ttnet adsl kota sorgulama

Kotalı TTNet adsl paketlerinden birisini kullananlar istedikleri belirli dönemlere ait kullanmış oldukları veya kalan adsl kotalarını öğrenme imkanına sahipler. TTnet adsl kota kullanım sayfasında TTnet in size verdiği email, kullanıcı adı, şifre hanelerine bilgilerinizi girip verilen resimdeki güvenlik kodlarını belirtilen haneye girip sorgulama yapabilirsiniz.

TTnet adsl kota sorgulama sayfasına gitmek için aşağıdaki linki tıklayınız:
http://www.ttnet.com.tr/adsl-kota-sorgulama/
TTnet adsl kotaları hakkında bilmeniz gereken bazı bilgiler şöyledir:

Aylık transfer miktarı limitli ve limitsiz tüm tarifedeki kullanıcıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu siteden tüm kullanıcılar son 3 aya ait kota kullanım bilgilerini görebilir. Kota kullanım miktarınızı,  ADSL kota sistemine en son yansıma zamanını “Son Gelen Kayıt Zamanı” bilgisinden takip edebilirsiniz. Bu zaman diliminden sonra yapmış olduğunuz kullanım ekranda gördüğünüz kota miktarına dahil değildir.

  • 12 saatten uzun internet bağlantısı oturumlarınız için kota miktarınız her 16 saatte bir kota hesabınıza yansıtılır.
  • 12 saatten kısa internet bağlantısı oturumlarınız için internet bağlantınızın kesildiği süreye kadar olan kota miktarınız, bağlantı kesildikten 4 saat sonra kota hesabınıza yansıtılır.
  • Ayın son günü saat 12:00’den sonra başlatılan ve 12 saatten kısa süren bağlantılar için kota kullanım miktarı o aya ait kota kullanım miktarına dahil edilir .  Ayın son günü saat 12:00’den sonra başlatılan  ve 12  saatten uzun süren bağlantıların kota kullanım miktarı gelecek ayın kota kullanım miktarına dahil edilir.
  • Ay içinde kullanıcı adınızda değişiklik yaptıysanız, sistemde gördüğünüz kota kullanım miktarınız bir önceki kullanıcı adına bağlı kullanım miktarını içermez. Ancak faturanızda toplam kota kullanım miktarı dikkate alınır.
  • Sistemsel değişiklikler nedeniyle gösterilen kota miktarı ay içerisindeki toplam transfer miktarınızdan farklı olabilir.
  • Farklı programlarla yaptığınız kota kullanım ölçümleri ile sistemimizde kayıtlı bulunan kota kullanım miktarınız arasında farklı ölçümleme metotlarından kaynaklanan farklılıklar bulunabilir. Sistemimizde bulunan kayıtlarınız esas alınarak faturalandırma yapılır.
  • Kota kullanımı aylık olarak ücretlendirilmektedir. İlgili ay içinde kullanılmayan kota miktarı, ertesi aya aktarılmaz.

TTNet adsl kota takibi sorgulaması yaparken bu hususlara dikkat etmenizde fayda var.  Adsl kota takibi yapmanızda ve kota aşımı yapmamak için arada sırada kontrol amacı ile adsl kota sorgulaması yapmanızı tavsiye ederiz. Çünkü adsl kota aşımlarında belirlenen oranlarda kota aşım miktarı faturaya yansıtılmakta ve bu tutar genellikle normal kullanıma göre daha fazla olmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir