Kategori İçeriği: Kitap Özetleri

kitap özetleri yazarlar hakkında bilgi

Vahşi bir kız sevdim kitabının özeti yazarı hakkında bilgi

ESERİN ADI: VAHŞİ BİR KIZ SEVDİM KİTABIN YAZARI: ESAT MAHMUT KARAKURT YAYINEVİ VE ADERESİ: İNKILAP VE AKA KİTABEVLERİ KOLL.ŞTİ. ANKARA CAD.NO :95 –İSTANBUL BASIM YILI: 1980 ( İLK 1926 ) KİTABIN KONUSU : Balkan harbi yıllarında bir  türk subayı ve bulgar kızının aşkı anlatılıyor. KİTABIN ANA FİKRİ :Aşkın ferman dinlememesidir. KİTAPTAKİ OLAYLARIN VE ŞAHISLARIN DEĞERLENDİRİLMESİ:… Devamını Oku »

Mai ve Siyah kitabının özeti yazarı hakkında bilgi

KİTABIN ADI                :MAİ ve SİYAH KİTABIN YAZARI         :HALİD ZİYA UŞAKLIGİL YAYINEVİ                     :İNKILAP VE AKA                                         KİTABEVLERİ       BASIM YILI                   :1980       1.KİTABIN KONUSU 2.KİTABIN ÖZETİ 3.KİTABIN ANAFİKRİ 4.KİTAPTAKİ OLAYLARIN VE ŞAHISLARIN DEĞERLENDİRİLMESİ 5.KİTAP HAKKINDA ŞAHSİ GÖRÜŞLER 6.KİTABIN YAZARI HAKKINDA KISA BİLGİ   HAZIRLAYANIN İMZASI                          : ADI SOYADI                 :FUAT OĞUZCAN APOLET NUMARASI   :1114 KISMI                            :… Devamını Oku »

Acımak kitabının özeti yazarı hakkında bilgi

KİTABIN ADI ACIMAK KİTABIN YAZARI REŞAT NURİ GÜNTEKİN YAYIN EVİ İNKILAP YAYIN EVİ BASIM YILI 1999   1)KİTABIN KONUSU:   Küçük yaşta gördüğü kötü muamelelerden dolayı acıma duygusu olmayan bir öğretmeni anlatıyor.     2)KİTABIN ÖZETİ:   Zehra adında bir öğretmen çok acımasız bir karaktere sahipti.Öğrencilerine her zaman kötü davranıyordu. Bir gün babasının öldüğünü duydu.Babasının… Devamını Oku »

Toprak Uyanırsa kitabının özeti yazarı hakkında bilgi

KİTABIN ADI TOPRAK UYANIRSA KİTABIN YAZARI ŞEVKET SÜREYYA AYDEMİR YAYIN EVİ VE ADRESİ REMZİ KİTABEVİ    \   İSTANBUL BASIM YILI 1993           1.KİTABIN KONUSU                         Bir öğretmenin emekli olduktan sonra başından geçen olayları;bir öğretmenin görevlerini,yapması gereken şeyleri anlatan bir kitaptır.   2.KİTABIN ÖZETİ                           Olayın içinde geçen öğretmen,aslında emekli olmuş… Devamını Oku »

Ankara kitabının özeti yazarı hakkında bilgi

Kitabın Adı                  : ANKARA Kitabın Yazarı : Yakup Kadri KARAOSMANOĞLU Yayın Evi                     : İnkılap Basım Yılı                    : 1982   1-)Kitabın Konusu     : Yakup Kadri KARAOSMANOĞLU’nun Ankara romanı ütopik bir romandır. Bu romanda yazarın özlediği, özlemini çektiği geleceğin Ankara’sı dolayısı ile Türkiye’sidir. 2-)Kitabın Özeti         : Cumhuriyet inkılabı ile birlikte Anadolu’nun yeniden dirilişi yeniden yapılanması gerekmektedir.… Devamını Oku »