Kategori İçeriği: Motorlu Taşıtlar Vergisi

2018 Yeni MTV Motorlu Taşıtlar Vergileri

14/09/2023

Motorlu Taşıtlar Vergisi kısa adıyla MTV 2018 yılında  Maliye Bakanlığı`nca yapılan açıklamaya göre %40 oranında artacak.  Önceki yıllardaki hesaplamaların aksine yıllardır dile getirilen fakat uygulanmayan bir diğer hesaplama yöntemi de bu yıl uygulanacak. Bu yeni hesaplama yöntemine göre araçların fatura tutarları da dikkate alınacak. Yani ucuz bir otomobille pahalı bir otomobil aynı vergiyi ödemeyecek. 2018… Devamını Oku »

2017 MTV Araç Vergileri

14/09/2023

Motorlu Taşıtlar Vergisi oranları belli oldu. Araç sahiplerine 2017 yılı MTV ne kadar olacağını merak edip duruyorlardı. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan ilgili tebliğ uyarınca, 1-3 yaş arası 1,600 cm3 – 1,800 cm3 arası motor hacmine sahip araçlardan 1,827 TL; 1,800 cm3 – 2,000 cm3 arası motor hacmine sahip araçlardan ise 2,878 TL MTV… Devamını Oku »

Yeni ÖTV Oranları Düzenlemesi

14/09/2023

Motorlu taşıtların ÖTV oranlarını çeşitli kriterlere göre yeniden belirlemeye yönelik, Bakanlar Kuruluna yetki verilmesi, alacakların yapılandırılmasında başvuru süresinin uzatılması düzenlemelerini de içeren “Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tasarısı”, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Kanunla, Özel Tüketim Vergisi Kanunu’na ekli (Il) sayılı listede yer alan mallar için; mevcut… Devamını Oku »

BANDROL SORGULAMA

14/09/2023

Bandrol sorgulama yani bir diğer adıyla Motorlu Taşıtlar Vergisi Sorgulaması yapabilmek ve Bandrol ödemesi yapabilmek için gerekli olan bilgiler aşağıda bulunmaktadır. Aşağıda verdiğimiz adresten Bandrol sorgulaması yapabilecek ve Kredi kartınızla ödeme yapabileceksiniz. Gelir İdaresi Başkanlığının hizmetlerinden birisi olan bandrol sorgulaması için ilk olarak aşağıdaki adresten araç sorgulaması yapmanız gerekmektedir. Sorgulama yapmak için araç plakası ve  Tc… Devamını Oku »

Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama

14/09/2023

Aracınız için Gelir İdaresi Başkanlığına nekadar Motorlu Taşıtlar Vergisi ödeyeceğinizi internet üzerinden sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz.  Taşıt vergisi sorgulama hizmetinden yararlanmak için aracınıza ait teknik birtakım bilgileri bilmeniz gerekmekte. Genellikle araç vergisi sorgulama işleminde aracınızın yaşı ve silindir hacmi mtv sorgulama için yeterli olmaktadır. Motorlu Taşıt Miktarınızı Hsaplamak İçin Tıklayınız >> https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp Gelir İdaresi Başkanlığının İnternet… Devamını Oku »

2011 yılı mtv motorlu taşıtlar vergisi miktarı sorgulama öğrenme

14/09/2023

Gelir İdaresi Başkanlığı daha önceki yıllarda vermiş olduğu internet üzerinden online olarak MTV Motorlu Taşıtlar Vergisi sorgulama hizmetinin yanı sıra artık sorgulama yaptıktan sonra ödeme yapabilme imkanıda verilmekte. Hem mtv miktarınızı sorgulayıp hemde aynı anda ödemesini yapma kolaylığından yararlanarak zamandan kazanabilirsiniz. Gelir İdaresi Başkanlığının internet ortamında İnternet Vergi Dairesi sitesini kullanarak 2011 yılında araç vergi… Devamını Oku »

2010 yılı mtv motorlu taşıtlar vergisi miktarı sorgulama öğrenme

14/09/2023

Gelir İdaresi Başkanlığının yeni hizmeti olan İnternet Vergi Dairesi sitesini kullanarak 2010 yılında araç vergi daiserinden Motorlu Taşıtlar Vergisi, Taşıt Vergisi, MTV, Araç Vergisi, Araba Vergisi, 2010’da ne kadar Motorlu Taşıtlar Vergisi ödeyeceğim, araç vergi borcu araç vergisi sorgulama, motorlu araçlar vergisi hakkında merak ettiklerinizi burada bulabilirsiniz. 2010 yılında aracınız için ne kadar Motorlu Taşıtlar Vergisi… Devamını Oku »

2009 mtv motorlu taşıtlar vergisi miktarı sorgulama öğrenme

14/09/2023

2009 yılında araç vergi daiseri nden Motorlu Taşıtlar Vergisi, Taşıt Vergisi, MTV, Araç Vergisi, Araba Vergisi, 2009’da ne kadar Motorlu Taşıtlar Vergisi ödeyeceğim, araç vergi borcu araç vergisi sorgulama, motorlu araçlar vergisi hakkında merak ettiklerinizi burada bulabilirsiniz. 2009 yılında aracınız için ne kadar Motorlu Taşıtlar Vergisi ödeyeceğinizi öğrenmek için Gelirlerler İdaresi Başkanlığı’nın sitesinde online olarak sorgulama… Devamını Oku »