Tag Archives: iş makinası öperatörlüğü

Forklift belgesi almak için aran şartlar gerekenler

    Forklift belgesi iş makinası ehliyeti operatörlük belgesig sınıfı ehliyet almak için aran şartlar gerekenler Yaş şartı: En az 18 bitip 19 dan gün almış olmak Eğitim şartı: En az ilkokul mezunu olmak Sağlık şartı: Operatör belgesi almasında sakınca olmadığına dair tek Tabibten veya klinikten alınmış sağlık raporu Hükümlü olmama şartı: Adliyeden alınmış operatörlük belgesi… Devamını Oku »

Forklift sınavının yapıldığı yerler yapılışı

Forklift sınavı Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünden Onay almış sürücü kurslarının bünyesinde kurum içinde İlçe Milli Eğitimden sınav onayı alınarak İlçe Milli Eğitim Şube Müdürünün gözetimi altında Kurs müdürü ve kurs öğretmeninden oluşan komisyonla birlikte yürürtülür.   Önce Teorik sınav yapılır teorik sınavdan başarılı olanlar aynı gün kamisyon eşliğinde uygulama ve sözlü… Devamını Oku »

Forklift belgesi iş makinası ehliyeti nedir hakkında bilgi

Forklift, ağır yükleri ataşmanları aracılığıyla kaldırmak ve özellikle bir araca ya da rafa yüklemek için kullanılan bir çeşit iş makinesidir. Forkliftler daha çok paletlerin üzerine yüklü ağırlıkları taşımak ve kaldırmak için kullanılırlar.  Forkliftlerin elle hareket ettirilebilen küçük modelleri olduğu kadar büyük ve motorlu olan kamyon tipi modelleri de vardır. Açık alanlarda kullanım için dizel motorlu… Devamını Oku »