Tag Archives: kpss sınavı

KPSS

Kamu Personeli Seçme Sınavı, Kpss Sınavı, Kpss Başvuru Tarihleri, Kpss Sınav Sonuçları, Kpss Soruları, Kpss Hazırlık, Kpss Geçmiş Yıl Soruları, Kpss Cevap Anahtarı, Kpss Başvuruları, Kpss Lisans, Kpss Ön Lisans, Kpss Ortaöğretim, Kpss Tercih, Kpss Puan Hesaplama, Kpss Net Hesaplama, Kpss Kontenjanları, Kpss Puanları gibi bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. 2011 yılında sadece KPSS A Grubu ve… Devamını Oku »

2010 kpss puanları atamaları

2010 Kamu Personeli Seçme Sınavı  taban puanları, 2010 yılında memur ihtiyacı olan ve atama yapılacak olan kadrolar, atama yapılacak olan kadroların kontenjan sayıları gibi kpss ile ilgili birçok sorunun cevabı henüz verilmedi. Bunun yanı sıra enson yapılan sözleşmeli öğretmen atamalarının puanları şu şekilde gerçekleşmiştir. Kadrolu öğretmenlik için başvuracakların görevlendirilecekleri alanlar, taban puanları ve kontenjanları şöyle:… Devamını Oku »

KPSS-A hakkında bilgi

KPSS-A ne demektir? KPSS-A nasıl yapılır ? KPSS-A içeriği ve KPSS-A hakkında bilgiler  ● KPSS-A Kadroları; genel olarak müfettiş, uzman, denetmen ve kontrolör yardımcılığı ile kaymakam adaylığı kadrolarından oluşmaktadır. ● Kamu kurumlarının çoğu atama yapacakları uzman yardımcısı, müfettiş yardımcısı, kontrolör yardımcısı ve denetmen yardımcısı kadrolarına genel olarak İİBF, SBF ve Hukuk Fakültesi mezunları arasından başvuru kabul… Devamını Oku »

Kpss başvuru tarihleri

Yüksek Öğrenim Kurulu tarafından 2010 yılında yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı başvuru tarihleri, kpss başvuru zamanı ve kpss sınav ücretleri hakkındaki açıklama şöyledir; Lisans adayları 10-21 Mayıs 2010, ortaöğretim ve ön lisans adayları 31 Mayıs-2 Temmuz 2010 tarihleri arasında başvuru yapabilecek. Lisans mezunları 1. oturum için 35 lira, 2. oturum için 55 lira, 3.… Devamını Oku »

Kpss başvuru şartları koşulları hakkında bilgi

Kamu personeli seçme sınavı devlet memurluğu sınavı kpss ye başvurmak hakkında bilgi. ösym nin resmi web sitesine girdikten sonra başvuru bölümüne gelip başvurunuzu yapınız. Başvuru İşlemini Tamamla butonuna basınız ve ?Başvurunuz Sistem Tarafından BaşarıylaTamamlanmıştır? iletisini bekleyiniz. Builetiyigördüğünüzde AdayBilgilerim bağlantısındanAdayBaşvuruKayıt Bilgilerinizin dökümünü alınız ve bu belgeyisaklayınız. Bilgilerinizin, başvuru merkezi görevlisi tarafından elektronikortamagirişiniizleyiniz, kurallarauygun fotoğrafınızıçektiriniz ve görevlinin… Devamını Oku »