HASTANEDEN RANDEVU ALACAĞIM NASIL ALINIR


Hastaneden Randevu Alacağım Ama Nasıl Alınır Bilmiyorum

Diyorsanız sayfamızda randevu nasıl alınacağına dair bilgileri sizler için bir araya getirdik. Öncelikle Merkezi Hekim Randevu Sistemi MHRS
vatandaşların Sağlık Bakanlığına bağlı hastaneler ile ağız ve diş sağlığı merkezleri ve aile hekimlerine Alo182 arayarak canlı operatörlerden, web üzerinden ya da MHRS mobil uygulamasından kendilerine istedikleri hastane ve hekimden randevu alabilecekleri bir sistemdir.

Ülkemizdeki kamuya ait hastanelerin çoğundan randevu almak için MHRS sistemi kullanılır. Üniversite hastaneleri ve özel hastaneler için randevu almak içinse hastanelerin kendi web siteleri ve telefon numaraları üzerinden randevu alınabilir.

MHRS üzerinden devlet hastanelerinden randevu nasıl alınır;

MHRS Randevu alma ana kanalları şu şekildedir: ALO 182 çağrı merkezi, MHRS web sitesi (https://www.hastanerandevu.gov.tr / https://www.mhrs.gov.tr), MHRS mobil uygulaması

MHRS üzerinden randevu alabilmek için ALO 182 hattımızı arayarak operatörlerimizden destek alabilirsiniz.

Web’den randevu almak için; Daha önceden üyelik kaydınız yok ise “Randevu Al” butonuna tıkladıktan sonra gelen ekrandan “Üye Ol” seçeneğini tıklayarak üyelik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer üyeliğiniz mevcut ise kimlik numaranız ve şifrenizle istediğiniz hastane ve hekimi seçerek randevunuzu oluşturabilirsiniz.

MHRS mobilde randevu almak için ise akıllı cihazınızın uygulama marketinden MHRS uygulamasını indirerek üyelik kaydınız yoksa oluşturabilir, var ise kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak randevunuzu alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir