Tag Archives: kayıt işlemleri

Açıköğretim kayıt için yapılması gerekenler

Öğretim Gideri ve Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı Ödemeleri Kayıt yaptıracak adaylar iki farklı ödeme yapacaklardır. Birinci ödeme kitap, sınav hizmetleri, basılı malzemeler ve diğer hizmetler karşılığı olan ?ÖĞRETİM GİDERİ”; ikinci ödeme her yıl Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen “CARİ HİZMET MALİYETLERİNE ÖĞRENCİ KATKI PAYI”dır. ?Öğretim Gideri? ve ?Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı?… Devamını Oku »

Açıköğretim Aöf Kayıt için gereken evraklar

Adayların kayıt için Açıköğretim Fakültesi büro­larına giderken yanlarında Nüfus Cüzdanı, Sürücü Belgesi, Pasaport gibi kimliğini kanıt­layan resmî bir belgeyi bulundurmaları gerek­mektedir. Mazeretli kayıt döneminde bir yakını aracılığı ile kayıt yaptıracak adaylar ise yukarıda belirtilen, adaya ait kimlik belgelerinden birinin aslını veya fotokopisini kayıt yaptıracağı AÖF bürosuna mutlaka göndermelidirler. Kayıt için gerekli belgeler kayıt türlerine göre… Devamını Oku »

Açık ilköğretim Okulu başvuru şartları kimler başvurabilir

Kimler Başvurabilir 15 yaşından gün almış;         İlkokul mezunları, Ortaokulun 1, 2 veya 3.sınıfından ayrılanlar, İlköğretim okullarının 5. sınıfını bitirenler ile 6, 7 veya 8. sınıfından ayrılanlar, Ortaokul dışardan bitirme sınavından ayrılanlar, Yetişkinler II. Kademe Eğitimini bitirenler, Yetiştirici ve Tamamlayıcı Temel Eğitim B Kursunu bitirenler, Yurtdışında öğrenim görüp İlköğretim Okullarının 6, 7… Devamını Oku »