz. http://emek.emekli.gov.tr/AylikMaasTercihi/

Emekli Sandığı Emekli Sicil No Başvurusu

Emekli Sandığı Emekli Sicil No Başvurusu yapmak için ilk önce alttaki linki tıklıyorsunuz ardından bir sayfa açılacak açılan sayfadaki Sicil Açma İşlemini internet ortamında gerçekleştirmek isteyen kurumların başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. http://www.emekli.gov.tr/html/hastane/SicilBasvuru.html <- Tıkla Eğer sayfa açılmazsa bilgisayarınıza java programı yüklemelisiniz.

Bağkur Emekli Aylık Bilgisi

Sayfada Bağ-kur aylık bilgisi, Bağkur aylığı, Bağkur emekli aylığı, Bağkur emeklilik aylığı, Bağkur aylığı sorgulama, Bağkur emeklilik bilgileri gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. Bağkur Emekli Aylık Bilgisi alabilmek için ilk önce aşağıdaki sayfa linkini tıklamalısınız ardından açılan sayfaya ilk önce eDevlet şifrenizle www.turkiye.gov.tr sitesine giriş yapmalısınız. Bağkur emekli aylık bilginiz için tıklayınız >> https://www.turkiye.gov.tr/portal/dt?channel=hizmet&hizmet.hizmetKodu=947 Önemli Uyarı: Artık Bağkur… Devamını Oku »

Müstahaklık Sorgulama

Müstahaklık sorgulama sayfası yenilendi. Artık eski sitelerden sorgulama yapılmamakta. Sosyal Güvenlik Kurumunun konuyla ilgili duyurusu şöyle: Kişisel bilgilerin korunması kapsamında, Kurumumuz internet sitesinde yayınlanmakta olan paydaşlarımız bilgilerinin 01/11/2010 tarihinden itibaren www.turkiye.gov.tr (e-Devlet Kapısı) üzerinden yayınlanması için gerekli çalışmalar tamamlanmış olup, bu tarihten itibaren kişisel bilgiler Kurumumuz www.sgk.gov.tr sitesinden yayınlanmayacaktır.” Yenilenen sistemde artık sorgulamalar 4a 4b… Devamını Oku »

Ssk sicil numarasıyla Ssk Hizmet Dökümü sorgulama

Ssk Sicil no ile Ssk Hizmet Dökümünüzü görmek için ilk önce alttaki adresi tıklayın. Daha sonra açılan sayfada ilk boş yere Ssk sicil numaranızı yazın. Onun altındaki boş yerede solunda gri yerde gözüken 4 haneli rakamı giriniz. Son olarakta en altta bulunan Sigortalı Ara seçeneğini tıklayınız.  http://app2.ssk.gov.tr/SigortaliHizmet/jsp/sicilGir.jsp <– Tıklayınız.

Tc kimlik numarasıyla ssk hizmet dökümü sorgulama

 Tc kimlik no ile Ssk Hizmet Dökümünüzü görmek için artık yeni adres kullanılmaktadır. Artık hizmet dökümü sorgulamaları 4a 4b ve 4c ye mensup olan çalışanlar için ayrı ayrı yapılmakta. Aşağıdan hangi kapsamda çalışmaktaysanız onu tıklayınız: 4A Hizmet Dökümü 4B Hizmet Bilgisi 4C İsteğe Bağlı Ödeme Dökümü 4B Ödeme Dökümü Önemli Uyarı: Artık Sgk Hizmet dökümü işlemleri www.turkiye.gov.tr üzerinden… Devamını Oku »