Kategori İçeriği: Emekli Sandığı

Emekli sandığı

Emekli Zammı Hesaplamada Yeni Uygulama

Emeklilerin aldığı maaş ve her yıl yapılan zamlar emekliler ve kamuoyu tarafından sürekli tartışma konusu oluyor. Birçok emekli aldığı maaşla geçinemediğini ve zor şartlarda emekli hayatını sürdürmeye çalıştıklarını belirtiyor.  Şuan ki sisteme göre SSK ve Bağ-Kur emeklileri bir önceki 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon kadar; memur emeklileri de toplu sözleşmede belirlenen oranda zam alıyor. Bütün… Devamını Oku »

Memur ve Memur Emeklisine Enflasyon Zammı

Enflasyonun ilk üç ayda yüzde 4,34 artmasıyla birlikte memur ve memur emeklisine 1 puanın üzerinde ek zam yapılacak. Enflasyonun üç aylık tablosunun netleşmesiyle memur ve memur emeklisine ek zam gelecek. Mart ayı enflasyonu açıklandı TÜFE, yılın ilk üç ayında yüzde 4,34 oranında arttı. Üç ay sonu itibariyle memur ve memur emeklilerine 1 puanın üstünde enflasyon farkı zammı… Devamını Oku »

Emekli Sandığı Tanıtım Kartı

Soru Emekli Sandığı tanıtım kartım için siyah- beyaz fotoğraf veya renkli fotokopi geçerli olur mu? Cevap Tanıtım kartı için; son 6 ay içerisinde çektirmiş olduğunuz renkli fotoğrafınızı göndermeniz gerekmektedir. Soru Emekli Sandığı tanıtım kartımdaki ünvanım yanlış yazılmış, ne yapmam gerekir? Cevap Kamu Görevlileri Emeklilik İşlemleri Daire Başkanlığı Mithat Paşa Cad. No: 7 06437 Sıhhiye/ANKARA adresine… Devamını Oku »

Emekli Sandığı Dul Aylığı

Soru Devlet Memuru olarak çalışırken vefat eden eşimden dul aylığı alabilir miyim? Cevap Devlet Memuru olarak çalışırken vefat eden eşinizin hizmetinin en az 5 yıl olması şartı ile size dul aylığı bağlanır. Bunun için eşinizin son çalıştığı kuruma müracaat etmeniz gerekmektedir. Soru Emekli Sandığı Emeklisi iken vefat eden eşimden tarafıma aylık bağlanması için gerekli evraklar… Devamını Oku »

Emekli Sandığı İşe Girme

Soru Emekli Sandığından aylık almakta olan terör malülüyüm. SSK veya BAĞ-KUR’a tabi bir göreve başlamam halinde vazife malüllüğü aylığım kesilir mi? Cevap Aylıklarınız hiçbir suretle kesilmeyecektir; ancak SSK veya BAĞ-KUR kapsamında bir işe başlamanız halinde iş kazası ve meslek hastalığı sigortası hükümleri uygulanacaktır. Tarafınızdan hiçbir şekilde Genel Sağlık Sigortası primi alınmayacaktır. Soru Emekli Sandığından malül… Devamını Oku »