Kategori İçeriği: Belediyeler

Belediyelere ait telefon ve faks numaraları

Belediye Özel Kalem Müdürünün Kadro Alması

Özel kalem müdürü ataması nüfusu 8000 civarında olan ilçeye atama olur mu? Atanan özel kalem müdürü ne bakanlıktan kaç ay içinde kadro verilir ve kadro geldikten sonra başka bi kuruma geçişi olur mu ? Belediye Ve Bağlı Kuruluşları İle Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro İlke Ve Standartlarına Dair Yönetmeliğe göre; büyükşehir belediyeleri, il belediyeleri, nüfusu… Devamını Oku »

Belediye Başkanının Görevleri Nelerdir

Belediye Kanununun 37 nci maddesine göre, belediye başkanı, belediye idaresinin başı ve belediye tüzel kişiliğinin temsilcisidir. Belediye başkanı, görevinin devamı süresince siyasî partilerin yönetim ve denetim organlarında görev alamaz; profesyonel spor kulüplerinin başkanlığını yapamaz ve yönetiminde bulunamaz.    Belediye Kanununun 38 inci maddesinde belediye başkanının görevleri şu şekilde sayılmıştır:    a) Belediye teşkilâtının en üst amiri… Devamını Oku »

Belediye Başkanı Nasıl Değişir

Belediye başkanlığının boşalması hâlinde yapılacak işlemler, 5393 sayılı Belediye Kanununun 45 ve 46 ncı maddelerinde açıklanmıştır. Bu kapsamda; Belediye Kanununun 45 inci maddesine göre, belediye başkanlığının herhangi bir nedenle boşalması durumunda, vali tarafından belediye meclisinin on gün içinde toplantıya çağrılması gerekir. Bu durumda belediye meclisi toplantısı, birinci başkan vekilinin, onun bulunmaması durumunda ikinci başkan vekilinin,… Devamını Oku »

Beyköy Belediyesi

Beyköy Belediyesi telefon numarası, Beyköy Belediyesi adres, Beyköy Belediyesi sitesi, Beyköy Belediyesi faks numarası, Beyköy Belediyesi iletişim bilgileri sayfanın konularıdır.   Beyköy Belediyesi Adres: Cumhuriyet Meydanı Beyköy Köyü, Tefenni, BurdurTelefon Numarası: +90 248 496 70 06

Beykoz Belediyesi

Beykoz Belediyesi telefon numarası, Beykoz Belediyesi adres, Beykoz Belediyesi sitesi, Beykoz Belediyesi faks numarası, Beykoz Belediyesi iletişim bilgileri sayfanın konularıdır.     Beykoz Belediyesi Adres: Gümüşsuyu Mah. Kelle İbrahim Cad. Beykoz Merkez, Beykoz, İstanbul – AsyaÇağrı Merkezi: 444 66 61 Web Sitesi: www.beykoz.bel.tr