Tag Archives: WWW

www nedir manası anlamı hakkında bilgi

WWW: WORLD WİDE WEB in kışaltılmışıtıdır. Browser(web tarayıcısı) World Wide Web uzerinde dökümanların transfer edilip görüntülenmesini sağlayan programlara verilen addır. Web servislerine “Web Browser” (Web Listeleyicisi) adı verilen kullanıcı ara birim programları ile erişilir. 1994’ün sonlarıda en popüler ve yaygın kullanımı olan Web Browser Mosaic idi. Bu yüzden Web denildiğinde Mosaic akla gelirdi. Netscape Navigator.… Devamını Oku »

Yanlış yazılan internet web adresleri ve doğruları

YANLIŞI DOĞRUSU www google com www youtube de www google com tr www kom www hotmail com www yotube www video www youtube www yutube com www carrefour com www face book www turkcell com www haber www tunnel com www anadolu edu www gmail com www metin2 www ntv www you tube www avea… Devamını Oku »

WWW (Word Wide Web) nedir ne demektir türkçesi anlamı hakkında bilgi

Dünya çapında ağ. Hypertext tabanlı, dağıtılmış Internet bilgi sistemi. Kullanıcılar hypertext dökümanları oluşturabilir, daha önce oluşturulan dökümanları düzenleyebilir, gözden geçirebilir. İstek birimi ve hizmet birimi programlarını ücretsiz olarak temin edebilirİsviçre parçacık araştırma merkezi tarafından yaratılmış olan hipertext tabanlı, dağıtılmış bilgi sistemi. Kullanıcılar hipertext dökümanları yaratabilir, düzeltebilir, yaratılmışları gözden geçirebilir. Kullanıcı (client) ve dağıtıcı (server) programalarını… Devamını Oku »