Kuru Saçlar İçin Çözüm


çay banyosuÇoğu kişinin kuru saçlardan problemi çok fazla olmaktadır. Bu problemi ortadan kaldırmak için çok pahalı serumlar, ilaçlar, şampuanlar alıp kullanmaya gerek yok. Saçlarınız kuru, zayıf ve mat görünüyorsa doğal çözümlerle saçınızın eski haline gelmesini sağlayabilirsiniz. Saçlarınız, zayıf ve mat görünüyorsa, uçlarında kırıklar varsa, sürekli elektrikleniyorsa uygulayacağınız bu ev yapımı maskeler yepyeni saçlara kavuşmanızı sağlayacak. İşte sizin için doğal çözümler

Çay banyosu

Çay banyosu, saç rengini ortaya çıkarır ve saça parlaklık verir. Şampuanı duruladıktan sonra şekersiz, taze demlenmiş çay ile saçlarınızı yıkayın. Saçlarınız koyu renkliyse siyah çay, sarışınsanız papatya çayı kullanmalısınız.

Avokado maskesi
elma sirkesi
Avokado, içeriğindeki mineral, vitamin ve yağ asitleriyle saçlarınızı yeniler. 1 adet olgun avokadoyu ezip 1 yumurtayla karıştırarak pürüzsüz bir maske elde edin. Bu maskeyi ıslak saça uygulayıp 20 dakika beklettikten sonra iyice yıkayın. Kırılgan saçlara sahipseniz bu yöntemi haftada bir kez, güçlü saçlara sahipseniz ayda bir kez uygulayın.

Saçlara hacim veren elma sirkesi

Zarar görmüş, ince telli saçlara sahipseniz saçlarınıza gereken hacmi kazandırmak için 3 yumurta beyazı, 2 kaşık zeytinyağı ve 1 çay kaşığı elma sirkesini karıştırıp uygulayın. Bir duş bonesi takıp yarım saat bekledikten sonra şampuanla iyice yıkayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir