Tag Archives: kpss hakkında bilgi

KPSS-B hakkında bilgi

KPSS-B ne demektir?  KPSS-B nedir ? KPSS-B hakkında bilgiler ● KPSS-A kadroları dışındaki her kadro KPSS-B kadrosudur. Yani, müfettiş, uzman, denetmen ve kontrolör yardımcılığı ile kaymakam adaylığı kadroları dışındaki her kadro KPSS-B kadrosudur. Bu çerçevede, mühendis, tekniker, teknisyen, memur, psikolog, mimar, veteriner vb. tüm kadrolar KPSS-B kadrolardır. ● UYARI : Mühendislik, mimarlık, fen/fen edebiyat, tıp… Devamını Oku »

KPSS-A hakkında bilgi

KPSS-A ne demektir? KPSS-A nasıl yapılır ? KPSS-A içeriği ve KPSS-A hakkında bilgiler  ● KPSS-A Kadroları; genel olarak müfettiş, uzman, denetmen ve kontrolör yardımcılığı ile kaymakam adaylığı kadrolarından oluşmaktadır. ● Kamu kurumlarının çoğu atama yapacakları uzman yardımcısı, müfettiş yardımcısı, kontrolör yardımcısı ve denetmen yardımcısı kadrolarına genel olarak İİBF, SBF ve Hukuk Fakültesi mezunları arasından başvuru kabul… Devamını Oku »

Kpss Tercih Klavuzu hakkında bilgi

Kamu personeli seçme sınavı kpss tercih klavuzu tercihler hakkında bilgi   GENEL AÇIKLAMALAR   TABLO 1   – ORTAÖĞRETİM MEZUNLARI İÇİN KADROLAR VE POZİSYONLAR   TABLO 2   – ÖNLİSANS MEZUNLARI İÇİN KADROLAR VE POZİSYONLAR   TABLO 3   – LİSANS MEZUNLARI İÇİN KADROLAR VE POZİSYONLAR   KADRO VE POZİSYONLAR İÇİN ARANAN NİTELİKLER VE BU NİTELİKLERİN KODLARI  … Devamını Oku »