Patatesin ve Sütün Hamilelikteki Önemi

patates ve süttHamile kalmak dünyada tüm kadınların isteğidir. Heleki ikiz bebek isteyen daha çoktur sanırım. Hamile olan bayanlar sağlıklarına çok önem vermeleri gerekmektedir. Bazı uzmanlar patates, süt ve süt ürünlerini daha çok tüketmelerinin üzerini çizmektedir.
Günümüzde çoğul gebelikler daha çok tüp bebek tedavisi sonucu gerçekleşirken; uzmanlar doğal yollardan da ikiz çocuk sahibi olunabileceğini açıkladı. Genetik özelliklerin yanı sıra yaşam tarzı ve beslenmenin de ikiz bebek için önemli olduğunu söyleyen uzmanlar, “Uzun boylu, sağlıklı beslenen ve biraz kilolu kadınlar,
folik asit takviyesi ile ikiz hamilelik şansını artırabiliyor” dedi. Ancak folik asit miktarını mutlaka bir doktorun belirlemesi gerektiği vurgulandı. Öte yandan süt ve patatesin beslenme düzeninde mutlaka bulunması gerektiğini anlatan uzmanlar, şöyle konuştu: “Yapılan son çalışmalar, süt ürünleri tüketen kadınların tüketmeyenlere göre ikiz gebelik şansının 5 kat daha fazla olduğunu ortaya koydu. İnsülin benzeri bir madde olan IGF, ineklerin karaciğerinde üretiliyor. Bu nedenle sütün katalizör olduğuna inanılıyor. Süt ve patates, yumurtlama döneminde kadınların yumurtalıklarını uyarıyor ve çoğu gebelik kapısını açıyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir