Etiket: hakkında bilgi


Okey oyunu nasıl oynanılır oynanışı kuralları

Oyuna Başlarken: Okey, dört kişiyle oynanan bir masa oyunudur. Herkesin önünde bir ıstakası bulunur. 1’den 13’e kadar 4 ayrı renkten 2’şer adet + 2 adet “”sahte okey”” taşı, toplam 106 taş vardır. Oyuna başlarken herkese 14 taş dağıtılır. Oyuna ilk başlayacak olan oyuncuya 1 fazla, yanı 15 taş dağıtılır ve oyun, ilk oyuncunun elinden bir… Devamını Oku »

Risk oyunu nasıl oynanılır oynanışı kuralları

Risk oyunu 2-6 kişi oynanabilen çok güzel , zevkli bir strateji ve şans oyunudur. Bir çok kafede oyun mevcuttur. Oyunda görevlerde mevcut fakat genelde görevsiz oynuyor arkadaşlar. Oyuna başlarken herkese ülkeler dağıtılır. Toplamda 2 top 3 at ve 10 asker verilir bütün oyunculara. Bunları istediğiniz şekilde ülkelerinize dağıtın. Risk oyununda 1 top 10 askere bedeldir.… Devamını Oku »

51 ellibir oyunu nasıl oynanılır oynanışı kuralları

51 Okey tarzında oynanan bir kağıt oyunudur. Okeydeki gibi eller per yapılmaya çalışılır. Örneğin: Kırmızı yeşil mavi 5′ler veya kırmızı 7-8-9-10-vale gibi Ve Hesaplama yapılırken eller toplanır. Nasıl mı toplanır? Örneğin 78910vale yi ele alalım. 7+8+9+10+10=44 eder. Eğer kağıt ile oynuyorsak vale kız papaz 10 puan as ile 11 puan değerindedir. Fakat normal okey olarak… Devamını Oku »

Tavla oyunu nasıl oynanılır oynanışı kuralları

Tavla iki oyuncuyla oynanan ve şansa ve zar atışına dayanan bir oyundur. Renkleri sırayla değişen her biri altı üçgenden oluşan dört çeyrek bölümlük toplam yirmi dört dar üçgenden oluşan bir tahta üzerinde oynanır. Bu dört bölmeye bir oyuncunun “ana evi” ve “dış tahtası” ve rakibin “ana evi” ve “dış tahtası” denir. Ana ve dış tahta… Devamını Oku »

Sudoku oyunu nasıl oynanılır oynanışı kuralları

Sudoku, Su Doku Japon tipi bir bulmacadır. Japonca “Sayılar tek olmalı” anlamına gelen “Suuji wa dokishin ni kagiru” kelimelerinin kısaltması olan Sudoku, günümüzde Asya’dan, Avrupa ve Kuzey Amerika’ya da yayılan oldukça popüler bir oyundur. ABD’de Number Place (rakam yerleştirme) olarak bilinen oyun, Türkiye’de 1994 yılından bu yana Diamond adıyla piyasadadır. Dünyanın en çok ilgi gören… Devamını Oku »