Hava Harp Okulu Başvuru İşlemlerinde Merak Edilenler


Başvuru İşlemleri

İnternetten başvurumu yaptım. Ancak size ulaşıp ulaşmadığını teyit etmek istiyorum.
İnternetten başvuru formunu doldurup ?FORMU GÖNDER? butonuna tıklandığında doldurduğunuz bilgiler düzeltmeniz için tekrar ekrana gelir. Kontrolden sonra ?KAYDET? butonuna tıklamanız halinde ekrana gelen yazıyı okuyup ?KABUL EDİYORUM? butonunu tıkladığınızda ?Başvurunuz Başarı İle Tamamlanmıştır!? yazısını okudu iseniz başvurunuz bize ulaşmış demektir.   TC kimlik numarasını ilk ekrana tekrar yazarak başvurunuzun kabul edilip edilmediğini teyit edebilirsiniz. Kabul edildiğine dair ?Daha önce başvuru yaptığınız tespit edilmiştir.? mesajını göremezseniz, başvuru formunu tekrar doldurmanız gerekir.

Başvuru formunu doldururken bazı bilgilerde hata yaptım. Nasıl düzeltebilirim?
Hazırlık sınıfı, adres, telefon numarası, doğum yılı ve boy hanelerindeki bilgilerde hata var ise 212 – 6632490-4295 numaralı telefonu arayarak düzeltmenizi yapabilirsiniz. Diğer haneler istatistiki analiz amacıyla kullanıldığı için başvurunuza engel teşkil etmez, seçim aşamalarına davet edilirseniz düzeltme yaparsınız.

ÖSS başvuru formunda Hava Harp Okulu seçeneğini işaretlemedim. Halen başvuruda bulunma imkanım var mı?
Evet, başvurabilirsiniz. Eğer ÖSS başvurusunda bulunduysanız ancak Hava Harp Okulu seçeneğini işaretlemediyseniz ve Hava Harp Okulu başvuru koşullarını sağlıyorsanız internet sitemizdeki başvuru sayfasından 30 Mayısa kadar doldurup başvurunuzu yapmanız gerekmektedir.

Hava Harp Okulu başvuru formunu elden teslim alabilir miyim veya siz gönderebilir misiniz?
Böyle bir uygulamamız yoktur. ÖSS formunda Hava Harp Okulunu işaretleyenlerin adreslerine broşür ve mektup gönderilecektir. Bu belgelerden adreslerine ulaşmayanlar veya ÖSS formunda Hava Harp Okulunu işaretlemeyenler internet sitemizen başvuruda bulunabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir