İstanbul Şile Nikah Dairesi

EVLİLİK BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BLGİ VE BELGELER

1.Nüfus kayıt örnekleri (bayan-bay) :Nüfus müdürlüklerinden.
2.Sağlık raporu (bayan-bay): Sağlık bakanlığına bağlı sağlık ocaklarından veya hükümet tabipliklerinin bulunduğu yerlerde hükümet tabipliğinden.
3.İkametgah belgesi (çiftlerden birinin Şile’de oturduğunu gösteren belge).
4.Çiftlerin 6’şar adette vesikalık fotoğrafı (eski olmayan fotokopiyle çoğaltılmamış)
5.Nüfus cüzdanı fotokopileri ve aslı. (nüfusa işlenmiş en son medeni hallerini gösterir durumda)
6.Evlenecek çiftlerin birlikte müracaatı zorunludur.
7.Yaşı küçük olanlar için anne-baba muafakatnamesi (noterden) veya anne-babanın çiftlerle beraber müracaata gelmeleri gerekir.(18’den gün alanlar için) (17 ‘den gün alanlar için mahkemeden alınacak evlenme izin kararı)
8.Bayanlarda boşanmanın kesinleştiği tarihten itibaren 300 günü dolmayanların mahkemeden alacakları iddet müddeti kararı
9.Yabancı uyruklu olanlar için çok dilli doğum belgesi ve bekarlık belgesi,çok dilli olmayan belgeler için bağlı bulunduğu ülke konsolosluğundan alınacak evlenme ehliyet belgesini vilayet hukuk işlerine tasdiki gerekmektedir.
10.İstanbul’da konsolosluğu bulunmayan yabancılar için Ankara’da bulunan büyükelçiliklerden alacakları evlenme belgelerini Dışişleri Bakanlığına onaylatmaları gerekmektedir.
11.Şile ilçe sınırları dışında ikamet edip nikah akdini Şile Belediyesi  evlendirme dairesinde yaptırmak isteyenler bulundukları yerdeki evlendirme memurluklarından izin belgesi alarak evlenebilirler.
Şile
Tel: (216) 712 12 75
Adres: Üsküdar Cad. No: 1 Şile
Fax:
Mail:
İl: İstanbul Şile Nikah Dairesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir