Kategori İçeriği: Hava Durumu

En sıcak gün

12/09/2023

Son yıllarda küresel ısınmadan ülkemizde nasibini almaya başladı. Artık birçok hava olayını aşırı yaşamaya başladık. Yağmurlar sellere dönüşürken sıcaklıklarda kavurucu derecede yüksek olabiliyor. 2012 yılında yaşanan uç sıcaklıkları önümüzdeki günlerde aşarak yeni sıcaklık rekorları kıracak gibi gözüküyoruz. İşte son 90 yılın verilerine göre bazı illere ait en yüksek sıcaklık değerleri ; ADANA : 45 derece.… Devamını Oku »

Ankara Meteorolojik İstatistikleri

12/09/2023

Ankara iline ait en yüksek sıcaklık değeri, Ankara ortalama sıcaklık, Ankara en düşük sıcaklık, Ankara en soğuk gün, Ankara yaşanan en sıcak gün, Ankara ortalama yağış miktarları , Uç sıcaklık dereceleri sayfamızın konularıdır. Ankara iline ait son 50 yıllık meteorolojik veriler aşağıdaki gibidir: ANKARA Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım… Devamını Oku »

Amasya Meteorolojik İstatistikleri

12/09/2023

Amasya iline ait en yüksek sıcaklık değeri, Amasya ortalama sıcaklık, Amasya en düşük sıcaklık, Amasya en soğuk gün, Amasya yaşanan en sıcak gün, Amasya ortalama yağış miktarları , Uç sıcaklık dereceleri sayfamızın konularıdır. Amasya iline ait son 50 yıllık meteorolojik veriler aşağıdaki gibidir: AMASYA Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım… Devamını Oku »

Aksaray Meteorolojik İstatistikleri

12/09/2023

Aksaray iline ait en yüksek sıcaklık değeri, Aksaray ortalama sıcaklık, Aksaray en düşük sıcaklık, Aksaray en soğuk gün, Aksaray yaşanan en sıcak gün, Aksaray ortalama yağış miktarları , Uç sıcaklık dereceleri sayfamızın konularıdır. Aksaray iline ait son 50 yıllık meteorolojik veriler aşağıdaki gibidir: AKSARAY Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım… Devamını Oku »

Ağrı Meteorolojik İstatistikleri

12/09/2023

Ağrı iline ait en yüksek sıcaklık değeri, Ağrı ortalama sıcaklık, Ağrı en düşük sıcaklık, Ağrı en soğuk gün, Ağrı yaşanan en sıcak gün, Ağrı ortalama yağış miktarları , Uç sıcaklık dereceleri sayfamızın konularıdır. Ağrı iline ait son 50 yıllık meteorolojik veriler aşağıdaki gibidir:   AGRI Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim… Devamını Oku »

Afyonkarahisar Meteorolojik İstatistikleri

12/09/2023

Afyonkarahisar iline ait en yüksek sıcaklık değeri, Afyonkarahisar ortalama sıcaklık, Afyonkarahisar en düşük sıcaklık, Afyonkarahisar en soğuk gün, Afyonkarahisar yaşanan en sıcak gün, Afyonkarahisar ortalama yağış miktarları , Uç sıcaklık dereceleri sayfamızın konularıdır. Afyonkarahisar iline ait son 50 yıllık meteorolojik veriler aşağıdaki gibidir:   AFYONKARAHISAR Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim… Devamını Oku »

Adıyaman Meteorolojik İstatistikleri

12/09/2023

Adıyaman iline ait en yüksek sıcaklık değeri, Adıyaman ortalama sıcaklık, Adıyaman en düşük sıcaklık, Adıyaman en soğuk gün, Adıyaman yaşanan en sıcak gün, Adıyaman ortalama yağış miktarları , Uç sıcaklık dereceleri sayfamızın konularıdır. Adıyaman iline ait son 50 yıllık meteorolojik veriler aşağıdaki gibidir: ADIYAMAN Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım… Devamını Oku »

Adana Meteorolojik İstatistikleri

12/09/2023

Adana iline ait en yüksek sıcaklık değeri, Adana ortalama sıcaklık, Adana en düşük sıcaklık, Adana en soğuk gün, Adana yaşanan en sıcak gün, Adana ortalama yağış miktarları , Uç sıcaklık dereceleri sayfamızın konularıdır. Adana iline ait son 50 yıllık meteorolojik veriler aşağıdaki gibidir: ADANA Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım… Devamını Oku »

Meteoroloji Bölge ve il Müdürlükleri telefonları numaraları

12/09/2023

Plaka Kodu İl Telefon Kodu Telefon   01 Adana Bölge Müdürlüğü 322 321 37 65   02 Adıyaman 416 216 11 06   03 Afyonkarahisar Bölge Müdürlüğü 272 216 53 19   04 Ağrı 472 215 11 25   05 Amasya 358 218 13 17   06 Ankara Bölge Müdürlüğü 312 359 83 65  … Devamını Oku »

Denizlerde dalga yükseklikleri rüzgarların hızı yönü görüş mesafeleri

12/09/2023

Denizlerdeki hava durumu tahminleri raporu, denizlerdeki rüzgarlar rüzgarların türü, hızı,sürati, dalga yükseklikleri günlük gece gündüz olarak detaylı bir şekilde 2 günlük ve 3 günlük olmak üzere sizleri bilgilendiriyor. Bu tablodan edinebileceğiniz bilgiler şöyle: Karadenizde hava durumu tahminleri raporu Karadenizde rüzgar durumu rüzgarın yönü hızı sürati tahminleri Karadenizde görüş mesafesi durumu tahminleri Karadenizde Dalga boyu yüksekliği… Devamını Oku »

İç ve Dış denizlerdeki dalga yükseklikleri denizlerin durumu

12/09/2023

Türkiye ve dünyadaki denizlerde canlı şuanki dalga yükseklikleri ve denizlerin durumu.  Avrupa denizlerindeki dalga yükseklikleri. Afrika denizlerindeki dalga yükseklikleri. Aşağıdaki adresi tıklayarak bütün bu bilgilere ulaşmanız mümkün. http://www.dmi.gov.tr/2006/deniz/deniz-dalgayuksekligi.aspx?bolge=all Örnek Görüntüler:

Günlük Hava durumu tahminleri raporu

12/09/2023

Türkiyedeki illere şehirlere kentlere merkezlere bölgelere göre genel ve yerel hava durumu raporları; Günlük Hava durumu tahminleri raporu, 3 Günlük Hava durumu tahminleri raporu , 5 Günlük Hava durumu tahminleri raporu olarak haritalı görsel olarak aşağıda sizlerin hizmetine sunulmuştur. Bu Günkü Hava durumu Tahminler Raporu Yarınki Hava durumu Tahminler Raporu Sonraki Günün Hava durumu Tahminler Raporu Daha… Devamını Oku »

Kayak merkezlerindeki kar kalınlıkları

12/09/2023

Türkiye de Kayak merkezlerindeki  en yüksek ve en düşük kar kalınlıkları, en çok kar yağan bölge en yüksek kar kalınlığının olduğu il şehir, en çok kar yağan yerler, en yüksek kar kalınlığının olduğu bölgeler gibi bilgiler haritada yer almakta. Aşağıdaki Haritada Kar kalınlıklarını görebileceğiniz merkezler şöyle: istanbuldaki kar kalınlığı Ankaradaki kar kalınlığı Kartepedeki kar kalınlığı… Devamını Oku »

Dünya merkezlerinde başkentlerde hava durumu tahminleri raporu

12/09/2023

Aşağıda bulunan Meteorolojiye ait hava tahmin sayfasında Dünya önemli merkezlerin ülke başkentlerinin dünyanın önemli şehirlerinin 3 günlük hava durumu hava tahminleri raporu en yüksek ve en düşük sıcaklıkları gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.   Aşağıdaki linkte Hava durumu raporunu bulabileceğiniz şehirler şöyle:   AMMAN Hava Durumu Tahminleri Raporu AMSTERDAM Hava Durumu Tahminleri Raporu ASKABAT Hava Durumu Tahminleri… Devamını Oku »

Deniz Suyu Sıcaklıkları Tahminleri Raporu

12/09/2023

Devlet meteoroloji genel müdürlüğünün resmi web sitesinde Akdeniz Deniz suyu sıcaklığı, Ege Denizi Deniz suyu sıcaklıkları, Marmara Denizi Deniz suyu sıcaklıkları, Karadeniz Deniz suyu sıcaklıkları ve Iskenderun Deniz suyu sıcaklığı   Anamur Deniz suyu sıcaklığı   Alanya Deniz suyu sıcaklığı   Antalya Deniz suyu sıcaklığı   Finike Deniz suyu sıcaklığı   Fethiye Deniz suyu sıcaklığı  … Devamını Oku »

Zonguldak Hava Durumu tahminleri raporu

12/09/2023

Zonguldak Hava Durumu Zonguldak Hava Durumu Zonguldak hava durumu sayfasında, 5 günlük hava tahmin raporunu görebilir, Zonguldak ile ilgili verileri ayrıntılarıyla öğrenebilirsiniz. Zonguldak rüzgar durumu ve nem oranı konusunda bilgilenebilirsiniz. Zonguldak çiğ noktası, basınç durumu rakamlarına ulaşabilir, Zonguldak görüş uzaklığı hakkında bilgi alabilirsiniz. Sayfada, Zonguldak ay hareketleri, Zonguldak günün uzunluğu, günlük tan ve geceyarısı yıldız… Devamını Oku »

Yozgat Hava Durumu tahminleri raporu

12/09/2023

Yozgat Hava Durumu Yozgat Hava Durumu Yozgat hava durumu sayfasında, 5 günlük hava tahmin raporunu görebilir, Yozgat ile ilgili verileri ayrıntılarıyla öğrenebilirsiniz. Yozgat rüzgar durumu ve nem oranı konusunda bilgilenebilirsiniz. Yozgat çiğ noktası, basınç durumu rakamlarına ulaşabilir, Yozgat görüş uzaklığı hakkında bilgi alabilirsiniz. Sayfada, Yozgat ay hareketleri, Yozgat günün uzunluğu, günlük tan ve geceyarısı yıldız… Devamını Oku »

Yalova Hava Durumu tahminleri raporu

12/09/2023

Yalova Hava Durumu Yalova Hava Durumu Yalova hava durumu sayfasında, 5 günlük hava tahmin raporunu görebilir, Yalova ile ilgili verileri ayrıntılarıyla öğrenebilirsiniz. Yalova rüzgar durumu ve nem oranı konusunda bilgilenebilirsiniz. Yalova çiğ noktası, basınç durumu rakamlarına ulaşabilir, Yalova görüş uzaklığı hakkında bilgi alabilirsiniz. Sayfada, Yalova ay hareketleri, Yalova günün uzunluğu, günlük tan ve geceyarısı yıldız… Devamını Oku »