Ösys öss sınavında başarılı olmak için tavsiyeler

Ösys öss Öğrenci Seçme ve yerleştirme sınavında başarılı olmak sınavın iyi geçmesi için rahatlamak için teknikler taktikler yöntemler tavsiyeler ip uçları:

Adayların sınava, öncelikle olumlu düşünerek, psikolojik olarak hazırlanmaları gerekir. Bunun için adaylara önerilerimizi şöyle sıralayabiliriz:

1. Geçen bir yıllık çalışmalarınız, çözdüğünüz sorular ve yükselen başarı grafiğinizle ortaya koyduğunuz çabaları, yıl boyunca aldığınız olumlu sonuçları hatırlayarak öz güveninizi tazeleyin.

2. Kaygıya neden olacak her türlü düşünceden, olumsuz etkilendiğiniz kişilerden, sizi yoracak problem ve sıkıntılardan uzak durun.

3. Sınava gireceğiniz okulu mutlaka önceden görün ve sınav günü için ulaşım yolunuzu belirleyin.

4. Sınava gireceğiniz sınıfı önceden görün, hatta orda biraz zaman geçirin. Sınav mekanını incelemeniz sınav günü mekana yabancılaşmanızı engelleyecektir.

5. Sınav sonrasında yaşayacağınız rahatlamayı düşünün, başarılı sonuçlarla elde edeceklerinizi hayal edin.

6. Kendinize zaman ayırın; mümkünse açık havada, deniz kenarında dolaşın.

7. Ağır ve yorucu sporlardan uzak durun.

8. Uykunuzu düzenleyin, erken uyuyup erken kalkın.

9. Sık sık deneme çözün. Unutmayın ki deneme çözerek hem pratik yapmış hem de sınav için size verilecek olan süreyi etkin kullanmayı öğrenmiş olacaksınız.
Değerli adaylarımız şunu kesinlikle unutmamalı: Evet, bu sınav gerçekten çok önemli; ama kaybetmek dünyanın sonu değil ve hiçbir şey sizden daha önemli değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir