Tc Kimlik Kartı Kullanımı


Tc Kimlik Kartı  e devlet uygulamaları için  Türkiye gov tr adresinde kullanılabilecek giriş yöntemlerinden birisidir. Ayrıca sadece edevlet işlemlerinde değil hayatın her yerinde kullanılmak üzere Nüfus Cüzdanlarının yerini alacak. 

T.C Kimlik Kartı, yakın gelecekte kanuni olarak nüfus cüzdanın yerine geçerek, vatandaşlık kartı olarak kullanılacaktır. T.C Kimlik Kartı, yapılan pilot uygulama kapsamında, Bolu ilinde ikamet eden vatandaşlarımıza verilmektedir. T.C. Kimlik Kartı ile giriş yapabilmeniz için iki yöntem bulunmaktadır.

Standart Kart Okuyucu ile giriş: T.C Kimlik Kartı ve PIN ile giriş yapabilirsiniz. Bilgisayarınızda standart kart okuyucunun sürücüsü ve AKİS sürücüsü kurulu olmalıdır.

Kart Erişim Cihazı ile giriş: Sahip olduğunuz bir KEC ile www.turkiye.gov.tr’nin belirleyeceği politika ile giriş yapabilirsiniz. Giriş, ilk etapta Kart, PIN ve Parmak İzi üçlüsü kullanılarak yapılacaktır. Bu yöntem standart kart okuyucuya göre çok daha güvenli bir giriş yöntemidir. Bilgisayarınızda KEC Sürücüsü ve OYA kurulu olmalıdır.

Yukarıdaki bilgilerden faydalanarak kendinize bir Tc Kimlik Kartı temin ettiğinizde www.turkiye.gov.tr  sitesine girip ihtiyacınız olan işlemleri kolayca yapabilirsiniz.

One thought on “Tc Kimlik Kartı Kullanımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir