Tag Archives: hakkında bilgi

Okey oyunu nasıl oynanılır oynanışı kuralları

Oyuna Başlarken: Okey, dört kişiyle oynanan bir masa oyunudur. Herkesin önünde bir ıstakası bulunur. 1’den 13’e kadar 4 ayrı renkten 2’şer adet + 2 adet “”sahte okey”” taşı, toplam 106 taş vardır. Oyuna başlarken herkese 14 taş dağıtılır. Oyuna ilk başlayacak olan oyuncuya 1 fazla, yanı 15 taş dağıtılır ve oyun, ilk oyuncunun elinden bir… Devamını Oku »

Risk oyunu nasıl oynanılır oynanışı kuralları

Risk oyunu 2-6 kişi oynanabilen çok güzel , zevkli bir strateji ve şans oyunudur. Bir çok kafede oyun mevcuttur. Oyunda görevlerde mevcut fakat genelde görevsiz oynuyor arkadaşlar. Oyuna başlarken herkese ülkeler dağıtılır. Toplamda 2 top 3 at ve 10 asker verilir bütün oyunculara. Bunları istediğiniz şekilde ülkelerinize dağıtın. Risk oyununda 1 top 10 askere bedeldir.… Devamını Oku »

51 ellibir oyunu nasıl oynanılır oynanışı kuralları

51 Okey tarzında oynanan bir kağıt oyunudur. Okeydeki gibi eller per yapılmaya çalışılır. Örneğin: Kırmızı yeşil mavi 5′ler veya kırmızı 7-8-9-10-vale gibi Ve Hesaplama yapılırken eller toplanır. Nasıl mı toplanır? Örneğin 78910vale yi ele alalım. 7+8+9+10+10=44 eder. Eğer kağıt ile oynuyorsak vale kız papaz 10 puan as ile 11 puan değerindedir. Fakat normal okey olarak… Devamını Oku »

Tavla oyunu nasıl oynanılır oynanışı kuralları

Tavla iki oyuncuyla oynanan ve şansa ve zar atışına dayanan bir oyundur. Renkleri sırayla değişen her biri altı üçgenden oluşan dört çeyrek bölümlük toplam yirmi dört dar üçgenden oluşan bir tahta üzerinde oynanır. Bu dört bölmeye bir oyuncunun “ana evi” ve “dış tahtası” ve rakibin “ana evi” ve “dış tahtası” denir. Ana ve dış tahta… Devamını Oku »

Sudoku oyunu nasıl oynanılır oynanışı kuralları

Sudoku, Su Doku Japon tipi bir bulmacadır. Japonca “Sayılar tek olmalı” anlamına gelen “Suuji wa dokishin ni kagiru” kelimelerinin kısaltması olan Sudoku, günümüzde Asya’dan, Avrupa ve Kuzey Amerika’ya da yayılan oldukça popüler bir oyundur. ABD’de Number Place (rakam yerleştirme) olarak bilinen oyun, Türkiye’de 1994 yılından bu yana Diamond adıyla piyasadadır. Dünyanın en çok ilgi gören… Devamını Oku »

Pişti oyunu nasıl oynanılır oynanışı kuralları

PİŞTİ NASIL OYNANIR Pişti Nasıl Oynanır? Pişti 52 kağıtlık tek bir desteyle oynanan bir kağıt oyunudur. Sitemizde Pişti oyunu 2 kişiyle oynanmaktadır. Oyuna başlamak için yere 3 kapalı 1 açık kağıt konur. Her oyuncuya da 4’er kağıt dağıtılır. İlk oyuncunun elinden bir kağıt atmasıyla oyun başlar. Oyuncular sırasıyla ellerindeki bir kağıdı yerdekinin üstüne atarlar elinde… Devamını Oku »

Poker

POKER NASIL OYNANIR Arkadaşlar birden ülkemizde yayılan ve öğrenci evlerinin yeni gözdesi olan pokerden bahsetmek istiyorum..Şu ana kadar birçok kart oyunu oynamışsınızdır.Hiç kart oyunu oynamayanlara ise kısaca bahsetmek gerekirse ; Bir Destede 52 kart bulunur. 4 çeşit kart mevcuttur.Kupa,maça,sinek,Karo. Her çeşitten 13 tane kart vardır. Genel olarak en yüksek Karttan en aşağıya doğrı şu şekildedir.… Devamını Oku »

King oyunu nasıl oynanılır oynanışı kuralları

KİNG NASIL OYNANIR 1- King Oyun Türleri Oyun türü 1. oyuncu (masaya oturan ilk oyuncu) tarafından belirlenir. Seçenekler şu şekildedir: a. Kısa Mod Her oyuncu 2 ceza 1 koz oyunu seçer. b. Normal Mod Her oyuncu 3 ceza 2 koz oyunu seçer. 2- King Oyunu King, koz ve ceza oyunlarından oluşan ve her turun başında… Devamını Oku »

Batak oyunu nasıl oynanılır oynanışı kuralları

1- Batak Oyun Türleri Oyun türü 1. oyuncu (masaya oturan ilk oyuncu) tarafından belirlenir. Seçenekler şu şekildedir: a. El sayısı Oyunun kaç tur oynanacağını belirler. El sayısı 7 ile 11 arasında bir sayı olabilir. b. Koz atma şekli Kozun her zaman atılması, koz olan kartın (batakta maça) oyuncu tarafından istenilen zamanda atılabilmesidir. Çakılınca atılması ise… Devamını Oku »

Sıcak soğuk oyunu oynanışı kuralları hakkında bilgi

sıcak soğuk oyunu, küçük çocukların sevdiği bir oyundur. Ebe seçiminden sonra cisim bir yere saklanır. Ebe cisime yaklaşırsa, çocuklar hep bir ağızdan “sıcak”, uzaklaşırsa da “soğuk” derler. Bu oyun, cisimin yerini belirtmek için el çırparak da oynanır. Ebe saklanan cisime yaklaştıkça el çırpma kuvvetlenir, uzaklaştıkça yavaşlar.