Etiket: kültür


AKSARAY YARDIMLAŞMA DAYANIŞMA VE KÜLTÜR TURİZM DERNEĞİ

01/04/2023

AKSARAY YARDIMLAŞMA DAYANIŞMA VE KÜLTÜR TURİZM DERNEĞİ iletişim bilgilerini burada bulabilirsiniz. Ağrı ili sınırları içerisinde TOPLUM KÜLTÜRÜNÜ YAŞATMA alanında faaliyetini sürdüren derneğin kurucuları üyeleri hizmet binası gibi bilgilerini iletişim bilgileri sayesinde yetkililer ile görüşerek edinebilirsiniz. Ağrı da KÜLTÜR, SANAT ve TURİZM DERNEKLERİ arasında yer alan AKSARAY YARDIMLAŞMA DAYANIŞMA VE KÜLTÜR TURİZM DERNEĞİ tel no, ulaşım,… Devamını Oku »

AKSARAY TURİZM İŞLETMECİLERİ DERNEĞİ

01/04/2023

AKSARAY TURİZM İŞLETMECİLERİ DERNEĞİ iletişim bilgilerini burada bulabilirsiniz. Ağrı ili sınırları içerisinde TURİZM alanında faaliyetini sürdüren derneğin kurucuları üyeleri hizmet binası gibi bilgilerini iletişim bilgileri sayesinde yetkililer ile görüşerek edinebilirsiniz. Ağrı da KÜLTÜR, SANAT ve TURİZM DERNEKLERİ arasında yer alan AKSARAY TURİZM İŞLETMECİLERİ DERNEĞİ tel no, ulaşım, yol tarifi, gibi bilgileri sayfanın alt tarafında bulabilirsiniz.… Devamını Oku »

AKSARAY ŞEHİR VE GENÇLİK DERNEĞİ

01/04/2023

AKSARAY ŞEHİR VE GENÇLİK DERNEĞİ iletişim bilgilerini burada bulabilirsiniz. Ağrı ili sınırları içerisinde GENÇLİK alanında faaliyetini sürdüren derneğin kurucuları üyeleri hizmet binası gibi bilgilerini iletişim bilgileri sayesinde yetkililer ile görüşerek edinebilirsiniz. Ağrı da KÜLTÜR, SANAT ve TURİZM DERNEKLERİ arasında yer alan AKSARAY ŞEHİR VE GENÇLİK DERNEĞİ tel no, ulaşım, yol tarifi, gibi bilgileri sayfanın alt… Devamını Oku »

KIZILKAYA AŞIKLI HÖYÜK DERNEĞİ

01/04/2023

KIZILKAYA AŞIKLI HÖYÜK DERNEĞİ iletişim bilgilerini burada bulabilirsiniz. Ağrı ili sınırları içerisinde TOPLUM KÜLTÜRÜNÜ YAŞATMA – TURİZM alanında faaliyetini sürdüren derneğin kurucuları üyeleri hizmet binası gibi bilgilerini iletişim bilgileri sayesinde yetkililer ile görüşerek edinebilirsiniz. Ağrı da KÜLTÜR, SANAT ve TURİZM DERNEKLERİ arasında yer alan KIZILKAYA AŞIKLI HÖYÜK DERNEĞİ tel no, ulaşım, yol tarifi, gibi bilgileri… Devamını Oku »

ANADOLU KÜLTÜR VE MEDENİYETLERİ DERNEĞİ

01/04/2023

ANADOLU KÜLTÜR VE MEDENİYETLERİ DERNEĞİ iletişim bilgilerini burada bulabilirsiniz. Ağrı ili sınırları içerisinde TOPLUM KÜLTÜRÜNÜ YAŞATMA alanında faaliyetini sürdüren derneğin kurucuları üyeleri hizmet binası gibi bilgilerini iletişim bilgileri sayesinde yetkililer ile görüşerek edinebilirsiniz. Ağrı da KÜLTÜR, SANAT ve TURİZM DERNEKLERİ arasında yer alan ANADOLU KÜLTÜR VE MEDENİYETLERİ DERNEĞİ tel no, ulaşım, yol tarifi, gibi bilgileri… Devamını Oku »

AHMED-İ HANİ BİLİM KÜLTÜR ARAŞTIRMA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

01/04/2023

AHMED-İ HANİ BİLİM KÜLTÜR ARAŞTIRMA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ iletişim bilgilerini burada bulabilirsiniz. Ağrı ili sınırları içerisinde TARİHİ ESERLERİN KORUNMASI (TARİHİ DEĞERDE OLAN BİNALARIN ONARIM VE KORUNMASINI HEDEFLER)- TOPLUM KÜLTÜRÜNÜ YAŞATMA – DİL VE EDEBİYAT alanında faaliyetini sürdüren derneğin kurucuları üyeleri hizmet binası gibi bilgilerini iletişim bilgileri sayesinde yetkililer ile görüşerek edinebilirsiniz. Ağrı da KÜLTÜR,… Devamını Oku »

AĞRI SANAT KÜLTÜR VE USTA ÖĞRETİCİLER DERNEĞİ

01/04/2023

AĞRI SANAT KÜLTÜR VE USTA ÖĞRETİCİLER DERNEĞİ iletişim bilgilerini burada bulabilirsiniz. Ağrı ili sınırları içerisinde TOPLUM KÜLTÜRÜNÜ YAŞATMA – SANAT alanında faaliyetini sürdüren derneğin kurucuları üyeleri hizmet binası gibi bilgilerini iletişim bilgileri sayesinde yetkililer ile görüşerek edinebilirsiniz. Ağrı da KÜLTÜR, SANAT ve TURİZM DERNEKLERİ arasında yer alan AĞRI SANAT KÜLTÜR VE USTA ÖĞRETİCİLER DERNEĞİ tel… Devamını Oku »

AĞRI KÜLTÜR TURİZM VE BALIKLI GÖLÜ KORUMA VE YAŞATMA DERNEĞİ

01/04/2023

AĞRI KÜLTÜR TURİZM VE BALIKLI GÖLÜ KORUMA VE YAŞATMA DERNEĞİ iletişim bilgilerini burada bulabilirsiniz. Ağrı ili sınırları içerisinde TOPLUM KÜLTÜRÜNÜ YAŞATMA – TURİZM alanında faaliyetini sürdüren derneğin kurucuları üyeleri hizmet binası gibi bilgilerini iletişim bilgileri sayesinde yetkililer ile görüşerek edinebilirsiniz. Ağrı da KÜLTÜR, SANAT ve TURİZM DERNEKLERİ arasında yer alan AĞRI KÜLTÜR TURİZM VE BALIKLI… Devamını Oku »

AĞRI HALK OZANLARI (DENGBEJLER) KÜLTÜR VE SANAT DERNEĞİ

01/04/2023

AĞRI HALK OZANLARI (DENGBEJLER) KÜLTÜR VE SANAT DERNEĞİ iletişim bilgilerini burada bulabilirsiniz. Ağrı ili sınırları içerisinde SANAT – TOPLUM KÜLTÜRÜNÜ YAŞATMA alanında faaliyetini sürdüren derneğin kurucuları üyeleri hizmet binası gibi bilgilerini iletişim bilgileri sayesinde yetkililer ile görüşerek edinebilirsiniz. Ağrı da KÜLTÜR, SANAT ve TURİZM DERNEKLERİ arasında yer alan AĞRI HALK OZANLARI (DENGBEJLER) KÜLTÜR VE SANAT… Devamını Oku »

1918 AĞRI DERNEĞİ

01/04/2023

1918 AĞRI DERNEĞİ iletişim bilgilerini burada bulabilirsiniz. Ağrı ili sınırları içerisinde TOPLUM KÜLTÜRÜNÜ YAŞATMA – TURİZM- SANAT alanında faaliyetini sürdüren derneğin kurucuları üyeleri hizmet binası gibi bilgilerini iletişim bilgileri sayesinde yetkililer ile görüşerek edinebilirsiniz. Ağrı da KÜLTÜR, SANAT ve TURİZM DERNEKLERİ arasında yer alan 1918 AĞRI DERNEĞİ tel no, ulaşım, yol tarifi, gibi bilgileri sayfanın… Devamını Oku »

NUHUN GEMİSİ ULUSLARARASI ÖĞRENCİ DERNEĞİ

01/04/2023

NUHUN GEMİSİ ULUSLARARASI ÖĞRENCİ DERNEĞİ iletişim bilgilerini burada bulabilirsiniz. Ağrı ili sınırları içerisinde TOPLUM KÜLTÜRÜNÜ YAŞATMA – TURİZM- GENÇLİK VE SPOR alanında faaliyetini sürdüren derneğin kurucuları üyeleri hizmet binası gibi bilgilerini iletişim bilgileri sayesinde yetkililer ile görüşerek edinebilirsiniz. Ağrı da KÜLTÜR, SANAT ve TURİZM DERNEKLERİ arasında yer alan NUHUN GEMİSİ ULUSLARARASI ÖĞRENCİ DERNEĞİ tel no,… Devamını Oku »

EVDALE ZEYNİKE KÜLTÜR VE SANAT DERNEĞİ

01/04/2023

EVDALE ZEYNİKE KÜLTÜR VE SANAT DERNEĞİ iletişim bilgilerini burada bulabilirsiniz. Ağrı ili sınırları içerisinde TOPLUM KÜLTÜRÜNÜ YAŞATMA alanında faaliyetini sürdüren derneğin kurucuları üyeleri hizmet binası gibi bilgilerini iletişim bilgileri sayesinde yetkililer ile görüşerek edinebilirsiniz. Ağrı da KÜLTÜR, SANAT ve TURİZM DERNEKLERİ arasında yer alan EVDALE ZEYNİKE KÜLTÜR VE SANAT DERNEĞİ tel no, ulaşım, yol tarifi,… Devamını Oku »

DOĞUBAYAZIT İNANÇ TURİZMİNİ GELİŞTİRME VE ARAŞTIRMA DERNEĞİ

01/04/2023

DOĞUBAYAZIT İNANÇ TURİZMİNİ GELİŞTİRME VE ARAŞTIRMA DERNEĞİ iletişim bilgilerini burada bulabilirsiniz. Ağrı ili sınırları içerisinde TARİHİ ESERLERİN KORUNMASI (TARİHİ DEĞERDE OLAN BİNALARIN ONARIM VE KORUNMASINI HEDEFLER)- TOPLUM KÜLTÜRÜNÜ YAŞATMA – TURİZM alanında faaliyetini sürdüren derneğin kurucuları üyeleri hizmet binası gibi bilgilerini iletişim bilgileri sayesinde yetkililer ile görüşerek edinebilirsiniz. Ağrı da KÜLTÜR, SANAT ve TURİZM DERNEKLERİ… Devamını Oku »

DOĞUBAYAZIT AĞRI DAĞI ALAN KLAVUZLARI DAĞCILIK ARAMA VE KURTARMA DERNEĞİ

01/04/2023

DOĞUBAYAZIT AĞRI DAĞI ALAN KLAVUZLARI DAĞCILIK ARAMA VE KURTARMA DERNEĞİ iletişim bilgilerini burada bulabilirsiniz. Ağrı ili sınırları içerisinde TURİZM- SPOR (SPOR KULÜPLERİ VE ÜST KURULUŞLARI)- HAYVANLARI KORUMA- ÇEVRE, SU VE DOĞAL HAYATI KORUMA alanında faaliyetini sürdüren derneğin kurucuları üyeleri hizmet binası gibi bilgilerini iletişim bilgileri sayesinde yetkililer ile görüşerek edinebilirsiniz. Ağrı da KÜLTÜR, SANAT ve… Devamını Oku »

Kültürün kazanılması ve işlevleri

01/04/2023

KÜLTÜRÜN ÖZELLİKLERİ Kültür görelidir. Yani her toplumun kendine özgü kültürü vardır. Kültür tarihseldir. Yani geçmişten günümüze süregelmektedir. Kültür insan eseridir. İnsanlar hem kültürü oluştururlar hem de kültürden etkilenirler. Kültür durağan değildir. Zaman içinde değişir. Maddi öğeler daha hızlı değişir. Ayrıca her toplumda kültürel değişim hızı birbirinden farklıdır. KÜLTÜRÜN İŞLEVLERİ Birey davranışlarını yönlendirerek toplumsal düzeni sağlar… Devamını Oku »

İstila kitabının özetleri yazarı hakkında bilgi

01/04/2023

KİTABIN ADI İstila KİTABIN YAZARI Robin COOK YAYINEVİ VE ADRESİ Cumhuriyet Kitab Kulübü Çağaloğlu/ İSTANBUL BASIM YILI 1999   1. KİTABIN KONUSU      : Hızla gelişen bu evrende dünya ondan başka da dünyalar olduğunu fark etmeli ve buna yönelerek bu konuda kendine göre bir takım işlere başlamalıdır. Yoksa bir gün bu alanda bulunan (dış çevredeki) varlıklar… Devamını Oku »

Küçük Ağa kitabının özetleri yazarı hakkında bilgi

01/04/2023

  KİTABIN ADI KÜÇÜK AĞA KİTABIN YAZARI TARIK BUĞRA YAYIN EVİ VE ADRESİ VARLIK YAYINEVİ BASIM YILI 1973   1-)KİTABIN KONUSU : Birinci Dünya Savaşı ile birlikte Osmanlı Devleti eski gücünü,heybetini kaybetmeye başlamış,isyanlar ve işgallerle zayıf duruma düşmüştür.Kitapta , bir Anadolu kasabası olan Akşehir’den yola çıkılarak ,kurtuluş mücadelesinin bir bölümü anlatılmaktadır.Olaylar Akşehir’in bir kasabasında başla… Devamını Oku »

Atatürk ün Eseri Nutuk hakkında bilgi

01/04/2023

Nutuk yazarı:Atatürk yayınevi:ASSOS YAYINLARI Arka kapak yazısı: Bilindiği gibi Atatürk büyük bir dahi büyük bir hatiptir. O günkü konuşulan dilde yayımlanan Nutuk her ne kadar uzun cümleler içerse de Atatürk’ün güzel ve akıcı üslubu Nutuk’u okuyanlara ayrı bir duygu ve ayrı bir coşku veriyor… Nutuk bugüne kadar birçok yazar tarafından çeşitli biçimlerde bastırılarak okuyuculara sunulmuştur.… Devamını Oku »

Geleneksel Sanatlar Geleneksel El Sanatları- Zanaatlar

01/04/2023

Geleneksel Sanatlar / Geleneksel El Sanatları- Zanaatlar ” Geleneksel El Sanatları ” konu başlığı altında, tüm toplumlara ve kültürlere ait – geçmiş / şimdi – örnekleri ve bilgileri de vermeye çalışacağız. Süsleme Sanatları Ebru Tezhip Hat Sanatı Minyatür Kalemişi Bezeme Mozaik EL YAZMALARI Hammaddesi Metal Olan Geleneksel Sanatlar Demircilik Bakırcılık Bıçakçılık Altın – Gümüş İşleri… Devamını Oku »

Görsel sanat dalları nelerdir sanatlar

01/04/2023

GÖRSEL SANATIN DALLARI Resim Soyut Natürmort Figüratif Nü (Çıplak) Portre Slayt Duvar Boyama Önemli Ressamlar ve Eserleri Özgün Baskı Gravür Serigrafi Taş Baskı Ağaç Baskı Özgün Baskı Sanatçıları Heykel Rölyef Büst Anıt Heykeller Sanatçılar ve Eserleri Seramik ve Cam Fotoğrafçılık Teknik Bilgiler Sanatçılar ve Çalışmaları Grafik Karikatür Illustrasyon Manga Animasyon Çizgi Film Çizgi Roman Anime… Devamını Oku »