MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’nün sayfasında yer alan başlıklar ve içerikleri şöyle:
Okullarımız: Bu sayfada Türkiye’de Milli Eğitim bakanlığı’na bağlı tüm ortaöğretim okullarının (Genel Lise, Anadolu Lisesi, Fen Lisesi, Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi, Spor Lisesi) listesini bulabilirsiniz. Listede okulların ili, ilçesi, internet sitesi adresi, telefonu ve faks numarası bulunuyor.
Programlar: Bu sayfada “Ders Programları, Haftalık Ders Çizelgeleri, Öğretmenler Portalı, Program Listesi, Yıllık Plan Örnekleri” başlıklı konular yer alıyor.
Ders Kitapları: Bu sayfada Ortaöğretim Genel müdürlüğü tarafından “yazdırma, sipariş” usülüne göre hazırlattırılan ve Milli Eğitim Bakanlığı baskısı ders kitabı olarak kabul edilen kitapların listesi bulunuyor.
Hizmetiçi Eğitim: Bu sayfada “Adaylık Eğitimi, Hizmetiçi Faaliyetleri” başlıklı konulara erişilebiliyor.
İstatistik: Bu sayfada ortaöğretim okullarının ÖSS ve ÖYS’de aldıkları başarı sıralamalarına yer veriliyor. 2009 ÖSS Yabancı Dil Puan İstatistikleri: Okullar, 2009 ÖSS’de aldıkları ortalama İngilizce, Fransızca ve Almanca puanlarına göre 1’den geriye doğru sıralanıyor. 2009-2010 Okul İstatistikleri: Türkiye’deki tüm ortaöğretim okullarının erkek, kız ve toplam öğrenci sayılarını, kadın, erkek ve toplam öğretmen sayılarını, şube ve derslik sayılarını öğrenebilirsiniz. İl İl Okulların Puan Başarıları: 2008, 2009, 20010 ve 20011 yıllarındaki ÖSS’de, okulların başarı durumlarını illere göre sıralama şeklinde sorgulayabilirsiniz. Sorgulamayı, sözel, sayısal, eşit ağırlı olarak yapabilir, okulların tamamını ya da türüne göre ayrı ayrı sıralayabilirsiniz. İlinizdeki okulların ÖSS başarı sıralamasını görerek, çocuğunuzun üniversiteyi kazanmasında, okulunun ne derece etkili olabileceği konusunda bir fikir edinebilirsiniz. ÖSS Puan İstatistikleri: Türkiye’deki okulların 2007, 2008, 2009, 20010 yıllarında ÖSS’deki başarı sıralamalarını görebilirsiniz.ÖYS Yerleşme İstatistikleri: Türkiye’deki okulların 2007, 2008, 2009, 20010 yıllarında ÖYS’deki başarı sıralamalarını il bazında ya da Türkiye bazında sorgulayabilirsiniz.

Sayfaya girmek için tıklayınız >> MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir