Kategori İçeriği: Tc Kimlik No

YENİ NÜFUS CÜZDANLARI KİMLİK KARTLARI

Artık büyük kimlik kartlarının sonuna yaklaştık. Cüzdanlara sığmayan kimlikler yerini kredi kart boyutunda küçük kimlik kartlarına bırakmaktadır. Yeni 12.T.C. Kimlik Kartı, ilk olarak sağlık ve sosyal güvenlik kurumu uygulamalarında kullanılmaktadır. Vatandaşların, provizyon işlemleri sırasında nüfus cüzdanları yerine T.C. Kimlik Kartlarını kullanması suretiyle, muayene kayıtları açılacaktır. Muayene sonucunda elektronik olarak girilen reçetelerin, yine T.C. Kimlik Kartı… Devamını Oku »

Tc Kimlik No nasıl bulunur

Tc kimli numaranızı bulmak çok kolay. Tc kimlik numaranızı bulmak için yapmanız gereken nüfus cüzdanınızdaki bilgilerle birlikte aşağıdaki adresi tıklamanız gerekmektedir. Tc kimlik numaranızı öğrenmek için tıklayınız http://tckimlik.nvi.gov.tr/Web/QueryIdentityNumber.aspx  Yukarıdaki linki tıklayınız açılacak sayfadaki boş alanları doldurmalısınız ortadaki güvenlik kodunuda mutlaka girmelisiniz. Bütün alanları doldurduktan sonra Tc Kimlik No Sorgula buttonunu tıklamanız gerekmektedir.

Tc kimlik numarası öğrenme

Tc Kimlik numarası öğrenme, Vatandaşlık numarası sorgulama, Tc kimlik no sorgulama, Tc Kimlik numarası doğrulama gibi Kimlik Numarasıyla ilgili öğrenmek istediğiniz herşey bu sayfada. Birçok resmi ve özel kurum işlemlerinin yapılması için mutlaka Tc Kimlik numarası istenmekte. Tc Kimlik numarası olmayanların işlemleri yapılmamakta. Tc Kimlik numarası her Türk vatandaşına verilen bir numara olup Nüfus Cüzdanlarına… Devamını Oku »

kimlik sorgulama

Tc kimlik numaramınızı sorgulayıp buradan öğrenebilirsiniz. Kimlik numarası günümüzde ssk, sınavlar, iş başvurusu, maliye, bankacılık gibi birçok yerde karşımıza çıkmakta ve birçok yerde bizden istenilmektedir. Kimlik numarası olmadan birçok kurum ve kuruluşta işlem yaptırılamamakta ve kişilerden Tc kimlik numarası mutlaka tedarik etmesi istenilmektedir.     TC Kimlik numaranızı öğrenmek için tıklayın.       Var olan… Devamını Oku »

Tc kimlik no vatandaşlık numarası nedir hakkında bilgi

TC Kimlik No, Kimlik numarası, Vatandaşlık no, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından T.C. vatandaşlarına verilmiş, 11 haneden oluşan bir sayıdır. Devlet kurumları ve özel kuruluşlarla ilgili birçok işlemde TC Kimlik No , vatandaşlık numarası kullanmak gerekmektedir.