SSK PRiM SORGULAMA


SGK SSK PRİM SORGULAMANIN EN KOLAY VE HIZLI YOLU BURADA. Sosyal Güvenlik Kurumu SGK ya bağlı olan sigortalı kişilere ait ne kadar prim ödendiğini, SSK prim gün sayısı gibi birçok merak edilenleri eDevlet internet sitesinde yer alan Hizmet Dökümü bölümünden yapabilmek mümkün. Sigortalıların sigorta primlerini kontrol etmek, toplam ödenen primlerini ay ay ödenen ssk primlerini emekli olmaları için kalan ssk prim gün sayıları gibi merak ettikleri birçok işlemin sonucunu görebilmeleri için e-Devlet şifresi gerekmekte şifreyi en yakın Ptt den Kimliğinizle alabilirsiniz. Aşağıdan istediğiniz prim dökümünü tıklayın e-Devlet şifreniz ve Tc.Kimlik No ile girişinizi yapın istediğiniz Ssk Prim dökümü ekranınıza gelsin.

Ayrıca ssk prim sorgulamaları artık 4a 4b ve 4c ye mensup olan çalışanlar için ayrı ayrı yapılmakta.
Aşağıdan hangi kapsamda çalışmaktaysanız onu tıklayınız:
4A Prim Sorulama
4B Prim Sorgulama
4C İsteğe Bağlı Prim Dökümü
4B Prim Dökümü

Önemli Uyarı: Artık Sgk Prim Sorgulama  işlemleri www.turkiye.gov.tr üzerinden yapıldığı için e-devlet şifre girişi yaparak ssk primlerinizi sorgulayabilirsiniz.  e-Devlet şifresini en yakın PTT den temin edebilirsiniz.

Aşağıda bilgi almak istediğiniz kullanıcı giriş yöntemlerinden birisini tıklayabilirsiniz:

Ssk sorgulama, Ssk prim sorgulama, Sgk sorgulama gibi işlemler çok yapılmasına rağmen bu hizmete internet üzerinden ulaşılmada oldukça zorluk yaşanıyor. Eski yöntemlerle ssk sorgulaması yapanlar yenilenen e-Devlet sistemine geçişte zorlanmakta. Biz  bu konularda zorluk  çekenlere yol göstermek yardımcı olmak ve ulaşmaya çalıştıkları hizmetlere daha rahat ulaşmasını sağlamak için bu tür sayfaları ulaştırdık.

10 thoughts on “SSK PRiM SORGULAMA

  1. gülşen

    ssk pirimleri ögrenmek istiyorum,ne zaman emekli olurum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir